Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akinek Nokia c6-os telója...

Akinek Nokia c6-os telója van, meg vagytok vele elégedve?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 15:25
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
Én megvagyok vele elégedve , nagyon jó képeket csinál.A videója meg majdnem felér egy rendes kameráéval.:) Bár ha nagyon sok alkalmazást nyitsz meg akk könnyen belassul meg lelehet fagyasztani:D én jun. 19.-én vettem és nállam már jelentkeztek ilyenek.ilyenkor leveszem a hátlapot és ujraindítom :D Am nagyon jóó:D megvagyok vele elégedve :P
2011. aug. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
52%
nem mert rezisztív a kijelzője
2011. aug. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
nekem c7 van, de nem cserélném le.
2011. aug. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

a rezisztív az a kevésbé rézékeny? annyira nem vagyok szakértő...jövőhéten tervezem a megvásárlást...

köszi mindkettőtöknek,ment a zöld kezecske :)

2011. aug. 4. 15:48
 5/29 anonim ***** válasza:

miért csak 2 3-an voltunk. én írtam a másodikat.


Rezisztív:


A korai eszközök túlnyomó részt ezt a fajta megoldást használják, és még ma is sok olyan készülék van, amelybe ilyesfajta panel kerül, egyszerűen azért, mert olcsó alternatíva. A rezisztív felület alapvetően két hajszálvékony, eltérő feszültségű fémrétegből áll, amelyek között alapesetben egy vékony rés húzódik. Ha megérintjük a panelt, a két fólia között fizikai kapcsolat alakul ki, amely megváltoztatja a fóliák elektromos töltését. A vezérlőchip a változás mértéke alapján képes kiszámolni, hogy pontosan hol érintettük meg a panelt. A rezisztív kijelzőt egyébként könnyű felismerni, ha ugyanis megérintjük a panelt, akkor az valóban benyomódik.A rezisztív technológia olcsó, további előnye, hogy nem szükséges hozzá speciális beviteli eszköz, egyszerű stylusszal vagy akár ujjunkkal is vezérelhetjük. A típus egyik legnagyobb hátránya az, hogy csak akkor pontos, ha egyszerre csak egy helyen érintjük meg, de emellett a felület fényáteresztő képessége is elég gyenge, csupán 70-75%-os. Ilyen panelt használnak szinte minden PDA-ban, PNA-ban és GPS-ben, de van több rezisztív érzékelővel szerelt mobiltelefon is.



A kapacitív

megoldás esetében egy kemény üveg- vagy műanyag lap alatt egy rácsos szerkezetű vezető réteget helyeznek el, aminek segítségével a kijelző „felett” egy elektromos mezőt alakítanak ki. Amikor ujjunkat közelítjük a panelhez, zavart okozunk ebben az elektromos mezőben (töltést vezetünk el a kezünkkel), amelyet a vezérlőchip érzékel, s ez alapján határozza meg a pozíciót. A működési elvből adódóan a legfontosabb tulajdonság, hogy a vezérlés egyszerre több ponton is képes érzékelni, így a kapacitív felület alkalmas multitouchra. További előnye a jó fényáteresztő képesség, viszont hátrány a relatív magas ár valamint az, hogy ezek a kijelzők csak csupasz kézzel vagy aktív stylusszal működnek.Kapacitív panel kerül számos mobiltelefonba (pl. Apple iPhone, G1, LG Prada.) és a Palm Prebe, de egy sor más eszközbe, például fényképezőgépekbe, zenelejátszókba, stb. Multitouch képessége miatt ezt a típust használják notebookok, nettopok esetében is.


Volt mindkettő fajtából nekem rezisztív:gt540 kapacitív:galaxy ace

2011. aug. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

akkor ezek szerint egyértelmű ,hogy a kapacitív a jobb...

akkor még 1 kérdés:

C6 vagy LG BL40?

2011. aug. 4. 20:26
 7/29 anonim ***** válasza:
mennyi pénzed lenne rá?
2011. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

32.000ért vennék meg az Aino-mat,kicsit még tudnék hozzá tenni és abból vettem volna c6-ost

de most ajánlottak érte cserébe BL40-et...

meginogtam

2011. aug. 4. 20:33
 9/29 anonim ***** válasza:
én egy friss telefont vennék. Mennyit tudnál a 32-höz hozzá rakni mert ha írsz egy pontos árat akkor írok egy telefont :)
2011. aug. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
engem igazából nem vonzanak a mostani telefonok...a C6 annyira nem régi,de csak fóliásan veszem meg...kb 5000.-et tudnék még tenni rá...
2011. aug. 4. 22:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!