Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érkezett a telefonomra egy...

Érkezett a telefonomra egy üzenet hogy “visszahívlak” pedig nem hívtam senkit. Kis idő múlva valóban hívott ez a szám, egy hölgy volt a vonalban, megegyeztünk hogy téves és letette.Történt már valakivel ilyen?

Figyelt kérdés
Újra visszanéztem a hívásnaplóm, és láttam hogy valóban nem hívtam azelőtt, ő meg biztosan állította hogy de. Kissé gyanús nekem.
tegnap 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hívószám-hamisítás:

[link]

a telefonszámod felhasználásával felhívták a hölgyet - feltehetőleg annak reményében, hogy felveszi, majd valahogy becsapják (például azt állítják, hogy a bankjának a nevében hívták és adja meg a személyes adatait, amivel visszaélhetnek, vagy pénzt csalnának ki belőle, stb...) - ő küldött egy SMS-t, majd felhívott.

tegnap 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ahogy az első írta. Jártam már én is így, csak én voltam a hívó.
tegnap 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, de ebből nekem lehet bajom?
tegnap 17:20
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Mégis mi bajod lenne hívásfogadás miatt zsenikém?
tegnap 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#3: Ha a telefonszámod nevében valami bűncselekményt követnek el, akkor a rendőrség először megkeresi a szolgáltatódat és megkérdi, hogy az adott időben történt-e hívásindítás részedről. Mivel nemleges választ adnak (hisz te nem indítottál hívást), ezért téged nem fognak nem fognak elővenni.
tegnap 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5# Köszönöm!
tegnap 21:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!