Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Eközül a 3 eszköz közül...

Eközül a 3 eszköz közül melyiket vennétek, és miért? Amelyiket nem, miért nem?

Figyelt kérdés

aug. 18. 12:27
A kérdező szavazást indított:
Redmi Note 13 Pro 4G
Redmi Note 13 "sima" 5G
Samsung Galaxy A55
Samsung Galaxy M55
Motorola Moto G84
12 szavazat
 1/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

3 marka? vagy hogy lett tobb?


5G nagyon alap dolog lesz szoval ha sok evre tervezed nem erdemes kihagyni

nfc is alap lesz

aug. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
3 márka, igen, nemrég keltem bocsi :D
aug. 18. 12:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Redmi Note 13 Pro 4G

Előnyök: Jellemzően erős hardver, versenyképes ár, jó kamera és nagy akkumulátor.

Hátrányok: 4G csak, így hosszú távon hátrányos lehet, ha a 5G elterjedtebbé válik.


2. Redmi Note 13 "sima" 5G

Előnyök: 5G támogatás, ami fontos lehet a jövőben. Általában jó hardver és kamera, megfizethető ár.

Hátrányok: Lehet, hogy némileg gyengébb hardverrel érkezik a Pro verzióhoz képest.


3. Samsung Galaxy A55

Előnyök: Samsung megbízható szoftveres támogatása, erős középkategóriás hardver, jó kijelző.

Hátrányok: Árkategóriától függően lehet, hogy drágább a többihez képest.


4. Samsung Galaxy M55

Előnyök: Nagy akkumulátor, jó kijelző, 5G támogatás, Samsung ökoszisztéma.

Hátrányok: Általában gyengébb kamera és dizájn, mint az A szériában.


5. Motorola Moto G84

Előnyök: Tiszta Android élmény, jó akkumulátor élettartam, versenyképes ár.

Hátrányok: Szoftverfrissítések nem annyira rendszeresek, mint a Samsung esetében.


Hosszú távon a Samsung Galaxy A55 a legjobb választás lehet, mivel erős középkategóriás hardverrel rendelkezik, és a Samsung által biztosított rendszeres szoftverfrissítések hosszabb életciklust biztosítanak.

Ha az ár fontos szempont, és az 5G-t is figyelembe veszed, akkor a Redmi Note 13 5G is jó választás lehet.

A Motorola Moto G84 azoknak ajánlott, akik a tiszta Android élményt preferálják, de kevésbé aggódnak a hosszú távú szoftveres támogatás miatt.

aug. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Évekre vagyunk még attól, hogy az 5G a mindennapok részévé válljon. Jelenelg kevés helyen elérhető, a szolgáltatók is felárat kérnek érte, és még ha mindezt be is vállalod, hétköznapi használatban semmit nem fog pluszba adni, mert a 4G is bőven elég szinte bármire.


Épp ezért javaslom én is a Redmit.

aug. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért itt van még egy dolog, amit sok ember elhanyagol, pedig nagyon fontos és alapvetően meghatározza a viszonyát a későbbiekben az adott telefonhoz.


Röviden a fogása, azaz az egy kézben tartás biztonsága!


Hiába választasz 5G-s, csúcs készüléket, ha a tokjába csak két kézzel tudod berakni, mert máskülönben kiesik a kezedből.


Lehet az bármilyen okos (vagy buta) telefon, ha egyes funkciókat nem tudsz egy kézzel kezelni, akkor rövid időn belül nyűggé válik és el fogod adni!


Tehát a javaslatom az, hogy menj el boltokba. Vedd kézbe mind az 5 készüléket és próbáld kezelni azokat. Majd ezen próba után döntsél!


Az alábbi szempontjaid legyenek:

1 - a telefon egy kézben tartásának biztonsága (fogás),

2 - a telefon kezelése (pl. oldalt lévő ujjlenyomatos feloldás),

3 - alapvető funciók kezelhetősége egy kézzel (ilyen mondjuk a képernyő lezárás),

4 - telefon elrakása, vagy elővétele a szokott helyedről (nekem övtáska például),

5 - annak megvizsgálása, hogy mikor kell 2 kézzel használnod a telefont (ha sokszor, akkor az előbb-utóbb kelemetlenné válik).


Remélem ez is segít rajtad!

aug. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Végül tegnap besétáltam egy telefonboltba, és megvettem a Redmi Note 13 5G-t.
aug. 24. 08:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Okay. Csak a kérdés az, hogy a környékeden (otthon, vagy ahol sokat használod) van-e 5G. Mert ha nincs, akkor bizony kár volt... A 4G-n is elvan a többség. Az 5G inkább extrém terhelésekhez kell...


Azért írd meg, hogy hogy sikerült "belakni" és tudod-e használni a Wallet-et!

aug. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hja és mindezt úgy írom le neked, hogy nekem Redmi Note 12 Pro 5G-m van és a környéken egy deka 5G sincs...

;)

aug. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak mellesleg jegyzem meg, mivel nem egy fontos dolog, hogy a Xiaomi határozott, (vagy mégsem?).


Vagyis amit a 12-es sorban 5G-vel jelölt az ki volt írva mindenhova (a 4G pont ezért nem volt külön jelölve), viszont a 13-as sorban ez már (megint) alap, tehát nem írja ki!


Ugyanakkor a dobozán biztos rajta lesz!

aug. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!