Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen jó GPS-képességű...

Milyen jó GPS-képességű mobilok vannak magas akku-élettartammal?

Figyelt kérdés

Jelenleg két telefononom is van, egy céges (családi inkább) Pannonos Nokia és egy Vodás öreg Nokia ami sajnos szana-szét van szakadva, de ebbből szeretném átmenteni a SIM-et egy másik telefonba, tehát csak független és új jöhet szóba!

Ha pedig már veszek egy új telefont arra gondoltam hogy olyan modellt keresnék amely jó GPS-képességekkel rendelkezik. Elsősorban nem közúti közlekedésre kéne nekem a GPS (később majd oda is), hanem inkább a hobbimhoz, a szabadba, tehát jó lenne ha mondjuk erdőben vagy kevésbé jól lefedett területeken is működne a telefon és lehetőleg a rajta levő GPS-t is lehessen használni mondjuk eldugottabb földrajzi helyek megjelölésére. Magas akku-élettartam nagy előny. Érintőképernyős divattelefonok kizárva! Külön mobilnet vagy bármiféle előfizetést nem szeretnék kötni, a jelenlegi SIM-et szeretném változatlanul használni egy másik készülékben. Ár jó lenne 40e forint alatt, de ha csak drágábban lehet megfelelő készüléket kapni talán azt is rászánom. Ha esetleg mobilt nem is, de valami más kütyüt ismertek ilyen tulajdonsággal arra is kiváncsi vagyok, köszi!


2011. aug. 23. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:

A mobilos tesztcikkek alapján 2-3 óra a gps-es üzemidő általában. De remélem jönnek konkrét tapasztalatok is ide :)

Ha túrázni akarsz a telefonnal, akkor a bluetooth gps vevő a megoldás. Szinte csak előnyei vannak. Az enyim egy erősebb aksival elmegy 10-12 órát is, ezalatt a pda csak felére merül le.

2011. aug. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, erről a Bluetooth-os GPS vevőről még nem hallottam, tudnál ajánlani valami jót elfogadható áron? Ehhez jár a GPS-szoftver is?
2011. aug. 25. 11:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 2 Royaltekem van (2100 és 1100 tipus), másokat még nem használtam. Használtan csíptem meg őket pár-pár ezerért (vatera, apróhirdstés, stb)

Az eredeti 680-as akkuval mentek 6 órát, ezt tornáztam fel egy 1000-es akkuval, egyébként meg Nokia-kompatibilis az akku, vagyis rugalmas készülék.

Így gyakorlatilag egy napot kibír, a pda-n megy a térképprogi folyamatosan, de a háttérfény persze mindig kikapcsol ahogy be van állítva. Ez is kibírja így a napot, hisz nem kell minden percben bámulni.

A 2 hatalmas előnye a BT vevőnek: hogy nem a pda aksit szopja, és az, hogy kirakhatod az optimális helyre. Nem azon kell görcsölni, hogy az erdőben magasra tartott pda-val bolyongasz, hanem a vevőt a sapkádra kötöd :) vagy a biciglire rögzíted, stb, szóval kímélheted a telót.

Térképszoft nem jár hozzájuk, azt neked kell megoldani. Bár progi (winmoról beszélek) van az egyikhez, ami tud logolni, a pda-ról (vagy pc-ről) kell irányítani ezeket a funkciókat.

Ez a logolás meg így néz ki: ha a funkció aktív, akkor induláskor bekapcsolod a vevőt, megvárod, hogy pozíciót fogjon, és mehetsz. És csak a vevőt kell vinned, később a kiolvasáshoz kell majd a pda/pc.

Én rengeteget bringázok így és nagyon örülök, hogy megvettem, párezerért hatalmas lehetőségeket ad :)

2011. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!