Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyiket válasszam, iPhone 11...

Melyiket válasszam, iPhone 11 vagy 12?

Figyelt kérdés
Ezek közül szeretnék választani, de nem tudom melyiket. Sokak szerint ugyanolyan a kettő, de nem vagyok egy szakértő. Az OLED állítólag hamar beég, vagyhát nekem valaki ezt mondta. A 12-ben az talán jobban tetszik, hogy kisebb, könnyebb, de ugyanakkor jóval drágább. Rejoyról venném, mint első iPhone. Plusz szeretném egy pár évig használni, nem akarok 2 évente új telefont venni.

tegnap 19:15
 1/5 Krampusz1 válasza:
100%

Akkor inkább 12, sokkal jobb-szebb kijelző, kisebb -ahogy írtad-, és jobb a vízállóság, 5G, jobb karcllóság, magsafe, jobb proci.

Kb 3 éve használok egy 12-t, és még teljesen jó.

tegnap 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Sokak szerint ugyanolyan a kettő"


Dehogy ugyanolyan. A 12 az OLED kijelző miatt első ránézésre is jobb telefon (szó szerint), de ezen kívül sincs nagyon túl sok közös alkatrészük. Erősebb, jobb fotós képességei vannak és üzemidőben is jobb a 12.


"Az OLED állítólag hamar beég, vagyhát nekem valaki ezt mondta."


Akkor jó nagy ökörséget mondott. A nagyon korai OLED kijelzőknél valóban volt ilyen veszély vagy 20 éve, de telefonnál én egészen konkrétan sosem találkoztam beégett OLED-del, pedig már sok-sok éve elég standard, az alsó kategóriákban is. Nyilván előfordulhat attól, mert én nem találkoztam vele egyáltalán az ismerősi körben, de gyakorinak semmiképp sem mondanám.


"Rejoyról venném, mint első iPhone. Plusz szeretném egy pár évig használni, nem akarok 2 évente új telefont venni."


Épp a 16-os szériánál járunk. A 11 már 5 éve, a 12-es pedig 4 éve jelent meg és nyilván már egyiket sem gyártják. A 11-es ha jövőre nem is, de utána valószínűleg kifut a támogatott eszközök listájáról, ahogy utána a 12 is ki fog. 2 évet valószínűleg mindkettővel el lehet lenni, de ha hosszú távra terveznék telefonnal, akkor MINIMUM 13-mast vennék.


Mindkét telefon vásárlása esetén hatalmas negatívum, hogy ezeknél a kezdő tárhely csak 64 giga volt, ami ha fotózol és szeretnéd is aktívan használni a telefont hosszú távon, akkor előbb-utóbb kevés lesz (ha meg nem, akkor minek az iPhone?). A Rejoy pedig alap áron nyilván nem ad új aksit sem. A legolcsóbb 11 is 100 fölött indul, a 12-esek pedig 140-től, de ezek mind a gyász 64 gigás modellek. Ezért kapsz egy használt, használt aksis, kevés ideig garis 4 vagy 5 éve debütállt modellt.

Ez az az árszint, amire azt mondom, hogy rohadtul nem érdemes Apple telefonban gondolkodni. Ezért már kapsz Samsung A35-öt vagy A55-öt, mindkettőre lesz friss oprendszer még 5 évig és pl. kijelzőben mindkét említett iPhonet megeszik, az alap tárhelyük is kétszer ekkora és lesz rájuk minimum 2 év garancia, meg nyilván egy zsírúj aksi, jóval jobb üzemidővel. És nyilván nem csak ez a két Samsung telefon kapható ezen az árszinten újonnan.

Ha ennél sokkal jobb áron látsz szép állapotú eladó 11-est vagy 12-est, akkor le lehet rá csapni, mindkettő telefon lesz még 2-3 évig (akkor is, ha nem lesz rá friss oprendszer), de hogy én a Rejoyról ennyi pénzért nem venném meg egyiket sem, az 100%.

tegnap 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
12 vagy jobb.
tegnap 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 5G miatt mindenképp a 12.

Formára is az a korszerűbb, az már az a design mint a mostaniak. A 11 még a korábbi gömbölyű forma.

tegnap 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
12!
tegnap 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!