Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen sorrendet állítanál...

Milyen sorrendet állítanál fel a mai okostelefonok operációs rendszerei között?

Figyelt kérdés
Symbian, iOS, Android, WP7, bada játszik, indoklást is írjatok ;)
2011. aug. 10. 22:27
 1/10 bp1985 ***** válasza:

Android

ios

wp7

symbian

bada


Azért, mert így vannak nálam sorrendbe.

2011. aug. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Android az első!

A többi meg utána.


indokolás: a legkomolyabb támogatással rendelkezik. ez nem egy telefonos cég saját fejlesztése, hanem google fejlesztés, így könnyen cserél adatot, minden google alkalmazással. pl. gmail.

rengeteg ingyenes szoftver a marketen.


a nokia pl. bebukja, hogy ragaszkodik a symbianhoz és nem hajlandóak androidot tenni a készülékeikre. android a jövő!

2011. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Panda Péter ***** válasza:

azért az androidnál is bőven van gond, pl fragmentáció, jogi huzavonák. nem olyan jövőbiztos rendszer az, mint sokan hiszik (bár azt én sem hinném hogy a gppgle hagyna veszni egy ilyen komplett rendszert ami nekik több okból is jó.

én a badát mindenképp a symbi elé tenném, akkor is ha kevesebb app van rá.

a nokia közelébe nem ment az androidnak, nem is volt ilyenről komolyan szó, és nem is lenne túl jó ötlet. ott van nekik a symbi a wp7 és a meego, válogassanak abból.

2011. aug. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi a válaszokat!

Úgy gondoltam, minden op.rendszerről írok egy kommentet, mert összetett a dolog.


Nekem most a WP7 a kedvenc, szvsz a Microsoft-nak sikere lesz a szigorú megkötésekkel, szinte ugyanúgy fejlődik a rendszer, mint anno az iOS. WP7-es telefon nem lassul be, nem kell bütykölni, jó hardver garantált, emiatt és a WP7 optimalizáltsága miatt nem találkozhatunk fagyásokkal, szépen animált, folyamatos, "él" a rendszer. Alkalmazás még nincs annyi rá, mint Androidra vagy iOS-re, de a népszerűbbeket már megkapta, ez a másik előnye: a MS nem sajnál pénzt ölni bele.

Ugyanolyan, ha nem jobb stabilitást és sebességet garantál, mint az iOS, de megkapta pár megkötését is: nem lehet USB-módban használni a telefont, és nincs microSD-bővítésre lehetőség, nincs copy-paste (ezt az iOS később pótolta), és egyéni csengőhangra lehetőség (még, szeptemberben a Mango-val lehetségessé válik ez is.) A testreszabhatóság kb.0, választhatunk fehér és fekete háttér között, a csempék színét változtathatjuk, de itt is csak megadott színekből választhatunk. Jailbreak sem elérhető rá, úgyhogy kénytelenek vagyunk megvásárolni az alkalmazásokat, amik elég drágára sikerültek, ráadásul a fizetős Market még nem érhető el Magyarországon. Ezek miatt még várok 1-2 évet WP7-es telefon vásárlással, szerintem a WP7 a jövő egyik legsikeresebb rendszere lehet, és jelentős tényező az is, hogy 50-60 ezerért egy csúcstelefont kapunk, és a frissítéseket is garantálja a MS.

2011. aug. 11. 11:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Android

WP7

IOS

Symbian

Bada

2011. aug. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

WP7

Android

Symbian

Bada

IOS

2011. nov. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

méghogy a wpos telefonoknak jobb a hardvere mint a androidoknak.hahahahahhahahahhahaha


android

ios

wp

bada

2012. júl. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"jó hardver garantált"

2011-ben írtam ezt, és így is van, hülyegyerek.

2012. júl. 31. 06:35
 9/10 anonim ***** válasza:
árban nem.Találni olyan árban jobb hardverü okostelefont.Nem azt mondtam hogy rossz a hardvere hanem azt hogy nem OLYAN jó mint az androidos telefonoknak.Ja és nem vagyok hülyegyerek!
2012. júl. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Még egyszer: 2011-ben írtam. Akkor kifutóban voltak a WP7-es telefonok, egy Omnia 7 1Ghz-es processzorral, SAMOLED kijelzővel és 16GB belső memóriával 60 ezer forint volt, Optimus 7 50 fölött kicsivel, egy SGS, Optimus Black 70+, a Motorola Defy volt egy árban velük. Pontosan tudom, mert akkor kerestem és vettem telefont.


Ha előásol egy ilyen régi kérdést utána kell nézni a dolgoknak és rendesen leírni, hogy mára miben változott meg a helyzet az akkori állapotokhoz viszonyítva.


Én is tudom, hogy a Lumia 900 hardvere olyan, mint egy SE Arc-é, és mégis sokkal többe kerül, de egy éve fordított volt a helyzet.

2012. aug. 2. 05:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!