Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akkukalibráció csak rootolt...

Akkukalibráció csak rootolt telefonon müködik? OT-990-esem van.

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő lenne.Van egy Alcatel Ot-990es Androidos mobilom,és akkukalibrációt szeretnék csinálni rajta. Mert sajnos csinál olyat hogy 30százalékon van az akku és elkezdek nézni egy videót vagy bármit aztán 5perc múlva ki is írja hogy dugjam fel a telót töltöre,2perc múlva ki is kapcsol! Nem hinném hogy kb 7perc alatt 30százalékot merülne. Viszont sok fórumban olvastam hogy csak rootolt telefonon érdemes mert csak rendszergazdai joggal van értelme. Akku nem hiszem h rossz lenne mert olvastam hogy tévesen is ítélheti meg a teló a töltöttséget és az akku kb egy éves. Esetleg ha rootolt telón müködik akkor nincs valami megoldás h anélkül is meg lehessen csinálni? Meg hát a rootolás egy nem egyzserü folyamat,nekem kissé bonyolult. Akinek van tapasztalata ez ügyben vagy tud valami hasznosat annak várom válaszát!

Válaszokat előre is köszönöm!!



2012. júl. 17. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:

WiFi-t,GPS-t,3G-t és az adatforgalmat kapcsold ki ha nem használod,kijlező fényerejét vedd leljebb. Ezeket mind csináld meg és nemfog annyira merülni.


A kalibráció csak Rootal megy.Van erre egy egyszerű app,Battery Calibration.Feltöltöd a telót 100-ra és 1 gombnyomásra kész is.

2012. júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ez a Battery app jó a nem rootolt telóra is?
2012. júl. 17. 10:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Amint mondtam csak Rootolt telefonon működik.
2012. júl. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja! :) Csak mert a második sorodban írtad hogy Battery Calibration-t töltsem le... Azt én is tudom hogy müködik csak fölösleges így megcsinálni :) Amúgy minden kivan kapcsolva a telón,talán csak a fényerő van maxon és így is ezt csinálja.
2012. júl. 17. 10:51
 5/7 A kérdező kommentje:
Így marad a rootolás,valahogy megbirkózok vele :) Csak akkor ugrik a gari,de az legyen a legkevesebb...
2012. júl. 17. 10:54
 6/7 anonim ***** válasza:

""csak a fényerő van maxon""


Ez a legnagyobb akksizabáló,vedd le a legkisebbre ha sötétben vagy,ha világosban akkor pedig tedd fel maximumra.


Egyébként Rootal nem száll el a gari,mert mindig újra tudod tenni a szoftot és így nem tudják meg hogy valaha is Rootolva volt.

2012. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A baj csak az hogy a rootolás az nekem kissé bonyolult és nagyon könnyen el lehet rontani a szoftvert a telón ezzel a kis müvelettel... :) Szoftvert adatkábellel lehet rá tenni vagy szervízkábellel?
2012. júl. 17. 12:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!