Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valóban olyan nehéz/veszélyes...

Valóban olyan nehéz/veszélyes root-olni egy Android 12-es telefont?

Figyelt kérdés

Egy Galaxy A12 telefont szeretnék rootolni 2 szoftver miatt.


[link]

[link]

[link]

[link]


Legalábbis nagyon örülnék Neki, ha valójában nem egy olyan életveszélyes procedúra lenne, mint amennyire engem ijesztgettek...



tegnap 21:52
A kérdező szavazást indított:
Hát... 🙄 sajnos nem hiába ijesztgettek.
Félúton van az igazság....
Van útmutató, csak a lépéseket kell __pontosan__ követni, türelemmel és odafigyeléssel nem nehéz.
4 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom nincs Samsung mobilok root-olásában, de Xiaomi, LG telóim mind root-tal futnak/futottak.


Ha valamennyire van IT és/vagy alapvető tapasztalatod, akkor megérheti belevágni, de ahogy említettem Samsung-al nincs tapasztalatom. Ott tudom, hogy a Knox egy hardveres (is) extra 'hátulütő'.

Samsung Knox egy szoftveres-hardveres extra védelem, mely ha egyszer kioffol, onnantól nem fogod tudni használni bizonyos Samsung appokat (Samsung Wallet, Samsung Pass, Secure Folder, Health stb).


Ha nem megfelelően követed az utasításokat (főleg tapasztalat hiányában), akkor simán félremehet valami. Ez nem feltétlen jelent 'életveszélyes' helyzetet, főleg hogy az elején (bootloader nyitás) úgyis teljesen törlődik minden adat rajta, így alapvetően nincs mit veszteni.


Mindenesetre jó tanács: ha belekezdesz, ne hétköznap este állj neki ha csak ez az egy telód van, mert ha másnap reggelre kell üzemképesen, és valami félremenne, akkor akár órákon át tartó fórumozás, utánaolvasás is esélyes.

tegnap 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"onnantól nem fogod tudni használni bizonyos Samsung appokat (Samsung Wallet, Samsung Pass, Secure Folder, Health stb)"


Hát, amúgy nem utolsó sorban pont ezeket szeretném kitörölni. Bár nem ezért root-olnám.


Engem egyébként a totális téglásítással ijesztgettek.


Köszönöm a késő esti válaszod!

tegnap 22:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem esélytelen a brickelés, de azon belül is szoftveres, és hardveres brick-et határozunk meg.

Szoftveres: nem gáz, jobb esetben valami kis baki miatt bootloop keletkezett, ezesetben jellemzően: rendszert vagy root-ot (Magisk) újraflashelni.

Hardveres: az már nagyobb probléma, de ezzel én elég rég találkoztam, főleg 6-8+ éve volt inkább jellemző.


Ugyan én sem vagyok nagyon hardcore felhasználó hogy mindenféle képpen kell a root, de még mindig van jópár dolog ami miatt jó, pl: rendszerszintű adblock, Tasker. Így szinte az az első még új mobilnál is, hogy dobom rá a root-ot.

Xiaomi-nál pl kérni kell a bootloader unlock-ot, így jellemzően 7 napot kell várni rá.

Most is Xiaomi 13 (tavalyi csúcsmodell)-t használok megjelenés óta, első dolgom volt amikor hazahoztam. :'D

tegnap 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én úgy láttam, hogy Galaxy A12-nél lehet kérvény nélkül feloldani a bootloadert.

CSAKHOGY!! : Azt nem fejtettem még meg, hogy minden útmutatóban belépnek a telefon saját ciánkék flashelős üzemébe, majd összekötik USB kábellel egy PC-vel, és.... ....

...nos, a PC-vel nem történik semmi. Nem csinálnak rajta SEMMIT SEM.

Akkor meg?


A leírás is egy ponton azt mondja : dugd be az USB-C kábelt. Majd... minden ugyanúgy a telefonon történik tovább.


Ez nekem fura.

tegnap 23:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!