Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Android 14 vagy 13 operácós...

Az Android 14 vagy 13 operácós rendszer a jobb? Ha telót vásárolok akkor már érdemes újabb androidos verzióju telefont vásárolni? ill. az újabb operációs rendszer mindig jobb mint a régebbi? vagy nem minden esetben?

Figyelt kérdés

szept. 15. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván az újabb a jobb, de azt is vedd figyelembe, hogy a B gyártók nem adnak ki főverzió frissítést a mobiljaikra, míg a nagyok igen.
szept. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
40%

Mit jelent a "főverzió"? Maga a szám, mint jelen esetben a 13 és a 14 az Androidon belül?

És kik tekinthetők "B gyártóknak" például? Miért nem adnak ki főverzió frissítést? Ezen nagyon meglepődtem.

szept. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
63%
Nem értem, hogy miért kell leértékelni a normális stílusban feltett kérdéseimet. Sőt egyáltalán miért kell értékelni azt, hogyha valaki kérdez valamit? Végtére is erről szól ez az oldal, hogy kérdezünk vagy válaszolunk.
szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2, 3 nem tudom, én felértékeltem mindet.

1-es én sem értem a válaszod. Pontosabban??

szept. 16. 09:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a frissebb oprendszer jobb. Ez nem azt jelenti, hogy a régebbi használhatatlan, de általánosságban kevesebb funkció van benne és hosszú távon könnyebben sebezhető lesz a telefon, mert le fognak állni a biztonsági frissítések. És hát a telefonos applikációknak is van egy minimum Android (vagy iOS iPhone esetén) követelménye. Ha az nincs meg neked, akkor nem fog elindulni az app. A jó hír, hogy Android esetén egészen régi verziókat is szoktak támogatni a szoftver fejlesztők, szóval egy most 13-mas Androidon ragadó telefon azért még elég sok évig használható marad.


"Mit jelent a "főverzió"? Maga a szám, mint jelen esetben a 13 és a 14 az Androidon belül?"


Igen, jelenleg az Android a 14-es főverziónál tart. Ez kb. olyan, mint Windowsnál most a 11 az aktuális, 10 az előző, stb. Fontos azt észben tartani, hogy a régebbi főverziókra is jönnek még egy ideig biztonsági frissítések, nem engedik el egyből a kezét.


"És kik tekinthetők "B gyártóknak" például? Miért nem adnak ki főverzió frissítést? Ezen nagyon meglepődtem."


Szerintem a "B gyártó" alatt azt értette, hogy másodvonalas, bénább, gyengébb minőségű gyártók. A telefonok szoftveres supportja pénzbe kerül, ezért a kevésbé neves gyártók szeretnek ezen spórolni. Egy Apple a saját telefonjaira 5-6 év szoftveres supportot biztosít, idéntől a Google és a Samsung a saját drágább telefonjaira akár 7 évet is ígér, de a kevésbé trága telefonok esetében is a legtöbb normális gyártó már 3-5 évet biztosít.

szept. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!