Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri Android 2.3.4-ről...

Megéri Android 2.3.4-ről 4.1-re váltani?

Figyelt kérdés
Mert hát nem igazán tetszik az új, meg hallottam, a kamera nagyon rossz.

2012. júl. 31. 15:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
amugy ezt nézd meg: [link]
2012. aug. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Te pedig ezt:

[link]

Bocsi, muszáj volt. :D

2012. aug. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
örülhetsz ha jövőre lesz 4.1ed még a 4.0 is sok készülékről hiányzik. most a legtöbb gyártó egyenlőre a 4.0-t sürgeti a nexusok már mind megkapták a 4.1et kivéve a nexus one
2012. aug. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
De ebben is azt mondják hogy még CSAK vizsgálja a sony a dolgot úgyhogy még semmi nem biztos! De ha mégis kapnak akkor szerintem a live is fog kapni mert nekiis 1 Ghz-es a procia és ugyanannyi ram is van benne mint pl az arc s-nek meg a 2011-es xperiák majdnem ugyan olyanok.
2012. aug. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Mindenesetre azt nem értem hogy ha az xperia tipo és a miro 800 Mhz-es procival futtatják az ics-t akkor miért szarakodik az ics minden 2011-esen?
2012. aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Sony PC Companion: új telefonszoftver verzió érhető el: 4.1.B.0.431
2012. aug. 2. 21:41
 17/25 anonim ***** válasza:

Azért "szarakodik", mert a sok birka (elnézést) nem törölteti az adatokat frissítésnél! Képzeld el úgy, mint az alábbi példát:

A te munkád mondjuk asztalos. Megvannak a neked tökéletes szerszámok a műhelyedben. Ám egy nap már öregnek találnak, és lecserélnek téged egy fiatalabb munkaerőre, de a személyre szabott szerszámaidat otthagyod. (Pedig elvihetnéd) Az új munkaerőnek pedig nem jók a szerszámok, mert régiek. De nincs pénz újakra, ezért a régiekkel kénytelen dolgozni. Emiatt csak kontár munkát tud végezni.


Itt te vagy a 2.3.4-es rendszer, a téged váltó fiatal a 4.0.4, a szerszámok pedig az adatok. A pénz az a veszteség, ami az adatok törlése lenne. Elvont példa, remélem azért érted.


Kérdező:

Az a 4.0.4-es Android. Csak ez a verziószáma.

2012. aug. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
értem, köszi!
2012. aug. 4. 11:58
 19/25 anonim válasza:
Sziasztok. Nekem lesúlytó véleményem van az egyre újabb verziókról. Hiába van egyre drágább telefonom, egyre rosszabbak az alapfunkciók. Egy példa. Akár mennyire is okos egy telefon, a szöveg írás mindig alapvető funkció marad. Ennek ellenére egyre nagyobb gondot jelent, hogy gyorsan, egyszerűen írjak. Akárki akármit mond a leggyorsabban és legegyszerűbben a 3x4-es hagyományos billentyűleosztással és a prediktív (T9) szövegbevitellel lehet a leggyorsabban írni (mivel ekkor ír le a legkisebb utat az ember ujja) A nyomógombos telefonommal már tudtam vakon is írni, a vége felé ment érintőképenyősön is. Persze elhiszem, hogy mások mást tartanak gyorsabbnak, de azt erősen kétlem. Visszatérve erre a problémára. Eleinte a legkorábbi verzióknál volt egy gomb a többi mellett, (legutoljára a 0-áson) ki-be lehetet kapcsolgatni, ezt ki be kapcsolva összetett szavakat is lehetet szerkeszteni, majd a szó végén a backspace gombbal felvenni a szótárba. Sift gombbal a szó szerkeztése közben lehetet váltani kisbetűs/szóeleji nagybetűs/ csupa nagybetűs változat között. Mindez már a múlté. Most a 4-es verziónál már ki kell lépni a szövegszerkesztésből, és sokmilliló pötyögés múlva megtaníthatom neki a szót. Szánalmas az is hogy az előzőtelefonomon egy év után mindennap több olyan szó volt, amit tanítgatni kellet. Sok letölthető billentyűzet van, de semelyik nem tudja a hármat egyszere (3x4-es hagyományos billentyűleosztás, T9, és jó erős magyar szótár). Nem is beszélve arról, hogy a Play és a u-tube, stb. keresői nem támogatják a szövegbevitelt, ha egy szó végét elrontod, írhatod újra az egészet. A telefonok már mindent tudnak, legeszreübb alkalmazások rosszabbak már mint „buta” elődjeinél, régi sony ericsonom képességei fényévekre voltak android 4-től. A fejlesztők is valami egész mással vannak elfoglalva. A többi alkalmazás visszafejlődéséről ne is beszéljünk. Gondolom az egész probléma mögött a szabadalmi rendszer gátjai vannak. Ezért szerintem ezért fordulnak tömegek a főzött, szabadalmakra fittyet hányó, valamennyi jó tulajdonságot összelopkodó programok felé. Ma már nem a szolgáltatók árulják legolcsóbban a telefonokat. Előbb utóbb, a rootolt telefonok is garanciálisak lesznek. Ha nem reagálnak, akkor szabadalmaktól mentes, az optimálisabban beállított, nagyobb üzemidejű, gyorsabb nem hivatalos piacé lesz a jövő. Ami egyáltalán nem rossz. Ne a szerencsétlen és tehetségtelen programozókat alkalmazó múlti gazdagodjon, hanem a kis magyar mobilboltos, akinek hátsó kis műhelyében életre kelnek a mobiljaink!
2012. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

#19

Na én épp ezért csináltam saját ROM-ot.

2012. szept. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!