Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefont válasszam?

Melyik telefont válasszam?

Figyelt kérdés

Xiaomi telefonom van jelenleg, szóval androidról váltanék. Gondolkodtam, hogy most megpróbálkozok az ios-el, úgyhogy az iPhone 15 az, ami nekem a legszimpatikusabb az iPhone-ok közül.

Viszont tudom, hogy vannak olyan alap dolgok, amik az iPhoneokból hiányoznak, ezért elkezdtem a Samsung telefonokat is nézegetni. A sima alap modellek közül az S24-et néztem, az ultra modellek közül pedig az s23-at,árban ennél feljebb már nem igazán szeretnék menni.

Talán a kamera a legfontosabb, hogy szép képeket tudjak csinálni, de nyilván nem várom el, hogy profi fényképezőgéphez felérjen. Közösségi médián kívül nagyon mást nem használok, szóval nem szempont, hogy egy játék hogy fut rajta.

Azért jó lenne a jó aksi, de az a lényeg, hogy egy napig azért bírja.

Nekem az iPhone kinézetre jobban tetszik, de ez talán annyira nem mérvadó. Tudom, hogy az iPhone 15 csak 60hz-es, de a mostani telefonomat is hiába lehet 120-ra állítani, nekem mindig elég volt a 60 is.

Szóval a kérdés, hogy iPhone 15, Samsung Galaxy s24 vagy Samsung Galaxy s23 ultra?

(Mindegyikből 256gb-os modellt venném)



júl. 11. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
S23 ultra.
júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Én sokáig idegenkedtem az iPhone-tól, majd 13 év Android után mégis váltottam és nem bántam meg.

Nekem egy iPhone 14 van és a következőket tudom mondani:

- Nincs igazán olyan fontos funkció, amit az Android tudott, de az iOS nem.

- A kamera nagyon meggyőző, főleg éjszaka, jobb fotót készít, mint a fényképezőm

- Akku, ha nem nyúzod folyamatosan, akkor 2 napot simán bír

- A 60Hz bőven elég. Volt 120Hz-es Androidom, nem nagy szám.

- 128GB bőven elég, hacsak nem készítesz állandóan videókat


Ja, amúgy a Samsung telefonok ikonjai halál gagyin néznek ki.

júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az iPhone jobban tetszik akkor vedd azt.
júl. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a vágyaidnak megfelelő telefont veszel, hanem elkezdesz egy másikon is gondolkodni, és nem azt veszed meg, akkor abból később megbánás lehet a vége. Ha az iPhone jobban tetszik, akkor vedd azt! Használd egészséggel:D
júl. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ezzel egyetértek! Én a páromtól kaptam ideiglenesen egy iPhone-t és tetszett a menüje meg a működése, de sajnáltam annyit kiadni érte és végül vettem egy Motorola telefont, ami viszont egy hét után kijelzőhibás lett, így visszaküldtem és mégis megvettem az iPhone-t. Elégedett vagyok vele.
júl. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"(Mindegyikből 256gb-os modellt venném)"


Kezdem a Pro tippel: 2024-ben ha nem akarod magadat megszivatni, akkor KELL a felhő tárhely. Márpedig ha ez van, akkor az esetek nagy részében totál felesleges a 128-asnál nagyobb tárhely. Akkor lehet indokolt, ha sok nagy méretű appot használsz (lényegében csak a komolyabb játékok ilyenek) és/vagy nagyon sokat videózol 4k felbontáson. Egyébként meg minden másra untig elég a 128.


"Szóval a kérdés, hogy iPhone 15, Samsung Galaxy s24 vagy Samsung Galaxy s23 ultra?"


Ha ezek nagyjából egy árban vannak, akkor teljesen nyilvánvaló, hogy az S23 Ultra a legjobb választás. Hardveresen mindegyik bőven elegendő, de ennek a fotós és videós képességei és sokoldalúsága veri a másik kettőt.

Ha kompakt telefont szeretnél, akkor marad az S24 és az iPhone 15. Namármost hosszú évek óta tapasztalat, hogy ha az ember nem ragaszkodik az iOS-hez, akkor az aktuális S széria alapmodellje jobb választás, mint az aktuális iPhone alapmodellje: van zoom kamera és jobb a kijelző. Sőt, az S24-el eljutottunk már odáig, hogy a szoftveres támogatás is hosszabb és vannak AI funkciók, amik az EU-s iPhonekból még várhatóan hiányozni fognak idén, de talán még jövőre is.

Másrészt az iPhone 15 sem rossz telefon, főleg ha kíváncsi vagy az Apple cuccaira, de őszintén szólva, ahogy elmúlik az újdonság varázsa, ez is csak egy ugyanolyan telefon lesz mint az összes többi, ezt tapasztalatból mondom. Én is kipróbáltam az iOS-t, most is Apple telefonom van, jó-jó, de isten igazából semmi extra.

Ha az általad említett telefonokból kéne most választani, akkor én az S24-et venném, mert szeretem a kompakt telefonokat. Ha neked megfelel a nagy méret is, akkor az S23 Ultra a jó választás.

júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 AlexJoy válasza:
Sok éve használok Samsung telefonokat és nem váltanék másik márkára.
júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennyiért egy iPhone 14 Pro Max a legjobb vétel (tavalyi Apple csúcsmodell)
júl. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!