Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tudom hülye kérdés, de kíváncs...

Tudom hülye kérdés, de kíváncsi vagyok rá. Ha a Nokia, mint cég, tönkremegy. Attól függetlenül a megvásárolt telefonok működnek majd?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert van egy Nokia X3- telóm, jó tudom, az nem okos telefon. :) Az előtt volt nekem egy androidos, Sony Er... Live Walkman. Az tettszett, maga a telefon, csak minden nap töltenem kellett, meg feszt lefagyott meg újraindult, hiába raktam rá új, frissebb androidot ezért eladtam... Gondolkoztam a Lumiákon, de azon annyira megoszlanak a vélemények, hogy nem merek venni. :D Egyik haveromnak Nokia 700-asa van. Annak az akkuja 3 napig bírja, ha nem használja intenzíven. Én is azon gondolkozok... (Igaz mondta, hogy az is le szokott lassulni, egyes helyeken, de lefagyni "neki" még nem fagyott le.) És hát olyan készüléket akarok venni. Csak nem tudom megvegyem-e. Mert ha tényleg tönkreteszi magát a Nokia, akkor attól tartok, hogy nem tudok mit kezdeni a Symbian Bellés Nokiámmal. És hát arra lennék kíváncsi ha bezár a cég, attól a telefon használható lesz-e. Csak normális hozzászólásokat várok!! Köszön a válaszokat!!

2012. júl. 28. 09:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

OMG.

Bocs, de erre nem lehet normális választ adni.

Hogy a szarba ne működne a telefon? Mellesleg a Nokia nem fog megszűnni, elég nagy szarban van pénzügyileg, de még ha csődbe megy majd valahogy megoldják, nem fog eltűnni, mint cég.


De egyébként nem ajánlom a Nokia-kat, csak a WP7-eseket.

2012. júl. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Kösz a választ! :)

Én írtam, hogy hülye kérdésnek fog tűnni. :)


Én meg pont a WP7-esekben nem bízok. Mindenki lehordja fórumokon is...

Ezért gondoltam úgy, hogy veszek akkor egy Belléset, arról még itt-ott lehet jót is hallani. Mert az való igaz, hogy a WP7 gyorsabb, meg nem lehet lefagyasztani stb. De állítólag kezelhetetlen, meg irreálisan gyorsan merül...


Szerintem kivárom a Szeptembert, akkor milyenek lesznek a lumiák.


Ezen a dolgon amúgy, az egyik ismerősömmel vitatkoztunk, azért is kérdeztem itt rá.

2012. júl. 28. 10:40
 3/20 anonim ***** válasza:
Én akkor veszek majd Lumiát ha bővithető lesz a memória és raknak bele egy 1080p videó rögzitésére képes vasat és kamerát!
2012. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Bírom az embereket. :) 16Gb-on, minek akarnak bővíteni? Ez nekem örök rejtély marad. :) Na meg a kamera. :) Én ha fúll hd-ben akarok felvenni. Akkor veszek egy normális digitális kamerát. Nem találkoztam eddig olyan mobillal, ami kamera minőségben vett volna fel normális videót, legalábbis én eddig nem akadtam ilyenre. Ahogy nézegettem ismerőseim, közép és felső kategóriás mobiljait, őszintén szólva mindnek van valami hibája, legyen az androidos, vagy symbianos. Mindegyiknek van valami gyíkja. Olyan mintha direkt ilyenre csinálnák őket... :D De ez az én egyéni véleményem. Mindenkinek más, és más az igénye. Való igaz, ha az ember előveszi a telefonját, hogy készítsen pár fotót vagy videót, akkor az azért legyen már normális minőség!

Őszintén szólva, nekem a telefon inkább telefonálásra kell, e-mailok olvasására. Néha netezésre. Meg számomra nem utolsó szempont, hogy ne merüljön le egy nap alatt, vagy még hamarabb. Főleg ha hozzá sem érek. XD


Most tudom, hogy ha ezeket leírom, akkor megköveznének páran, meg támadni fognak.

De ne legyenek olyan gondok vele. Mint mondjuk az androidos live walmannal ami volt nekem is, hogy

- este levettem a töltőről, és reggelre lemerült. (pedig kiléptem minden futó alkalmazásból, szóval idióta játékok, meg felesleges programok nem futottak a háttérben.)

- meg ne legyen olyan, hogy beállítom az ébresztőt. Kivételesen nem merül le, de reggel nem ébreszt.

- meg ne legyen olyan, hogy feltelepítek, egy programot, vagy alkalmazást, nem tetszik, letörölöm. Amikor újraindítom a készüléket, akkor megint ott a program, mintha nem is csináltam volna semmit.

- meg még olyan, hogy telefonlás közben leteszi magától a hívást.

- mikor cseng a telefonom, mire kiveszem a zsebemből addigra már a telefon felvette magától a hívást.

- mikor azt jelzi a telefon hogy fel van töltődve,leveszem a töltőről, bekapcsolom, de a teló töltöttségi szintje 90%-os.

- meg amikor hívnak, nincs le némítva a telefon, de nem cseng.


Nekem ezek a gondjaim voltak az androidos telefonommal. Meg egy pár ismerősömnek. Pedig voltak köztük olyanok is, akik nem 30 ezret szántak rá, hanem 80-90-et. Szerintem ez a rendszer hiányossága, nem nagyon függ a telefontól (persze függ a telefontól is, hogy hardveresen milyen, azt én is tudom) Csak azt nem tudom érteni, az androidnál, meg az IOos-nél, meg a wp-nél. Meg úgy általában mindegyiknél, hogy ha csinálnak egy rendszert, akkor azt miért nem normálisan csinálják meg... Ez is örök rejtély számomra. :)


Csak hát, én is hülye vagyok. Meg úgy általában mindenki, mert mindenki a másikat majmolja, mint én is. És így megvettem azt a hulladékot. :)


Ezért is nézném a Nokiákat, tudom az sem tökéletes, de azok legalább ébresztenek kikapcsolva is. Meg nem veszik fel a hívást maguktól, igaz lassabb mint a többi okos telefon, már amelyik. De ahogy olvastam, mindnek van hibája, legyen akármilyen a rendszer rajta. Most az meg, hogy "régi" meg hogy "nem menő" az egy dolog. Ez is az idióta, felszínes érzelmi világára utal az embernek. Ahogy nyomkodtam, meg olvasgattam fórumokon egy-kettő nokia telefonról teszteket, szerintem azok sem rosszabbak, mint más okos telefonok. De ez az én szubjektív véleményem. Ráadásul minden androidos alkalmazásnak van WP és symbianos megfelelője. Csak erről sokan nem tudnak, mert az android a világ, és a világ az androidé. "Amiért nem kell fizetni, ott te vagy az árú". Milyen igaz.


Ezek az én egyéni megfigyeléseim, és tapasztalataim.


Ja és azt le szeretném ide írni, hogy nem dolgozok a nokiának. Már csak azért, mert ilyenkor az szokott jönni. :D Csak gondoltam leírom a véleményemet. De amúgy szívesen várom mások véleményét is! Olyan 100ezret szánnék rá, igazság szerint. A cégről azért kérdeztem a kérdésemben, mert haverommal ezen vitáztunk. Az a véleménye, ha tönkre megy a Nokia mint cég. Akkor a Microsoft nem fogja a Symbiant fejleszteni, nem fog vele foglalkozni. Mondjuk látok benne realitást. De én nem vagyok ezekben jártas. Puszta kíváncsiságból tettem fel a kérdést.


Köszönöm az előző kettő hozzá szólást.


De szívesen várom mások véleményét is.


Szép napot vagy estét. Napszaknak megfelelően. :)

2012. júl. 28. 16:28
 5/20 anonim ***** válasza:

#4


Nem olvasom el ezt a regényt, de minden ember más, valakinek kevés a 16 giga. Ha valaki FLAC-ben szedi le a zenéket és van kb 20 albuma az már simán megvan 16 giga.

Szóval valakinek kevés, valakit meg nem érinti.

Te meg nem tudom hol láttál Symbian-ról (akármelyikről is) bármi jót, persze Belle már nem olyan katasztrofális, de még mindig Symbian, nagyon le van maradva a többihez képest.

WP7 nem merül gyorsabban, mint egy iPhone vagy akármilyen Androidos telefon, kezelhetetlent nem értem, szerintem a legegyszerűbb a 3 nagy OS közül, csak vannak nagy színes kockák, rákattintasz és megy.

2012. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a választ utóbbi. Pont ilyen véleményekre lennék kíváncsi! :)


A symbiannal a véleményeket, felhasználói fórumokon olvastam. Azokon szoktam nézelődni... És azokon a fórumokon is olvastam a WP-vel kapcsolatos hozzászólásokat.


Kösz, hogy írtál. Igazság szerint az elején a WP gondolkoztam. Csak mint írtam, annyira megoszlanak a vélemények, hogy nem mertem megvenni.


De azért köszi a hozzászólást. Vagy a tapasztalatot. Nem tudom melyik volt. :d

2012. júl. 28. 23:14
 7/20 anonim ***** válasza:
nekem Lumia 800-am van és nagyon szeretem. gördülékeny felület. sose akad emg nem fagy le. nem lehet mindent állitgatni de elégé testre szabható.
2012. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:

Én WP-t semmiképpen nem választanék. Ha valaki programozott egy kicsit, vagy csak van összehasonlítási alapja a Windows és más Linuxok közt, az tudja, hogy a w. egy nagy gagyi.

Mivel a WP. is Microsoft termék, köszönöm, de nem kérek belőle.

Az, hogy a zsebedben felvette a hívást, beállítási probléma, állítsd be pl. úgy, hogy hosszan kelljen nyomni.

Az aksi töltöttségi szintje azért reklamál feltöltés után(csak 90%), mert természetesen azt is szoftware irányítja, és az első pár töltésnél "tanulja meg" az aksi állapotát felismerni. Ha később sem jó, akkor sztem azért, mert nem sütötted ki első töltéskor, és ennek lehet az is a következménye, hogy hamar lemerül.

Ettől függetlenül a Nokia készülékekkel csak jó tapasztalataim vannak, ami a minőséget és a strapabíróságot illeti, csak ez a WP nem valami jó ötletük.

2012. júl. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#7

Köszi a választ, nem is akarom én testre szabni, abból már kinőttem. :) Alapvető beállításokat megcsinálnám rajta, és viszlát. Nekem pont a letisztultsága, és egyszerűsége jön be. Szóval nekem nincsen szükségem mindenféle felesleges (számomra felesleges), widgetre, vagy mi a tökömre... :)

Nekem egyszerűen egy normális telefon kell, ami nem merül le akkor, amikor nem is nyúlok hozzá.

Legyen benne wifi, meg ne akadozzon a felület, legyen használható, és ne sz@r@kodjon (mert az azért idegesítő).


#8

Neked is köszi a választ. Kifejtenéd nekem, hogy miért olyan rosz a WP (feltéve, ha visszanézel, vagy valaki más aki olvassa, és ért is hozzá valamicskét). Mindenki csak azt írja fórumokon isa WP-re hogy sz@r. De azt senki nem írja, hogy miért...


Amúgy én pont a google termékekkel vagyok így, nem igazán akarok árú lenni... Nekem fontos az, hogy a termék amit választok, az megbízható legyen.

Úgy volt beállítva a teló, hogy hosszan kellet nyomni a felvevő gombot. De volt, hogy letettem az asztalra, csörgettem barátnőm telefonjáról, többször egyfolytában. És egyszer csak felvette a hívást. XD Kerestem beállításokat, de olyat nem találtam, hogy automatikus hívás fogadás. Mert gondolom ilyen nincs. :) Ezt azért is csináltam, mert megfordult a fejemben az, hogy amikor kiveszem a zsebemből, lehet pont a hívás fogadás gombot megérintem, ezért is állítottam be a telefont úgy, hogy hosszan keljen nyomni a felvevő gombot. De ne értsen félre senki, ez nem volt rendszeres. Olyan 100 hívásból 10-15x fordult elő. De nem igazán örültem amikor anyósom hívott... És szóval értitek. XD

A szoftware akkor miért nem úgy csinálják meg, hogy normálisan képes legyen felismerni az akkumulátor töltöttségi szintjét. Ezért is írtam az előzőben, ha csinálnak egy rendszert, akkor azt miért nem normálisan csinálják. Akármelyik gyártó is az...


Az lítiumos akkumulátorokat nem lehet kisütni, ezt viszont tudom magamtól is. Környezetvédelmi technikus vagyok, szakterületem az energetika. Szóval akkumulátorok terén otthon vagyok. XD


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilte..


Meg ezt találtam egy másik helyen:

Zárójeleseket én írtam hozzá!!!


"A Lítiumos akkut nem tudod kisütni. Elsősorban:

a) nem szabad kikapcsolva tölteni a készüléket (ezt jó magam is betartottam)

b) fölösleges 3 óránál tovább tölteni, mert a töltés lekapcsol (ezt tudtam alapból)

c) alulmerülés és túltöltés ellen elektronika védi. (ezt is tudtam)


Olvass utána a lítiumos akkumulátorok miben másak a régi nikkel-kadmiumos akkuknál. Nem lehet formázni, nem kell 3x lemeríteni, mivel nincs értelme. A kisütés annyit jelent, hogy merül, csak szép magyar nyelven sz@rul fordították.


Egyszerűsítve: ha jelzi, hogy merül, bekapcsolt állapotban teszed töltőre és nem is kapcsolod ki. Ha a töltési szint eléri a 100 százallékot, leveszed a töltőről. Nincs csepptöltés."


Most tudom, hogy megint meg köveznének páran... De én meg személy szerint annak örülök, hogy nem andrid van a nokián is, ha az lenen, akkor inkább vennék egy iPhont. Én nagyon befürödtem velük.


De azért köszi a választ! Ha esetlegesen visszanézel, akkor kíváncsi lennék a fenti kérdésemre, a válaszodra. Előre is köszi szépen!! Ha már így belefolytam, kíváncsi vagyok rá... :)

2012. júl. 29. 13:26
 10/20 anonim ***** válasza:

#8


Látom idióta vagy, akiben még mindig él az a beidegződés, hogy a Windows egy használhatatlan szar, Linux meg a tökéletesség.

Érdekes, WinXP is tökéletesen működött, a 7 is elég jó OS, és mindkettő a legtöbbet használt, azért ez valamit elmond róla. Persze MS tényleg tud sok szemetet kiadni, IE, Windows Live Messenger meg minden egyéb, de maga az oprendszer nem rossz, és a WP7 is kimondottan jóra sikerült.

Ahhoz képest, hogy Android a szerinted tökéletes Linux alapjával még egy csúcskategóriás telefonon is tud néha akadni, a fos szar Windows Phone 7 meg soha sem akad, nagyon gördülékeny.

Ráadásul beszélsz itt aksi kisütésről, mintha a 90-es években élnénk még mindig...


WP7>>Symbian, és nem vagyok WP7 fan, de a Symbian tényleg a legalja, nem tudom milyen fórumokat olvastál, ahol nem szidták, de akkor az rossz fórum lehet.

2012. júl. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!