Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » HTC One X vagy Samsung Galaxy...

HTC One X vagy Samsung Galaxy Note vagy Galaxy S III?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiket vegyem meg?? Indokoljátok meg,hogy miért vagy éppen miért ne vegyem meg!

2012. júl. 9. 21:39
 1/8 Nyúlós lónyál ***** válasza:
A Galaxy Note semmiképp. A másik kettő közül a HTC-t venném, mert: nem ócska műanyag, mert szerintem a Sense felület a legjobb, mert a SLCD2 sokkal jobb és természethűbb, mint a Galaxy hulladék Amoledje, sőt, még a sima SLCD is. A S3 javára az akku szólhatna, de nem szól, mivel a kijelző is nagyobb, szóval...
2012. júl. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

One X.

A SGS3 túl van árazva, és semmivel nem tud többet a One x-nél, a Note meg nem négy magos, tehát nem tartozik velük egy kategóriába.

2012. júl. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a Galaxy S3 kilőve. Már csak a note-on meg a one x-en vacillálok. Teljesítmény vagy kijelzőméret?:/
2012. júl. 10. 10:41
 4/8 Nyúlós lónyál ***** válasza:
Valamit rosszul értelmezel kérdező. A Note nem egy kategória a másik kettővel, sokkal gyengébb. Az S3 jobb a Note-nál, csak épp az is túlárazott, ahogy a második válaszoló is írta. Szóval a sorrend One X - S3 - Note.
2012. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaa:D Félre értettem, elnézést. És ha az árakat nemvesszük figyelembe?
2012. júl. 11. 08:23
 6/8 anonim válasza:
HTC ONE X:) nekem HTC HD mini-m van es szerintem a htc-k jok:)
2012. júl. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

HTC One X! :)


CPU sebesség

1,5 GHz, négymagos Tegra 3 proci



Operációs rendszer

Android™ 4.0 és HTC Sense™ 4



Memória

Teljes tárhely: 32 GB

RAM: 1 GB



Hálózat

HSPA/WCDMA:

Európa/Ázsia: 850/900/1900//2100 MHz

GSM/GPRS/EDGE:

850/900/1800/1900 MHz


Érzékelők

Gyro-érzékelő

G-érzékelő

Digitális iránytű

Közelség-érzékelő

Környezetifény-érzékelő


Csatlakozás

3,5 mm sztereó audió jack

NFC

Bluetooth bekapcsolt aptX™-szel (BluetoothŸ 4.0)

Wi-FiŸ: IEEE 802.11 a/b/g/n

A DLNAŸ segítségével vezeték nélkül lejátszhatod a telefonon rögzített tartalmakat az arra alkalmas TV-n vagy a számítógépen

Mikro-USB 2.0 (5 tűs) port mobil nagy felbontású videó kapcsolattal (MHL) USB vagy HDMI csatlakozáshoz (HDMI csatlakozáshoz speciális kábel szükséges).


Kamera HTC ImageSense™-szel

8 megapixeles kamera, automata fókusz, intelligens LED vaku és BSI szenzor (rossz fényviszonyok között jobb felvétel)

F2.0 apertúra és 28 mm-es lencse

1080p HD videó felvétel

1,3 megapixeles elülső kamera (720p videochathez)

Külön chip a fényképezéshez

Fényképezz, miközben HD-videót készítesz

Folyamatos exponálás üzemmódban több pillanatfelvételt készít

Az automata vaku működését a tárgytól való távolság határozza meg

A videostabilizáló funkció kiküszöböli a zavaró beremegést

Kiváló minőségű lassított videofelvétel és lejátszás


Hangkiemelés

Beats Audio™



Multimédia

Támogatott audioformátumok:

Lejátszás: .aac, .amr, .ogg, .m4a, .mid, .mp3, .wav, .wma (Windows Media Audio 9)

Felvétel: .amr

Támogatott videoformátumok:

Lejátszás: .3gp, .3g2, .mp4, .wmv (Windows Media Video 9), .avi (MP4 ASP és MP3)

Felvétel: .mp4


Akku

Teljesítmény: 1800 mAh

2012. júl. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hali.


Én is nagyon sokat vacilláltam hogy S3 vagy HOX.

Először S3-at akartam, de mégsem veszek meg semmit csak úgy, ezért jobban utánaolvastam a dolgoknak.


Nagyon sok tesztet, ph-n több felhasználó logout blogját végigolvastam hasonló tesztekről és akkor sem tudtam dönteni.


+ A HTC-nek jobb a kijelzője, napfény alatt is jobban olvasható, elegáns hátlapja van (összeszerelés), brutál gyorsan bebootol ill. exponál (7 tized mp asszem), erősebb a wifije és a tegrának köszönhetően jobban visz egyes játékokat főleg hogy akadnak olyanok is amik csak tegra2 és 3 rendszeren tudnak futni.


- Hátránya, hogy a fekete nem olyan fekete, az akku nagyon nem bírja (jó esetben 12 óra és hiába színezik a HOX fanok nem lesz annyival jobb még JB-vel sem), jobban melegszik, jóval gyengébb a kamerája (23 fps 1080p-s videó , azt mondják ez 4.0.4/ 4.1-el javult, de láttam már károgó usereket hogy ő bizony akár mit tesz rá, ez a kemera akkor is 23 fps marad), böngésző nem sima, nincs benne sd kártya slot, szar multitasking (nem tudom olvastad-e, de folyamatosan lövi ki a háttérben futó appokat, amiket nem is szeretnél és ez ellen nincs mit tenni), rá van írva hogy beats audió de még agybadugós fülest sem kapsz vele ill. (nálam ez is fontos) kevésbé mókolható szoftverileg


+ Samsung mellett ott van, hogy nagyon sima és gyors a böngészője, jó az akkuidő, jó a kamera, ergonómikusabb és zenében is jobb (wolfson hangchip).

Valamint az ő kijelzője már GG2 ellenben a hox-al, sok a fícsör (pl tekintetfigyelés, telefon paskolgatására különböző dolgokat csinálhatsz stb...), ami megfogott azért néhány embert, de ott az s beam is, neki azt hiszem dual-channeles a memóriavezérlése és baszott gyors. Mint a TW, mint a böngésző, mint a galéria felülmúlja konkurenseit és benchamarkokban is hasonlóképp teljesít (ha ez számít).


- Hátrányára írható, hogy nagyon gagyi plasztik, több usernek kopik a készüléke, vagy elkezd az a kis fémes műanyag lepattogni, volt amelyikről a kijelző kezdett lehámlani, sok a kijelzőhibás, apropó kijelző ez pentile mátrixos és nem rgb mint a HOX ez is egy nagy hátrány, valamint a fehér nem olyan fehér mint a HOX esetében.


Ezek függvényében nagyon nem szimpatizáltam még mindig az S3-mal, a HOX-ot meg kizártam a listából olyanok miatt hogy (gyenge akku,szar multitaskling, gyenge kamera, memória bővíthetőség hiánya).. és ekkor már csak hab a tortán, ha megveszem valamelyiket akkor mehetek az operátorhoz micro simet kérni, vagy eshetek ollóval az én simemnek.


Nekem tavaly Galaxy NOTE-m volt, azt azért adtam el, mert GB-vel itt-ott laggos volt, aztán jött az ICS, utánaolvastam hogy a telefont tényleg meglehet csinálni laggmentesre. (főleg egy CyanogenMod9-el + kernel + laucher kombóval teljesen akadásmentesen tud már futni a rendszer) és csak eztán jön a 4.1-es Android, amiben pl. a Project Butter nagyon nagy innovációt jelent és még simábbá teszi a rendszert!

Nagyon szerettem, a stylussal is jól ellehet baszkódni, szép és nagy kijelzője van és ha nem is sokkal de olcsóbban meg lehet venni mint 4 magos társait.

Még a Note2 bejelentése előtt meg is vettem, s nagyon nem tartom valószínűnek hogy arra elcseréljem.

(Nagyobb kijelző, kevesebb pixel, gagyi összerakás, csak a fícsörök nagyok benne, az meg szoftveres és egy részét note is át fogja venni szvsz.) Note előnye a 16:10 képarány 1280x800-on, úgyhogy én most nagyon Note párti lettem :)


Én végül ezt vettem meg. Nagyon szerettem volna SGS3-at, de olvasva róla kiábrándultam belőle, azután más modellek után néztem. A HOX az ami labdába rúghatott, de az is nyomós okokat adott rá, hogy ne vegyem meg.


Ma voltam Médiában megnyomkodtam az összes négymagos csodát és egyikre sem vagyok egy cseppet sem „féltékeny”. Volt már pár Androidos telefonom, én úgy néz ki mostmár azt a „réteget” képezem aki Note-t használ és az alá nem megy. Ugyanúgy zsebben hordom, telefonálok vele mint pl. régen az S2-n, csak éppen nagyobb kijelzőn, amit nagyon megszerettem és ez alá soha többet nem megyek. A 2500-as akku is nagyon jól bírja!


Fent leírtam pár tényt, ezek közül amelyekkel jobban kompromisszumot tudsz kötni azt válaszd. Bár tudom nem voltam teljesen objektív a Note-val kapcsolatban (de az S3 és HOX-al igen), a Note a kijelzőmérete miatt elsősorban igen szubjektív tud lenni.


Nekem ha a HOX és S3 közül kellene választanom, most gondolkodás nélkül az S3-at választanám, de nem cserélném egyikre sem a Note-mat!!


SGS3 vs. HOX így áll a helyzet, ami a nyers eredményeket illeti, teljesen objektív szemmel:


Összerakás: HTC

Kijelző: HTC

Videó/film lejátszásában: mind2 szuper

Böngésző: Samu ( hangyányival gyorsabb és jóval smoothabb)

Zene: Samu (Wolfson hangchipnek köszönhetően)

Benchmark: Samu (JB-vel már a hox is nagyon odateszi magát a tegra3-al)

Simaság: Samu

Akku: Samu

Kamera: Samu

2012. okt. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!