Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tudom hülye kérdés, de kíváncs...

Tudom hülye kérdés, de kíváncsi vagyok rá. Ha a Nokia, mint cég, tönkremegy. Attól függetlenül a megvásárolt telefonok működnek majd?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert van egy Nokia X3- telóm, jó tudom, az nem okos telefon. :) Az előtt volt nekem egy androidos, Sony Er... Live Walkman. Az tettszett, maga a telefon, csak minden nap töltenem kellett, meg feszt lefagyott meg újraindult, hiába raktam rá új, frissebb androidot ezért eladtam... Gondolkoztam a Lumiákon, de azon annyira megoszlanak a vélemények, hogy nem merek venni. :D Egyik haveromnak Nokia 700-asa van. Annak az akkuja 3 napig bírja, ha nem használja intenzíven. Én is azon gondolkozok... (Igaz mondta, hogy az is le szokott lassulni, egyes helyeken, de lefagyni "neki" még nem fagyott le.) És hát olyan készüléket akarok venni. Csak nem tudom megvegyem-e. Mert ha tényleg tönkreteszi magát a Nokia, akkor attól tartok, hogy nem tudok mit kezdeni a Symbian Bellés Nokiámmal. És hát arra lennék kíváncsi ha bezár a cég, attól a telefon használható lesz-e. Csak normális hozzászólásokat várok!! Köszön a válaszokat!!

2012. júl. 28. 09:40
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#10 Én is egyet értek.

Nem hiszem, hogy az egy beidegződés volt. Én is sűrűn találkozok olyan emberekkel, akik hozzák nekem a laptop akkut, hogy csináljak neki valamit (formázzam le) mert hamar lemerül... Amikor közlöm velük, hogy nem lehet. Még van aki megsértődik. :D

Azt viszont ismerősömtől tudom, hogy megakad a csúcsmobilon is a robot. :) Ez is arra utalhat, szerintem, hogy nem jól használja a rendszer az erőforrásokat.


Kimondottan nem kerestem rá fórumokon úgy, hogy "symbian hozzászólások, vagy fórum", vagy akármi. Csak rákerestem mondjuk egy telefonra. Valamelyikre amin a Symbian van. És a teszt végén elolvastam a hozzászólásokat. Ott olvastam olyanokat, pl hogy: "Nekem is ilyen van, és imádom."

Meg hogy: "Megakad a rendszer, de nem olyan rossz". Például ilyenek.


Amiket olyan emberek írtak be, akik használják azt a rendszert. Meg ismerősök...


Ja és köszi a választ #10!

2012. júl. 29. 23:10
 12/20 anonim ***** válasza:

#11

Nézz meg egy SGS3-mat, egyetlen egy akadás sem fogsz látni.

Vagy HTC One X, na jó, itt van egy minimális lag, de ritka.

Vagy egy Google Nexus 7-et működés közben. Akárhogy is erőszakolják nem látsz akadást sem, nagyon stabil.

Illetve a Jelly Bean terjedésével szinte teljesen sikerült kizárni a minimális akadásokat is, nagyon gördülékeny lett.


Helyedben feltennék egy kérdést itt, hogy "milyen a Symbian", 1 esetleg 2 olyan választ kapnál, hogy jó (ezek fele vagy lehet egésze lehet csak régi Nokia fan), a többi orrba-szájba fikázná. Persze a fikázók között is lenne pár idióta, aki csak fanboyságból fikázza, de az arányok alapján egyértelmű, hogy szar.

2012. júl. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Megjött a Symbianos gyerek!

Nekem volt N9-es Nokiám, megvettem mert ilyen senkinek nincsen. Faca is volt, jól is működött. Erre kidobtak még két telefont ugyanazzal a dizájnnal.

Erre berágtam és megkerestem a legismeretlenebb telefont. (Nokia X7-00)

Szereztem egy zsír újat egy hétre, használtam. És ámultam-bámultam!!!

A legkisebb beállítást is be tudod állítani, minden jól átlátható, knnyen kezelhető, és szép.

Lehet hogy ˝elavult˝ a Symbian. De érdekes módon erről a ˝szarról˝ most is tudok írni.

Visszatérve. Problémám a Symbiannal? Van, méghozzá az hogy a telefonhoz nem értő emberek(véletlen se a mobilarenára gondolok) tesztelik őket, lófütyit nem tudnak róla és fikázzák. A tudatlan barmok azt nem tudják hogy a menüben hogy lehet gyorsan görgetni..... Az ilyen embereknek letépném a kezét és a hátába szúrnám!!!

A másik gondom az hogy vannak az android királyai, akik a szart is megetetik veled ha rajta van az évezred legsikeresebben marketingelt kakája.


GYEREKEK MI A LOFÜTYINEK 4 MAGOS PROCESSZOR ABBA A SZAR PETPALACKBOL ÖSSZETÁKOLT DÉLKÓREAI UNDORÍTÓ HULLADÉKBA?!

190 000 HUF és kapok egy hulladék anyghasználatű áramzabáló szart. Nincsen olyan oprendszer, amit ne nyomogattam volna... És az összes közül az android z egyetlen, amitő¨ felfordul a gyomrom. Mindenkinek az van és ha nem ilyenes van vagy pophon od, akkor te nem vagy ember, te egy senki vagy.


Hűha, visszakanyarodva"2":

680Mghz-en is van élet, a keveset töltős, megb˝izható élet. nem kell félni hogy lemerülsz az ország másik felén és eltévedsz.

A facebook előretelepített alkalmazás borzalmas, használhatő, de nem felhasználóbarát.


Legdurvább idáig az volt hogy megnyitottam neten 5 ablakot, de olyan igazi sokat betöltőset és akkor bezárta az internetet. Utána visszaléptem és az el˝izmpenyekből megnyitottam. Nem haltam bele.:)

Zavaró benne az alkalmzások nevének indokolatlan lervidítése.

Már gőzm nincs hogy mit és milyen sorrendben írtam, filmet nézek és csak a nők ˝tudnak˝ több dologra koncentralni.

Meg 3 dolog eszembe jutott.

1. Rugják ki a honfitársaitokat a Nokiától, mert kibuktok olyanokon hogy két másodperccel később tölti be az időjárásjelentést..:DDDD

2. Igazi egyéniségnek és messze nem egy marketing befolyásolt leszel tőle.

3. Krnyezetemben hirtelen 0-ról kb. 5-re ugrottak meg a Nokia telefonok.


Symbianban a korrekt telók:

Nokia 701

Nokia 603

Nokia 700

Nokia N8///brutalis kep-video!!!///

Nokia C7

Nokia E7///fizikai qwertz bill.////

Nokia X7 ///kiemelkedo hangminoseg////



Irj privit, valszolni fogok es geprol, jol osszeszedetten a gondolataimmal, velemenyeimmel, tapasztalataimmal.:)

2012. júl. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

#12

Köszi de biztos nem fogok idióta tesztvideókat nézegetni a YouTube-on. :) Én a felhasználói véleményekre alapozok, olyanokéra, akik használják is az aktuális készüléket, amiről olvasok.

Meg az ismerőseim szitkozódására, amikor e telefon szétkapcsol telefonlás közben, meg ara amikor haverom elaludt mert a telefonja nem ébresztette. Meg arra, hogy mondja haverom magában "Már megint lemerült ez a szar, pedig reggel vettem le töltőröl!" Meg persze a saját tapasztalataimra... Amiket köszön, nem akarok megint megélni... Én meg egy hanyag anyaghasználatú hulladékért, mint a nagyra becsült SGS-ed.

2012. júl. 30. 10:55
 15/20 anonim ***** válasza:

Istenem de idióta emberek vannak.

Sehol sem írtam, hogy SGS-em lenne, sosem kéne Samsung termék, 3-4 készüléket felsoroltam, amin az akadozás minimálisan sincs jelen, hiába Androidos.

Youtube-ot nem nézel akkor szimplán hülye vagy, ott láthatod működés közben a telefont, ha akad azt is látod, ha tökéletesen megy azt is látod, ha van bármiféle hibája azt is mondani szokták, ezért hívják "review"-nak, magyarul mondjuk hívjuk kritikának.

És nem is azért írtam a youtube-ot, hogy te ott nézegesd a telefonok hibáit, szintén csak azért írtam, hogy megnézd mennyire gördülékenyek tudnak lenni az Androidok, és sehol sem látsz akadást.


Én innen lépek, megválaszoltjaim közül törlöm ezt, mert bőven túl sok időt fordítottam már csak itt idiótákra.

2012. júl. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Folyt...


Köszönöm nem kérek bocs. Szerintem azok a készülékek nagyon nem jók... Energiapazarló gyártási hulladékok... Szerintem, de ez az én egyéni véleményem. Van egy haverom aki szintén bele van buzulv@ az androidba. Azt kérdem tőle:

- Miért nem lehet téged elérni?

- Azért mert repülőgépes üzemmódban van.

Majd később tudtam meg, azért van neki repülőgépes üzemmódba a telója, mert gyorsan merül...

- De amikor kikérdezem a véleményét a telefonról, akkor meg ájuldozik tőle, hogy milyen jó... Közben ő is nagyon jól tudja, hogy egy szar. Csak csupán nem vallja be, mert neki is az van, meg mert mindenkinek, és mert az a menő... :D Na de mind1 Beteg az emberiség, és sajnos nincs aki meg gyógyítsa. A sok felszínes idióta inkább megveszi a szart, mert a szomszédnak is az van... :D Én is ilyen voltam, azért vettem meg a Sony Ericsson Live Walkmant, meg a drágább Samsung i900-at. Mind a kettővel csak negatív tapasztalataim vannak. Így inkább hanyagolom. Nem akarok fél évente másik telefont venni, mert valami szar mindig van vele. Ami szar, az az is marad. Nekem sajnos ezek velük kapcsolatban a tapasztalatom. Ezért inkább veszek nokiát, már nekem mind1 hogy symbian, vagy wp, csak működjön jól, ne merüljön le. Ne vegye fel a hívást magától, csengjen ha hívnak, és reggel ébresszen ha beállítom azt a kúrva ébresztőt rajta...


Most már biztos hogy jönni fog 200 hozzászólás, hogy én hülye vagyok, meg akkor vegyem a státusszimbólumot, de inkább veszek státusszimbólumot, mert azok működnek. A mercedes is státusszszimbólum, és megy is a ha beindítják... De azért köszi a hozzászólást.


#12


Végre valaki aki ért is hozzá, és nem csak a szája jár... Nézegettem mobilarenás, meg gsm-onineon videókat. De azok nem tűntek nekem valami normális tesztnek. Több készüléknél, olyan benyomásom volt, mintha meg lennének kenve, csupa jót mondanak olyan telókról is, amik szerintem és mások szerint nagyon rosszak. És ez nem csak nekem a véleményem. Főleg ahogyan olvastam a hozzászólásokat a videók alatt. :D Van amelyikhez tényleg nem értettek, és mondták a hülyeséget. "ezen a héten a... készüléket teszteltük" Fogadok akkor van először a kezébe... :D Azokon én jót nevetek sokszor, mikor hallom, hogy két magos a telefonba a processzor, mi a rákért. Ha normálisan használná az erőforrásokat a rendszer, akkor egyszerűen nem lenne rá szükség és kész. Kevesebbet kellene tölteni stb. Na de mind1 kinek mi a jó.

2012. júl. 30. 11:19
 17/20 anonim válasza:

10# -es, ha már leidiótázol, és el vagy ájulva a Microsoft rongydózerektől, bár magad is azt írtad, hogy a 7 is elég jó OS, erre én azt mondom, hogy mihez képest, és attól függ, mire használod. Pasziánszozni, és emailezni tökéletes. Ha valaki a munkáját végzi rajta, és nem csak játszik\szórakozik vele, annka valóban „használhatatlan szar”. Mindenesetre 27 000 ft-ot nem ér, de persze illegálisan sokan használják.

Szerinted ”az XP tökéletesen működött” akkor leírnám a tapasztalataimat:

Feladat: írj egy egyszerű programot linuxra:

-15 perc, 20-30sor

Ugyanezt windowsra: Szopsz vele min fél napig, és min 300-400 soros a progi. Igaz, a felhasználó szemszögéből ez lényegtelen.

Ilyen baromságokat kell elviselned, mint a kedves gazdám, nem használt parancsikonok vannak az asztalon, vagy a lehetséges, hogy veszélynek vagyunk kitéve szövegek.

Másik baromsága, hogy alapbeállításként elrejti a fájlok kiterjesztését. Milyen barom programozó találta ki, hogy ha ismerjük egy fájl kiterjesztését, azt miért is ne rejtsük el a felhasználó elől?


De miért is titkolja a Microsoft az OSs-ek és a progik forráskódját?!


Hogy ne derüljenek ki az ostobaságaik. Volt röhögés, amikor az xp forráskód nyilvánosságra került. Azzal próbálták magukat menteni, hogy az csak

egy próbaverzió -persze!

Én jártam már úgy, hogy egy ~200 diás mikrofütyi Powerpointos bemutatónak az összes diáját át kellett formáznom egyenként. A 120. környékén kaptam egy üzenetet, hogy váratlan hiba történt, és a program leáll, adatai elvesznek. (Azóta használok LibreOffice-t, semmi hasonló nem történt), vagy world-be beillesztesz egy normál méretű képet, és azt mondja: mentse a dokumentumot, mert nincs elég memória a kép beillesztéséhez.

"Mindenhol azt használnak" -mert a Microsoft ingyen adta az intézményeknek a szoftware-eket, de amint pénzt kérnek érte, abban a szent minutumban lecserélnék Linuxra!

Egyébként a műszaki főiskolán is előszeretettel kerülik a mikrofütyi termékeket.

Még sok-sok baromságot tud művelni a rendszer, de nem szentelek több időt erre a témára.


A Kérdezőtől elnézést, de szerettem volna tisztázni. Én azt írtam, hogy WP helyett inkább Androidot választanék. Aztán mindenki el tudja maga dönteni, mit szeretne használni. Ennek oka, hogy nem szívesen használok semmit, ami „windózeres”. Lásd eddigiek.

2012. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

#17 Köszi a választ. Hát érdekes... Bár ezek engemet nem érintenek, mármint abban nem, hogy programot írjak, vagy szerkesszek.

De azért köszi, szóval én is inkább felhasználói szemszögből tudok nyilatkozni. Bár mondjuk az XP az szerintem sem volt jó. Nekem pl.: az XP-t azt valami miatt évente újra kellett raknom. A mostani gépemen Win7 van. Kb 2 éve vettem a laptopot Vistával, ami egy szar volt, szerintem. Másnap letöröltem róla a vistát, raktam rá Win7-et de azóta nem telepítettem újra. Legalábbis nem érzem szükségét hogy meg keljen tennem. Nincsenek olyan gondjaim a Win7-el, hogy pl használhatatlanul lelassuljon, mint a win XP. Mondjuk játszani soha nem szoktam rajta. Csak munkára használom... Ezt azért írom, mert az viszont feltűnt, hogy nagybátyám gyerekének a gépét viszont sűrűn újra kell rakni. Mert letöröl róla játékot, leszed másikat, aztán megint feltesz>>>> megunja az aktuális játékot... és így tovább. Gondolom ez is b@ssza valamilyen szinten a rendszert. Én felrakom a számomra fontos programokat, és használom. És hát telefonnal is ez lenne. Ráraknám aminek szükségét érzem, beállítanám nekem megfelelően és kész. Szóval ez engemet nem igazán érint. Meg szerintem még pár százezer embert, aki nem programozásra használja az eszközeit, vagy nem mérnök, aki komoly épületeket tervez...


Köszi szépen a választ!

2012. júl. 30. 20:40
 19/20 anonim válasza:

Illetve ha már Windows, akkor az is eszembe jut, hogy ha veszel egy chip magazint, vagy ha nem akarsz annyi pénzt kiadni, akkor elsétálsz egy könyvtárba. Ha belenézel, azt látod, hogy általában minden hónapban van egy csomó Windows "foltozás", egy csomó hibáját javítgatják illesztőszoftverekkel, de sose lesz tökéletes :)

Épp mostanában fedeztek fel egy hibát a win7-ben ( a sok közül), hogy pillanatok alatt be lehet jutni rendszergazdai hozzáféréssel. (Az xp-be csak vendég felhasználóként lehetett bejutni 20s alatt).

Én senkit sem akarok eltéríteni a hitétől, csak leírtam a véleményem.

2012. aug. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Rendben, kösz a választ!!!
2012. aug. 9. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!