Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ellopták a telefonom van...

Ellopták a telefonom van esély rá hogy betudják mérni cellainformációk segitségével?

Figyelt kérdés
Ellopták a 60e-ft értékű Nokia 5530 XpressMusic-om.Értesítettem a rendőrséget felvették a jegyzőkönyvet és a feljelentést megtettem és szoltak hogy nem sokára kész a papírom és mehetek be egyeztetni.Állitólag betudják mérni a cellainformáciok alapján méterre pontosan hogy hol található akár be van kapcsolva akár nincsen.Ez áll a valóságnak ilyet valóban tudnak csinálni??
2011. márc. 8. 17:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%
De ha megadja az imei számát akkor műhold segítségével betudják mérni, tök mindegy van-e benne sim, vagy nincs. Csak mint ahogy írtam be kell hogy legyen kapcsolva.
2011. márc. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

:( :( nagyon szomorú leszek ha nem lesz meg :( :( :( :(

de HA meglessz tuti tetetek bele ilyen vackot ami azonnal elküldi az uj telefonszámot és a GPS kordinátáját ha az illető egymásik SIM-t helyez bele :( sajnos most nemtudok semit sem tenni várok a rendőrök-re :(

2011. márc. 8. 17:44
 13/22 anonim ***** válasza:

Re:17:42


GSM rendszerű végberendezést csak a filmekben mérnek be műholddal.

2011. márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%
Akkor is bemérik ha nincs bekapcsolva és nincs benne sim mert az antenna ugyanugy reagál.
2011. márc. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
56%

"Akkor is bemérik ha nincs bekapcsolva és nincs benne sim mert az antenna ugyanugy reagál.Akkor is bemérik ha nincs bekapcsolva és nincs benne sim mert az antenna ugyanugy reagál."


Túl sok scifit néztél. A valóságban a kikapcsolt telefon nem így viselkedik.

2011. márc. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%
Tán te szakértő vagy? Az én telefonomat is bemérték úgy hogy ki volt kapcsolva.
2011. márc. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Mivel ugye távolrol a SIM-et le lehet tiltani igy a telefont is,igyesen minden féleképpen kommunikál a telefon.És valóban betudják mérni akármi is van csak legyen benne az akkumulátor.
2011. márc. 9. 16:02
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Így van kedves kérdező előbb is ezt mondtam de a szakértő úr már megint hülye.
2011. márc. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"

Mivel ugye távolrol a SIM-et le lehet tiltani igy a telefont is,igyesen minden féleképpen kommunikál a telefon.És valóban betudják mérni akármi is van csak legyen benne az akkumulátor."


Elnézést hogy rosszul tudtam, GSM mérnök vagyok.

Nem szeretném leírni a GSM rendszer működését, remélem elég annyi hogy a készülék letiltásához nem kell kommunikálni a SIM-el vagy a GSM végberendezéssel.

A SIM-en található információk és a végberendezés azonosító adatainak elküldése teszi lehetővé a GSM hálózat szolgáltatásainak elérését.

Az IMEI (International Mobile Equipment Identity) egy egyedi azonosító. Nem kell mást tenni, csak ezt az azonosítót beírni a Central Equipment Identity Register (CEIR) vagy magyarul feketelista adatbázisba. Ezzel az ott szereplő szonosítóval ellátott végberendezések nem lesznek hálózatra csatlakoztatva.

A subscriber identification module (SIM) pedig az előfizetővel kapcsolatos szolgáltatásokhoz kapcsolódó kulcsokat és kódolat tartalmazza (PIN, PUK). Itt is elegendő az (ICCID), internationally unique number tiltása, és már a kártya akkor is elveszíti a jelentőségét ha éppen eközben a fiókodban volt egy kis dobozkában.

A hálózati hitelesítés ettől egy kissé összetettebb, de nem szeretnélek untatni vele.

Szóval a Location Area Identity (LAI) alapján lehet megmondani hogy a rendszerben hol kapcsolódik a végberendezés, és ezt alapul véve lehet meghatározni a fizikai pozícióját. Természetesen ezt bekapcsolt állapotban. Igaz, hogy a SIM tárolja ezt az információt arra az esetre ha lemerül a készülék akkumulátora, de csupán arra jó hogy az ismételt kapcsolatfelvételt meggyorsítsa.

Kikapcsolt állapotban nincs kommunikáció.

2011. márc. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
ennyi, az utolsó tökéletesen leírta
2011. márc. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!