Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefonos előfizetést ha...

Mobiltelefonos előfizetést ha nem fizetem, a végrehajtó mit tud tenni ha nincs semmiféle vagyonom, jövedelmem?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 10:34
 1/7 anonim válasza:
Ha lesz vagyonod, vagy jövedelmed, akkor azonnal ráteszi a kezét, és elviszi a neki járó, kamatos kamattal növelt összeget + a végrehajtói járulékot, ami igen tetemes összeg lesz. Szerintem jobban járnál egy ésszerű havidíjas törlesztéssel, mert a végén nagyon pórul járhatsz. (Unakaöcsémnek a 38 ezres mobiltartozásra a végrehajtó a későbbi fizujából 220 ezret tiltatott le, havi részletekben). Szerintem nem éri meg trükközni. De te tudod.
2011. febr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg majd leülöd.
2011. febr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tinker Bell ***** válasza:

Az első válaszoló tökéletesen leírta mi a helyzet. A behajtócég ugyanúgy kezeli mint a banki tartozást! És nem csak nagyobb összegekre vonatkozik! Én láttam már 3500 forintos telefonos tartozást is behajtócégnél.


Tényleg nem éri meg trükközni!

2011. febr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ezzel a nem fizetem dologgal nagyon ne kísérletezz, én megszívtam rendesen...

El voltam maradva 3 számlával, és küldték sorra a felszólító leveleket, és közölték, ha nem fizetem, kötbért kell fizetni. Nem foglalkoztam a levelekkel. Egyszercsak azt vettem észre, hogy a telefonon nem volt térerő. Letiltották a szolgáltatást! Bementem a T-üzletébe, és megkérdeztem, hogy akkor most mi a teendő. Azt mondta a csaj, hogy be kell fizetni az elmaradt számlákat, és ezután a központ fogja kiszabni, hogy a 30 ezer kötbérből mennyit kell befizetnem. Szerencsém volt, csak 10 ezret kellett, ebben a visszakapcsolási díj is benne volt, ami 5600 Ft.

Rosszabbul jársz, ha az előfizut is felmondod, mert akkor bekérik a hátramaradt hűséghónapok összegét+kötbért...

Behajtani pedig végrehajtóval fogják. Ezt az első válaszoló jól leírta.

Nem éri meg nem fizetni...

2011. febr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én most tartok 190nél.. De ebben az én + tesóm telefonja is benne van. Igazából már ennek is lejárt a határideje, szóval most nem tudom mi van.
2011. febr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vigyázni kell, mert egy barátom 2003-ban nem fizetett be 3 havi internetszámlát és küldték is neki (a behajtócég) a felszólítókat, persze nem fizetett mert sem bejelentett munkája nem volt sem vagyona. De! 2008-ban vett egy autót (igaz szinte minimális önerővel) és 1 hónap múlva ment a papír, hogy adja le a városházán a forgalmit meg a kulcsokat és kivonták a forgalomból a kocsit. Elévülési idő 5 év, de ha közben érkezik hivatalos fizetési felszőlító akkor onnan újraindul a "számláló".
2011. febr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bp1985 ***** válasza:
Ha nincs a neveden semmi, akkor a végrehajtó azt viszi a lakásból, amit nem tudsz igazolni, hogy nem a tied. Pl van egy mikród, amiről más nevére van számlád, azt nem viheti. De ha nincs róla számla, akkor minden további nélkül viheti, és viszi is. 1 főre jutó étkészletet köteles otthagyni. tányér, pohár, evőeszköz.
2011. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!