Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kijelzőcsere. Mennyire számíth...

Kijelzőcsere. Mennyire számíthatok?

Figyelt kérdés

Egy Samsung Galaxy S9 telefont "fürdetés" után megszállt az ördög. Elviekben másfél méterig fél órán át vízálló, azonban az eset utáni nap a kijelző elfeketedett, és nem is érzékel semmit.


A telefonnal baj nincs, feltételezem, ugyanis képernyőkép-készítésnél az azt jelző hang hallható, és a készülék rezeg, ahogy annak kell. Emellett fel is hívtuk, és csörgött, bár felvenni nem lehet az előbb említett probléma miatt. Nem tudom áthelyezni a tartalmát adatkábellel, mert ahhoz fel kéne oldanom.


Jövő héten elviszem GSM-be.


Mennyire számíthatok árként?



szept. 5. 04:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Na de akkor a kedvedért felmentem a hivatalos Samsung oldalra. Legalább kétszer ott virít ez a szöveg:


"*A színek elérhetősége országonként, régiónként és szolgáltatóként eltérhet.**A Galaxy A55 (5G) az IEC 60529 szabvány szerinti IPX4/IP67 besorolással rendelkezik. A laboratóriumi tesztkörülmények alapján a készüléket percenként 10 liter édesvízzel permetezték 5 percen keresztül minden szögből (IPx4), valamint 1 méter mély édesvízbe merítették 30 percen keresztül (IP67). Strandon vagy medencében való használatra nem ajánlott. A készülék víz- és porállósága nem állandó, és idővel csökkenhet."

szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az apró betűs rész... Érdekes, hogy ezt azért már nem 40-es félkövér betűkkel kürtölik világgá...

Ja, csökkenhet, az rendben is van, de azért nehogy már az legyen természetes, hogy pár csepptől teljesen gajra megy! Nem vittem medencébe, nem merítettem vizbe, a kijelzőt próbáltam megtisztítani, mert már elég retkes volt. De ennyit nem bírt az a vacak.

Neked amúgy fizet a Samu, hogy védd a szarjukat? Mindegy, ne is írj több választ, mert ikszelem a kérdést. Hülyékkel nem vitatkozom, mert még legyőznek a rutinjukkal.

szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Az apró betűs rész... "


Az oldal közepén van kétszer, a folyószöveg részeként, nem a lap alján 5-ös betűmérettel. :)


"Ja, csökkenhet, az rendben is van, de azért nehogy már az legyen természetes, hogy pár csepptől teljesen gajra megy!"


Hát pedig a vízállóság az olyan, hogy vagy van, vagy nincs. Nincs olyan, hogy picit víz és cseppálló. :)


"Neked amúgy fizet a Samu, hogy védd a szarjukat? Mindegy, ne is írj több választ, mert ikszelem a kérdést. Hülyékkel nem vitatkozom, mert még legyőznek a rutinjukkal."


Nem Samsung specifikus dologról írsz, pont nem érdekel a Samsung. De nagyon örülök, hogy annyi a vitakultúrád, hogy a másik a hülye és akkor most puffogsz, mert nem olvastad el a hivatalos oldalon legalább 2x kiírt dolgot, ami tök nyilvánvaló amúgy is mindenkinek.

(Persze, kiikszelted a kérdést, de gondolom mindjárt visszajössz még egy kört pampogni :D)

szept. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nyugodtan lehet tovább diskurálni a Samsung marketingstratégiájáról, én viszont halkan megjegyzem, hogy lemondtam a dologról, ugyanis megoldottam.


Mint a kérdés leírásában említettem, a telefon kijelzője teljesen tropára ment, ugyancsak az érintőfelület, tehát nem reagál semmire. Az oldalsó gombok megfelelően működnek, hangok és rezgés alapján tökéletesen tudom azonosítani az aktuális végbevitt műveletet még úgy is, hogy teljesen vakon végzem azt. Szerencsére semmi más nem sérült az eszközben, ezért egy számítógépes egér csatlakoztatásával elértem, hogy irányíthassam a telefont az érintőképernyő használata nélkül. Szerencsére nem kellett sokmindent csinálnom, elegendő volt feloldanom, majd csatlakoztatnom a PC-mhez, ahol már egyszerűen áthelyeztem a készülék tartalmát.


Ezt a telefont nem használta már senki nálunk, csak "vész esetére" volt itthon, és mivel vízállóként volt rá hivatkozva, elvittük, mert a sajátunkat persze nem mertük volna elmeríteni a méteres mélységekben. Tehát semmi személyes adat, vagy testreszabott, a telefon tárhelyében mélyen elrejtett adat nem maradt rajta, amit ne tudtunk volna maximálisan elmenteni. Képek és videók, semmi más. Így tehát ez sikerrel járt, a telefonra nincs szükségünk, így az obszervált árakat figyelembe véve úgy vélem jobban járunk, ha az eszközt hagyjuk békében nyugodni a szekrény alsó fiókjában.


Mindenesetre köszönöm a hasznos és kevésbé hasznos válaszokat.


Továbbá egyetértek azzal, hogy nem kéne vízállóként hirdetni egy (vagy több) telefont, ha közben ez a jelző mégsem jellemzi teljes körűen a készüléket. Vagy legalább jól láthatóan megemlíteni, hogy x idő után ne nagyon úsztassuk, mert el fog b-szódni. Ha beírom a keresőbe, hogy "Is Samsung Galaxy S9 phone waterproof?", akkor a következő válasz fogad: "With IP68, the S9/S9+ are resistant in fresh water to a maximum of depth of 1.5 metres for up to 30 minutes". NEM EGYÉRTELMŰ, PEDIG ANNAK KÉNE LENNIE! LEHÚZÁS, MINT MINDEN MANAPSÁG!

szept. 8. 17:41
 15/16 anonim ***** válasza:

Édes öreg anyám, de komolyan, ti melyik bolygón éltek? Láttatok már bármit, amit villany hajt? Na ezekből mit szoktatok megúsztatni? Na ugye...

Vízállóak ezek a cuccok, amikor kijönnek a gyárból, de egy telefont állandóan dobálsz, leejted, rázogatod, kezedben izzasztasz, tízmillió mechanikai behatás éri, naponta órákon át. Kérdezem mégis, hogy milyen szigetelésnek kellene ezt ÖRÖKRE bírnia? Még egy nyamvadt csapban, vagy zuhanyfejen is kellhet időnként szigetelést cserélni, pedig aztán azok szögegyszerű dolgok.


Én nem tudom hogy máshogy leírni: nyissátok meg BÁRMELYIK gyártó weboldalát és a pofátokba fogja tolni, hogy hát amúgy rohadtul ne úsztasd direkt a telefont, mert nem erre van kitalálva. A gyártók azért törekednek valamelyest a vízállóságra, hogy baleset esetén legyen esélye a telefonnak, nem azért, hogy egy 4-5 éves telefonnan próbálj búvárkodni bakker :D

szept. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Fel kell tudni ismermi ha hülyének néznek. A vízállóságot nem arra találták ki hogy telefonnal uszikáljál a Balatonba, hanem ez inkább arra az esetre van ha mondjuk menő bizniszmen-ként szakadó esőben egyfolytában telefonálsz. Vagy ha beejted a telót részegen a klotyóba, akkor legyen esély és nem bizonyosság hogy túléli.

Egyáltalán hogy merül fel bárkiben hogy vízbe menjen egy elektronikus eszközzel? Vagy hogy nem bírja ki nélküle amíg partra nem ér?


De ha vízalatti fotózás volt is a cél akkor is minimum duplán bebiztosítom, a fényképezőgépekhez is lehet kapni vízhatlan tokot, nyilván telóhoz is létezik hasonló megoldás.

szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!