Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az hogy lehet, hogy az Alza...

Az hogy lehet, hogy az Alza bolt árusít olyan termékeket, amelyek Magyarországon hivatalosan nincsenek is forgalomban?

Figyelt kérdés

Gondolok az Oneplus mobilokra, a Poco (átcímkézett Xiaomi) olyan termékeire, amelyek nincsenek itthon forgalomban, a Google Pixelekre, a Realme, a Vivo, az Infinix olyan termékeire, amelyek szintén nincsenek itthoni forgalomban.

Ez azért érdekes, mert a fent felsorolt mobilok közel olyan jók, mint a Samsung, vagy a Honor, vagy a Motorola telefonjai, csak negyed annyiért. A kérdés az, hogy szabad-e vásárolni az Alzánál olyan készüléket, amelyek nincsenek itthoni forgalomban?

Ugyanis kinéztem magamnak egy ilyen készüléket (POCO F6 Pro 16GB / 1TB White (237990 Ft-ért)), csak nem tudom, hogy merjem-e leadni a rendelést. Összességében mik a tapasztalatok a bolttal kapcsolatban, a garanciális ügyintézéssel kapcsolatban?

Mert ha a bolt megbízható, és valóban jól kezelik a garanciális kérdéseket, akkor még tudnék mit venni tőlük a jövőben.



aug. 14. 14:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És amúgy honnan szerzik meg ezeket a készülékeket?
aug. 14. 14:50
 2/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nekem volt jó pár ügyem velük, de ami nem volt jó, vagy rossz volt a leírás még mindent szó nélkül visszavettek. Volt pár vita néha velük, de 1 hét alatt visszafizettek mindent. Vásárlásnál vannak ott mindenféle plusz szolgáltatások, amiket mellé meg tudsz rendelni, pl. azonnali cseregarancia meg hasonlók, érdemes azokkal élni, ha nem olyan sok pluszban, vagy van amikor ingyenes. Azért árulnak ilyen cuccokat, mert nem magyar cég.
aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt az Alza egy cseh cég. Másrészt bármelyik cég vásárolhat külföldi partnertől akkor is, ha nincs hivatalos magyarországi forgalmazó, ezért is láthatsz egy csomó ilyen terméket máshol is. Pl. szerinted a processzorok, memóriák, stb. hogy kerülnek ide?
aug. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
aug. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól, mert bizonyos termék esetén nincs hivatalos gyártói forgalmazás az országban, még semmi sem tiltja, hogy egy kereskedő saját "hatáskörében" behozza és értékesítse. Az Alza megbízható bolt, garanciát normálisan kezelik, az internetes vásárlás esetén lehetséges 14 napos elállással sem problémáztak soha semelyik ismerősömnél.

Egy probléma lehet a külső piacról beszerzett telefonokkal: esetleg nem támogatják a hazai mobilnetes hálózatokat, de ehhez túl mélyen nem értek, a konkrét készülékek hazai tesztjeiben ki szoktak erre térni, amennyiben nincs hazai piacra szánt modell... de ugye erre ad némi védelmet a 14 napos elállás is, és azért túl "extrém" termékeket nem hoz be az Alza, ez a veszély inkább az ilyen-olyan kínai portálokról berendelt, ki tudja hová szánt készülékeknél valós veszély.

aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A Google Pixelek voltak korábban olyanok, hogy nem támogatták Magyarországon az 5G-t, de elvileg már megjavították. Jelenleg is Xiaomi telefont használok, alapvetően én elvagyok vele, de már van egy-két hasfájása. Ezért gondoltam a fentemlített készülékre, mert a tavalyi csúcslapka van benne (8 Gen 2), a 16 GB ram, illetve az 1 TB tárhely egy darabig bőségesen elég lesz. A kamerás teljesítmény nem izgat annyira, hisz olyan sokat nem videózok és fényképezek. Csak játszani szoktam kissebb-nagyobb játékokkal. Gondolkodok még az 512 GB-os változaton, de szerintem az 1 TB-osat veszem.

Köszönöm szépen a válaszokat!

aug. 14. 15:23
 7/11 anonim ***** válasza:
16 giga RAM-nak jelenleg nagyjából semmi értelme sincs egy telefonban és nem is lesz a telefon élettartamán belül. Az 1 terrás háttértár is eléggé felesleges, főleg ha használsz felhő tárhelyet (és 2024-ben nem ártana, ha nem akarsz adatvesztés miatt majd szomorkodni). Csábítónak hat ez a kiszerelés, de szerintem a 12/512-es modell is abszolút overkill, annak se sok értelme van, de legalább spórolsz pár tízezer forintot, amiből tudsz rá venni minőségi tokot meg fülhallgatót, ha épp nincs.
aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]

németországi alzában is lehet ezt kapni.

aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 47. ***** válasza:
Egy hete vettem a Coolmobilnál 200 ezerért. Semmi gond az üzlettel.
aug. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Egy hete vettem a Coolmobilnál 200 ezerért. Semmi gond az üzlettel."


Na mondjuk innen tuti nem vennék semmit. Ezekre a telefonokra a hazai forgalmazás hiányában 100%, hogy nincs gyártói garancia, csak kereskedői. A Coolmobil pedig tipikusan olyan webshop, amit majd 1-2 év múlva szépen hagynak csődbe menni és alapítanak egy másikat.

aug. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!