Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefont ajánlanád?

Melyik telefont ajánlanád?

Figyelt kérdés
Nos a helyzet a következő: van egy irtó sz*r RE xperia x10 mini prom, és szeretném lecserélni valamilyen értelmesebb telefonra, vagy legalább olyanra,amivel nem változik második otthonommá a T pontok szervízrészlege. A jelöltek: Blackberry, illetve nokia készülékek lennének. Más gyárót ne is ajánljatok, főleg ne sonyt. Ami a lnyényeg: legyen net (mailezésre elsősorban), legyen szép kijelzője és jó fényképezője (min 5mpixel), illetve megbízható legyen. ja és érintős kilőve, csak ilyen qwerty-s maximum.:) előre is köszi:)

2012. jún. 18. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Akkor Nokia E6, bár attól is függ hogy mennyi rá a keret.
2012. jún. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1) csak az x10 mini pro miatt ne ábrándulj ki a Sonyból, ha megnézed a 2011-es telóikat, az új mini pronak pl gyakorlatqilag nem volt érdemi versenytársa, tavaly augusztus óta használom, és még mindig nagyon elégedett vagyok vele, szerviz még nem kellett (az elmúlt 10 évben egy telóm sem volt szervizben... én cseszhettem el valamit? *gondolkodik*), le is kopogom :)


2) amik így elsőre felmerülnek bennem, azok: Nokia Asha 200, a Huawei U8350 is érdemel egy pillantást, akkor is, ha nem BB, vagy Nokia, a RIM-nél mindig is kicsit vastagon fogott a ceriza, ha árat kellett írni, szóval tőlük inkább a régebbi modellek jöhetnek szóba (újaban ők is a tuoch&type-ra esküsznek), viszont tényleg abba a kategóriába esenek, amire megéri rászánni a pénzt, fotókban is minőséget lőnek :)

2012. jún. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az x10 mini pro már 2 éves teló, a se első androidos telója volt.


Az új sony-k már nagyon jók, se live, mini, mini pro, ray stb.

2012. jún. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Blackberry felejtős, nem magyar piacra találták ki.

Esetleg a Nokia E7 ugrik, be ha normális áron hozzá tudsz jutni.

2012. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sajnos én kiábrándultam a sonyból ,mivel a telómon kívül a hifim és az mp3lejátszóm is sony, és szintén elég hamar beadták a kulcsot, pedig nem kevés pénzért lettek megvásárolva....szóval ez a márka nekem tiltólistás, de azért az már jó pont, hogy másnak nem ilyen szörnyű ez a telefon.:)

Igazából a BB tetszene, de nem vagyok Obama, vagy annyira fontos ember, így nekem kicsit eltúlzottnak hat, de maga telefon tetszene...csak nem tudom mennyire bírja a strapát...

2012. jún. 18. 15:11
 6/16 anonim ***** válasza:

A Sonykkal nincs semmi gond.A x10 mini pro-ról tényleg nem lehet sok mindent véleményezni, az első androidos SE telók közé tartozik, olyan is.Mára pedig az egyik legjobb gyártó.


Azonban ha mégis qwerty-s teló kell candybar kialakításban, mint a BB, akkor Nokia E6, vagy valamivel olcsóbban nála az E72.


A BB-t csak Bis/Bes előfizetés mellett lehet igazán BB-ként használni, anélkül csak egy marha túlárazott qwerty-s teló.


Szvsz, egy androidos telót sokkal jobban lehet ma már üzleti célokra is használni, mint egy BB-t.Hiába a full qwerty-s és a push email, ugyanezt akár egy Xperia mini pro is, töredék áron meg tudja oldani, nem feltétlen kell ehhez BB.


Ha Fotózni is akarsz, akkor a BB kilőve.Hiába a "sok" megapixel, direkt úgy tervezték, hogy sz*r képeket csináljon.BB-vel még ma is leginkább olyan helyen dolgoznak, ahol nem lehet képeket készíteni.Viszont ma már nem lehet eladni telót kamera nélkül.Így adnak egyet, de az fapados, és a szoftveres algoritmus sem túl ütős.


Akkor már inkább Nokia E72, E6, vagy E7, bár ezek sem annyira kamera bajnokok, lévén üzleti modellről van szó.


Off: Az Obamás példa rossz(?) volt, ugyanis az elnöki poszt miatt elméletileg(!) nem használhat BB-t, a titkosított emailek miatt.


Újra On: Emiatt jó a BB, de ahogy említették is, marha túlárazott.Ennyit nem ér meg a titkosított e-mailezés, és a többszörös tűzfal, hacsak nem vagy valami nagymenő cég vezérigazgatója, vagy valami ilyesmi.


Sőt, a BB esetén az a probléma az Appworld-del, hogy szegényes a piac, és a legtöbb fizetős.Olyanok is, amire opcionálisan 10-15 androidos, ingyenes alternatíva létezik.

A Symbian esetén pedig...na ez egy fura rendszer, sosem tudtam sehová sem sorolni, illetve amire kitalálták, arra az android, de még talán a WP is jobb.


Az androidot még mindig, mint akkor is, amikor kitalálták, mindenre lehet használni, és egy jó androidos telefon a megfelelő alkalmazásokkal egészen komoly üzleti telefonná alakítható.

Ezen a vonalon pedig pont, hogy a 2011-es Sony-Ericsson, illetve 2012-es Sony modellek fakítottak igazán, a tudásukhoz képest baromi jó árazással, anyaghasználattal, és megbízhatósággal.

Mert a drágább nem mindig jobb.Ezt viszont tavaly a(z) SE mutatta be igazán az új Xperia családdal.

2012. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nekem is bejön az android egyébként,azzal nincs bajom, és rajtam kívül az használók 90%a dicséri a sonyt...de hát akinek minden sony terméke előbb romlik el,mint a 10éves öccse orionja, na az többet ebből a márkából nem kér (legalábbis én iylen típus vagyok). természetesen a BB-t bis/bes-sel gondoltam, de valóban nem vagyok nagymenő vállalati igazgató (bár a vezérigazgató fizuját a multinknál elfogadnám:) ), de elég sokat mailezek, közösségi oldalakon pedig hála a magasságosnak nem vagyok fent,szóval ez a része nem érdekel. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!:)
2012. jún. 18. 16:07
 8/16 anonim ***** válasza:

A BB kiesik most körülbelül októberig. Akkor jön a BB10 ami majd 'megmutassa', hogy van még helyük a piacon.

Egyelőre annyi újat ígér, hogy tud androidos apokat is futtatni erre viszont képes egy 15ezer forintos kínai android telefon is :D.

Ahogy előttem írták a BB-ben a kamera elég ügyetlen- Tényleg sok megapixel van belezsúfolva és nem csinálna olyan rossz képeket sem az új széria ha nem 100 felett lenne az áruk. Ilyen telefonnál már azért erősebb elvárások lennének.


A régi BB-k (9700as idők) még mindig állták a sarat aksival. Így ha csak mobilnetet használtál (az ő idejükben még ez volt a gyakori) akkor simán jól is jártál mert jó adattömörítéssel ment minden. Így pénzt spórolt neked nem is keveset (még úgy is hogy fizettél a BIS-ért) Ma meg inkább úgy vagyok vele hogy miért fizessek még otthon is adatforgalom után ha már egyszer fizetek internetet. Ezen felül úgy képzeld el hogy a BB-n mindenért fizetsz amit a többi telefonon (igen a Symbiant is idesorolva) teljesen ingyen elérhetsz. Régen ez volt az üzleti telefon mert más telefonnal nem lehetett emaileket küldeni és fogadni (vagy nagyon kezdetlegesen csak). Egy üzletembernek megérte, hogy elhagyhatja az irodáját és nem a PC mellett kell töltenie a napját.

Ma már azért ez nem akkora teljesítmény egy mobiltelefontól. Hozzáteszem BIS nélkül nem használható ez a natív email kezelés 2012-ben a Blackberry legújabb telefonján sem!


Az aksi pedig az új szériában egyszerűen siralmas. Nem itt nem arról van szó hogy mert a konkurencia sem jobb hanem arról hogy itt akkorát estek vissza mint egy ház. Egy 9700as még 1 hétig kényelmesen elvolt. Egy 9900es nem bírja egy napig. Ugyanakkor nagyobb és gyengébb aksi van bennük. (az ára ennek ellenére a csillagokat verdesi, ami kíváncsi vagyok "Playbooki" zuhanásokba kezd e ha kijön az új készülék)


Ennyit "tömören" a Blackberryről. Nem véletlenül veszített piacot. A BB10 persze lehet jól megmutatja :D Egy fejlesztőtől nemrégen kijött az iOS emulátor Playbookra (igen nagyon úgy néz ki az iOS alkalamzásait lehet futtatni az új Blackberry QNX rendszeren) Ha rendbeteszik körülötte a dolgokat (visszakapja a legendás üzemidőt és ergonómiát) lehet a többiek szolgáltatásainak a hátán simán felemelkedik ismét :)


Viszont új Blackberry telefont (9780 utánit) nem érdemes venni. A Curve sorozatot meg végképp nem ajánlom. Az olyna mintha a szemétből rakták volna össze (csak a baj van velük).


Nokia... Symbian... hát nekem is van egy régi 5800asom még. Utálom mint a bűnt a hüle symbiant, de olcsó "fenntartani", tud mindent amit kell neki és nagyon jó az üzemidő.

2012. jún. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Bocs most nézem vissza kicsit belezavarodtam a 9700as aksi jellemzésbe, meg a BIS kezdeti előnyeibe.


A BIS régen sokat spórolt meg és a 9700as elment egy hétig egy töltéssel. Mondjuk nem is úgy használtuk mint ma, de a vicc hogy pl a 9900ast sem nagyon tudod máshogy használni :D.

2012. jún. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Teljesen igaz,amit utolsó válaszoló ír.

Nekem is egy 9700as van,az aksi üzemideje egyszerűen brutális.

Ezért nem is fogom lecserélni újabb típusra.


A média részéhez annyit,hogy,mint írtad,ez alapvetően üzleti telefon..ergo az a rész háttérbe szorult mindig is.

Más kérdés,hogy a mostani időkben már azért figyelhetnének rá,de én személy szerint nem azért vettem BB-t,hogy fényképezzek vele:)

2012. jún. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!