Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonszámhoz rendelik az...

Telefonszámhoz rendelik az eszközvásárlást?

Figyelt kérdés

Apum nevèn futott a családban használt összes telefonszám (7 db), ès közösen úgy döntöttünk, hogy mindenki fizesse a magáèt, így kilèptünk belőle ès mindenki vitte a maga számát. Igenám, de az ügyintèző hölgy arról nem szólt, hogy a hozzám tartozó telefonszámra van megvásárolva egy kèszülèk, ami nem is az enyèm (apu a tesóm gyerekènek, avagy az unokájának vette).


Sajnos karbantartás van a szolgáltatónál, tegnap kötöttük meg a szerződèst, este tudtam nyugodtan átnèzni, így mèg oda sem tudok csörögni, hogy ezzel mit lehet kezdeni.


Járt már így valaki, hogy át tudta rakatni ahhoz a telefonszámhoz a fizetèst, akihez tènylegesen tartozik? Ez így gáz, mert a tesóm gyerekeivel nem tartjuk a kapcsolatot, èn meg nem vagyok hajlandó több mint 250 ezret kifizetni neki egy telefonra (nemrèg vette apum).


Tesómnak már jeleztem tegnap, de mèg nem reagált az üzimre.


Aggódok, hogy nem megoldható a dolog, ès rajtam marad a fizetnivaló úgy, hogy mèg fizikálisan nálam sincs a telefon, amit fizettetnek velem.



tegnapelőtt 09:19
1 2
 1/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
78%
Nem értem azt, hogy hogy lehet egy telefont valaki nevére venni úgy, hogy nem tud róla, kb. 5 helyen alá kell írni. Magát a telefont nem fogod tudni átiratni a tesódra, egyrészt mert a telefont általában egy adott szolgáltatáshoz rendelik, ami a tied, másrészt meg kell majd az ő beleegyezése is, plusz a tarifa csomagja sem biztos, hogy ugyanazzal a kedvezménnyel tartalmazhatja-e a telefon árát, stb. És akkor még itt van az, hogy már ő neki van a nevén egy tarifa, ahhoz lehet már nem lehet kötni készülékvásárlást. Az a legjobb szerintem és az szokott lenni, hogy akinek a nevén van a tarifa+telefon, 3 napon belül felmondja és megszüntetik, utána meg ugyanarra a számra kötnek egy másik szerződést, de ehhez meg vissza kell szolgáltatni sérülésmentesen, eredeti dobozában a készüléket minden tartozékával.
tegnapelőtt 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

#1 Eddig egy előfizető volt 7 számra, ő vett arra a számra telefont, mert gondolom az van olyan csomagban amivel olcsóbb volt.

Kérdző: Semmi extra nincs ezzel, átveszed az előfizetést a telefonnal együtt. Ha csak hűségidő van a telefon miatt, azt is magadra tudod venni, annyi, hogy ez idő alatt nem válthatsz olcsóbb csomagra, csak drágábbra. Ha a telefon részletre lett véve akkor van gáz, mert azt is magadra kell venned. Ebben az esetben fizettesd ki az eredeti előfizetővel a fennmaradó részleteket egyösszegben a szolgáltatónál, mielőtt aláírod, hogy átveszed az előfizetést.

tegnapelőtt 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát ez úgy törtènt, hogy apum neve alatt futott az összes szám flottában, tehát mindegyik az ő neve alatt futott. Szegény nem èrtett hozzá, ezèrt is döntöttünk úgy, hogy mindenki intèzze a magáèt. Na de az ügyintèző hölgy se szólt egy szót se, hogy a telefonszámhoz, amit èn egy másik tarifacsomagba hoztam át (tehát új szolgáltatást kötöttem a számhoz) a saját nevem alá, tartalmaz egy telefon törlesztőt is. Nem is gondoltam volna, hogy ezt meg kell kèrdezni vagy hogy erre lett vève egy telefon, nem is tudtam róla. :(
tegnapelőtt 09:52
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja ès persze a szerződèst már nem papír alapon, hanem digitálisan írod alá, amit el sem olvashattam, csak elmondta a csaj, hogy mit írok alá. Na így törtènt, hogy aláírtam ès este vettem èszre, hogy mi is van a szerződèsben.
tegnapelőtt 09:54
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 Na ilyen nincs. Mindig el kell olvasni hogy mit írsz alá, különben így jársz. Ha kéred meg kell mutatnia, a tableten amin aláírtad meg kell tudja jeleníteni.
tegnapelőtt 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos azèrt jártam így, mert bíztam az ügyintèzőben és nem kèrtem elolvasásra a szerződèst. Igen, èn hibám, de szeretnèm helyrehozni, mert nem akarok 50-60 ezreket utalgatni havonta egy telefon miatt, amit nem is láttam soha ès felelőssèget sem akarok èrte vállalni.
tegnapelőtt 10:05
 7/12 A kérdező kommentje:
Pont emiatt váltunk szèt, hogy mindenki intèzze a magáèt, mert szegény apunak volt, hogy a 7 számra 250 ezres!!!! Számla èrkezett, mert az unokák nem tudják hogyan kell használni a telefont....
tegnapelőtt 10:06
 8/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem most már akkor, tehát átvettél egy számot, de azon volt már egy telefon, csak ezt nem tudtad, így átkerült a nevedre a törlesztőkkel együtt. Akkor viszont ez bukta, azzal nem fogsz tudni mit csinálni, tesód fizesse ki a törlesztőket neked.
tegnapelőtt 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan! Hát, ettől fèltem én is... :( köszönöm az infókat!
tegnapelőtt 10:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Elég zavaros történet, kötbéres számon nem szoktak előfíizetőt árírni (ha erről van szó)
tegnapelőtt 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!