Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hány forintig vennétek telefon...

Hány forintig vennétek telefont a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
A lányom 16 éves szülinapjára telefont kért. Nem vagyunk szegények, de nem vet fel a pénz, normálisan élünk. Ti mennyi forintot áldoznátok egy telefonra 16 éves gyermeketeknek?
2011. jún. 20. 19:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
19:51 vagyok ismét. Azért gondolkodom így elsősorban, mert tesóm a másik véglet. Neki már van 3 gyereke, és a két kisebb alsós fiának elsőtől kezdve van mindenféle érintős mobilja, nem is beszélve a 11 éves nagylányról, akinek szintén volt mobilja végig alsóban, és mára már a harmadik érintősét nyúzza. Elképesztően ellene vagyok ennek, annyira irritáló, ahogy a 8 éves hajigálja az érintős okostelefonokat, mert neki másik kell, az apja (tesóm) meg szalad neki másikért. Egyszer szó szerint eldobta, és ki se kapott érte. A nagylány is csak játszik vele, mert másra nem jó, iskolába hozzák-viszik, amúgy meg a gép előtt poshad hajnalig. Ha ez a liberális nevelés, akkor én undorodom tőle, de sajnos ezt nem lehet nekik mondani. Amikor a nyolcéves már a harmadik telefonszámát nyúzza, mert "csak úgy", holott beszélni se tud még rendesen, mert beszédfejlesztőbe járatják, akkor kérdem én, mi a retkes francnak a mobil? Eredeti funkcióját rég elvesztette, tesóm játszatja vele a gyerekeit, játék lett belőle, és ha nem is többszázezres, mert majdnem fillérekért kapják előfizetésre, de semmiképp sem nevelő célzatú. Ugyanis mondtam már tesómnak, hogy ne csodálkozzon, ha a kislány talán nem, de ha a fiai kb 5-10 év múlva majd acsarogva fognak rajta követelőzni, csak hogy akkor már mit lehet velük tenni, ha most így el lettek kapatva, s nem lett nekik megtanítva, hogy mi mire való. Hát ezért támogatom a normális, tanító jellegű "szigort".
2011. jún. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Na de ez azért különbség! Azt én sem nézem jó szemmel, hogy 8-10éves kisgyerekek, akik még csak olvasni is alig tudnak, a legújabb Iphoneokkal meg mittoménmikkel rohangálnak az utcán!

De én 16éves lányról beszélek. Gimnáziumba jár, tiszta 5-ös, és ha nem is 100e-ért, de azért jobb minőségű telefont érdemelne. Szerintem. Csak érdekelt, hogy más szülők hogy gondolják ezt.

2011. jún. 20. 20:21
 23/26 anonim ***** válasza:

"manapság ki az aki nem okostelefont vesz?"


Mondjuk olyan akinek nem telik rá vagy aki egy telefont valamilyen oknál fogva mondjuk telefonálásra akar használni. Tudom lehet furcsa, de vannak akik így gondolják.


Amúgy én is 16 éves vagyok. Most kapok egy 60ezer Ft-os telefont. Úgy hogy a szüleim 7500 Ft-ot fizetnek ki a kezdőrészletre és a havi 3500 Ft-ot nekem kell. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a lányodnak is ezt kéne. Csak ne csodálkozz, ha sokan ezeket írják, mert a mai világban az emberek örülnek, ha normálisan élnek. (Amúgy azért ilyen drága készüléket veszek, mert nincs se fényképező gépem, se mp3-am.)

2011. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:

megint 19:31

ezek szerint megérdemli, simán vehetsz neki szerintem okostelefont, könnyen meg lehet tanulni őket kezelni, meg használati utasítás is van hozzá, olvasni meg tud!=) meg segítséget is lehet kérni ismerőstől ez ügyben.

ahogy a többiek írták, az androidosakat előfizetésesben tökjó áron lehet kapni, és jók is, habár én Apple párti vagyok.=)

2011. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire kell neki és mennyi az árhatár.

30e Ft-ért is lehet jókat kapni, okosat, de van, aki inkább a nyomógombosat preferálja és nem gond neki, ha nem is tud annyit.

A fiataloknak azért én sem adnék azért okostelefont, hanem olyant, ami jól bírja a gyűrődést, az aksija is sokáig kitartson. Azért megjegyzem, tartalék telefonra is kell gondolni, ezt tapasztalatból mondom. Nekem is, kb. ennyi idősen lett telefonom, de sokáig csak feltöltőkártyás voltam, sosem volt gondom ebből.

Most meg előfizetéses, de akkor is, odafigyelek a hívásokra.

2011. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

és előfizu v vmire gondolsz? pl van olyan a tmobilnál h mix dijcsomag az fix 3000 minden hónapban, de ha lefogy nincs több pénz, csak ha kártáyról töltesz rá, sztem ez jó kontroll egy kamasznak. én 40ig vennék neki.

Szerintem ha jó tanuló akk megérdemli, vidd be egy üzletbe, válasszátok ki együtt, ne hagyd ki belőle, mert hát lehet h neki nem az tetzsik mint neked. ez fontos főleg h min.1 évre veszed neki.

Ha amugy nem kényeztetted el, nem lesz elkényeztetett egy drágább telefontól...

kérdezd meg h mire szeretné használni és szivsen ajánlunk is ! (én eléggé otthon érzem magamat a telókban, hobbim)

2011. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!