Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az hogy lehet, hogy az Alza...

Az hogy lehet, hogy az Alza bolt árusít olyan termékeket, amelyek Magyarországon hivatalosan nincsenek is forgalomban?

Figyelt kérdés

Gondolok az Oneplus mobilokra, a Poco (átcímkézett Xiaomi) olyan termékeire, amelyek nincsenek itthon forgalomban, a Google Pixelekre, a Realme, a Vivo, az Infinix olyan termékeire, amelyek szintén nincsenek itthoni forgalomban.

Ez azért érdekes, mert a fent felsorolt mobilok közel olyan jók, mint a Samsung, vagy a Honor, vagy a Motorola telefonjai, csak negyed annyiért. A kérdés az, hogy szabad-e vásárolni az Alzánál olyan készüléket, amelyek nincsenek itthoni forgalomban?

Ugyanis kinéztem magamnak egy ilyen készüléket (POCO F6 Pro 16GB / 1TB White (237990 Ft-ért)), csak nem tudom, hogy merjem-e leadni a rendelést. Összességében mik a tapasztalatok a bolttal kapcsolatban, a garanciális ügyintézéssel kapcsolatban?

Mert ha a bolt megbízható, és valóban jól kezelik a garanciális kérdéseket, akkor még tudnék mit venni tőlük a jövőben.



aug. 14. 14:47
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

#9:

Egyet kell értenem a 10. válaszolóval. Egy-két fülhallgatón, tokon, és fólián kívül, tehát olyan holmikon kívül, amik ha tönkremennének rövid időn belül, akkor nem okoznak nagy veszteséget, nem szabad ilyen boltokból vásárolni (legyen az online, vagy személyes üzlet, ugyanis személyesen is vannak ehhez hasonló boltok, gondolj csak a First Phone-ra, ami ismertebb országosan). A másik meg, hogy ezek a boltok úgy hullanak, mint a legyek. Egy időben volt olyan, hogy Bravomobil, már az sincs. Pár hónapja volt olyan, hogy Telefonpont, már az sem létezik. Ott volt korábban a Turbado nevű üzlet, aminek a megszűnése kifejezetten nagy port kavart, de már az sem létezik. De ha jobban körülnéznék, akkor biztosan találnék még hozzájuk hasonlót.

Direkt ezért kérdeztem rá, hogy az Alzánál milyen a garanciális ügyintézés, mert náluk még nem vásároltam semmit. Az eddigi készülékeim (legyen az laptop, vagy telefon) a Media marktból voltak, az Euronicsból, és a Telekomból, még mikor Telekomos voltam. Sajnos tisztában vagyok azzal, hogy ha egy ilyen coolmobile kaliberű üzlet megszűnik (és miért is ne szűnhetne meg akár ebben a percben is, hisz nyugodtan megteheti), akkor ha baj van, akkor a vásárlók bottal üthetik a nyomukat, de senkit nem fognak tudni elérni, és még így is kérdéses, hogy a garanciális kérdéseket hogyan kezelik. A gyártói szervizek meg el fogják küldeni őket, mondván egyrészt hogy az Imei alapján ez valami külföldi telefon, másrészt pedig ha elkezded lóbálni a coolmobilos garanciajegyet, körbe fognak röhögni, és lesz egy jó napjuk. Szóval tényleg csak óvatosan az ilyen himihumi boltokkal!


Nagyon köszönöm mindenkinek az Alzás válaszokat, akkor megrendelem tőlük a készüléket. Szép napot mindenkinek!

aug. 15. 06:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!