Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet még kapni régi, teljes...

Lehet még kapni régi, teljes méretű SIM kártyát?

Figyelt kérdés

Vettem hobbi autónak egy régi Volvo S80-at, amiben van beépített telefon, 1999-es, így még a régi, eredeti méretű SIM kártyát használja, tehát ilyet (1FF): [link]


Vajon lehet még kapni ilyet? Az antenna megvan, telefonban is hallható az alap háttérzaj, szóval valószínűleg mindene működőképes, csak egy előfizetés kellene hozzá.


ma 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted a lassan már a sarki fűszeresnél is kapható instant simek miért olyan nagy csomagolásban vannak?
ma 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3 éve a Diginél ilyet kaptam, abból kellett kitörni a kisebbet. Ha maradt még ilyened régről, a mini simet bele tudod pattintani és menni fog. Ha nincs, egy lejárt bankkártyából, telefonkártyából ki tudod vágni a helyét. Viszont arra készülj fel, hogy ez valószínűleg csak a 900 MHz-es GSM-et tudja, így nem lesz olyan jó a lefedettség mint egy modern készülékkel, főleg városokban.
ma 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Honnan tudjam milyen és mekkora a lassan már sarki fűszeresnél is kapható instant SIM? 😅 Sosem vettem, soha nem is figyeltem.


#2 Nem mini SIM kell, a komplett egész kártya kell.

ma 15:00
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, jellemzően minden SIM bankkártya méretű, és abból lehet több fokozatban kitörni a kisebbeket, többek között a minit. Nyitott kapukat döngetsz :-)


Akkor lehet probléma, ha a beépített telefon még első generációs, csak a második generációig kompatibilisek a mai telefonhálózatok tudtommal.

ma 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ma már csak feles méretű az amiből kitöröd, nem bankkártya méretű. Eddig pont a kompatibilitás miatt volt, most már nem, merthogy senki sem használ ilyet és műanyag szemét. De pont az volt a 2-esben, hogy a mini simet vissza tudod pattintani egy teljes méretűbe, ha van még régről ilyened. Semmi extra nem kell hozzá, ez csak műanyag.
ma 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos vagy nem sajnos, az utóbbi időben már csak "fél bankkártya" méretűek az instant simek is, tehát már kisebb műanyaggal adják el, mert nagyon ritka a teljes méretű eszköz.


Ha nem belebcsúsztatni kell, valahogy máshogy rögzítsd oda.


Egyébként a feszültség szintek is eltérnek, de állítólag az új simek midet támogatják. (Régi 5V, 3V, majd 1,8V tehát elvileg kompatibilis.)

ma 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#4 2018 környékén kaptam utoljára új SIM-et, akkor már gyárilag a 2FF mini volt a legnagyobb és abból lehetett kitörni a 3FF és 4FF méreteket. Nem pedig a bankkártya méretűt kaptam, amiből kitörhető volt a mini. Ezért kérdeztem. Meg azóta rákérdeztem a Telekomnál is, ők is rögtön rávágták, hogy persze, kapható NORMÁL méret, de mondom szerintem nálunk nem ugyanazt jelenti a normál. Hujjuj, bizony igaz, ők is a minire gondoltak normál alatt, de azt mondják elvileg kérhető 1FF méret is, csak személyesen üzletben kell külön kérni.
ma 15:25
 8/9 anonim ***** válasza:
#4 vagyok, ezek szerint le voltam maradva. De nekem van itthon legalább 2 bankkártya méretű keret amibe visszapattintható a kisebb SIM, és valószínűleg nem vagyok ezzel egyedül. Szóval szerintem próbálj meg az ismerőseid között körbekérdezni, esélyes, hogy lesz valakinek. Ha Bp. 16. kerületi vagy, akkor én is szívesen odaadom az egyik keretet.
ma 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha más nincs, vegyél egy ilyet:

[link]

ma 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!