Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Ericsson X8 támogatja a...

Sony Ericsson X8 támogatja a multitouch-ot?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem egyet és olvastam róla, hogy az újabbak már támogatják amikben valamilyen újabb cypress chip van.


Ezt én hogyan tudhatnám meg, hogy az enyém milyen?


2011. jún. 30. 00:26
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
egyik Sony Ericsson X8 sem támogatja. ha neten látsz is ien videót az fail, onnan tudom hogy nekem is ien van :)
2011. jún. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked is x8-ad van akkor megnézheted te is, hogy támogatja-e a multitouch-ot.

Mert az új kiadások támogatják.


Az ellenőrzéshez root szükséges és az android terminal emulator a marketről.


A parancsok:


su


Itt feljön a superuser ablak, válaszd az allow gomb-ot.


dmesg | grep "cyttsp-i2c"


Ha ezt írja:cyttsp_i2c_probe: Successful registration cyttsp-i2c akkor cypress kijelző és tudja a multitouch-ot, ha mást akkor a korábbi kijelző a synaptics és az nem tudja.


A sony ericsson hamarosan fog 2.1-es frissítést kiadni a cypress chipes x8-akhoz, de addig a modult már lehet telepíteni:


[link]


Itt a dualtouch résznél az 1/b modult kell telepíteni.

2011. jún. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 hurikan23 ***** válasza:
100%

A legújabb kiadás tudja a multitouchot, kb. április vége május eleje óta kapható. Ha a boltok készleteit is figyelembe vesszük, amik még valszeg synaptics kijelzősök, nagyjából ma már ezzel a chippel lehet kapni. Ha szerencséd van akkor ilyet kaptál már.

Létezik egyébként ebből a chipből egy széria (nem sok, állítólag csak néhány ezer db készült) amik még nem tudják csak a dualtouch-t.

2011. jún. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Megcsináltam a rootolást, beírtam a parancsokat és aszerint cypress kijelző. :D

Hamarosan megpróbálom felrakni azt a modult ami a linken van.

2011. jún. 30. 01:44
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"onnan tudom hogy nekem is ien van :)"


Akkor itt az ideje kissé jobban megismerni a telódat.:D

2011. jún. 30. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
0%
lehet hogy érzékeli a multitouchot de soha a büdös életbe nem lessz multitouchos a teló. max 1-2 programban. mivel hogy a froio (2.1)- x8 ra szabott verziója alapból nem támogatja. hacsak nem találsz jó ki főzött romot amibe beleintegrálták!
2011. jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
0%
bocs multitouch biztos hogy nem lessz mert hardvelileg is kevés hozzá max dualtouch :)
2011. jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért kell azt a modult letölteni ami a linken van...
2011. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 hurikan23 ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy megy azon a multitouch, hardverileg pedig elbírja. Esetleg olvass utána az xda-n.

Vagy vegyél ilyen x8-at és próbáld ki magad.

2011. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Felraktam most este azt a modult, f@szán működik a multitouch és eddig símán elbírja a hardver...


Még egyszer köszi a segítséget.

2011. júl. 1. 00:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!