Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akkumulátor miért merül le?

Akkumulátor miért merül le?

Figyelt kérdés

Iphone telefonomban 1 éves az akkumulátor, általában bírja 3 napig töltés nélkül Miért lehet az, hogy havonta 1-2 alkalommal viszont 60-70 %-os töltöttségről fél óra alatt képes nullára merülni és ki is kapcsol.

Aksi diagramot megnézve szinte függőlegesen lezuhan nullára.



#Iphone akkumulátor.
júl. 20. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány százalékos az akku állapota? A beállításokban tudod megnézni. Lehet hogy csak egy éves az akku, de ezt érdemes csekkolni. Ha 85% alatt van az állapota, akkor érdemes cserélni megint. Ha már volt cserèlve, tehàt nem eredeti a benne levő akku, akkor lehet utángyártottat kaptál az adott szervizben. Egyébként milyen iPhone-ról van szó?
júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, iPhone12 a készülék, igen, megnéztem többször, 100%-nak mutatja az aksi állapotát. Főleg azt nem értem, mikor így járok, feltöltöm és lehet hogy egy hónapig 3 napot simán bír töltés nélkül.
júl. 20. 12:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Honnan van az az akkumulátor? Gondolom nem gyári.
júl. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem gyári. Tudom hogy sz@rabb mint az eredeti. De az hogy lehet, hogy utána "megjavul"?

Azért tettem fel a kérdést, mert gépész, műszaki ember vagyok, gépjárművekkel foglalkozok. A gépjármű aksik is tudnak xarok és jobbak is lenni, esetleg egy ügyes karbantartással megnyújtom az életét pár hónappal. De ilyet soha nem tapasztaltam hogy egy hónapig ugyanolyan mint új korában, majd 1 óra alatt vége, majd megint egy hónapig jó.

Egyébként köszi a válaszokat, csak azért írtam megjegyzést hogy nem vagyok elektronikai analfabéta, csak nem bírom összerakni.

júl. 20. 19:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja így már érthető...

Az iPhoneonok akkumulátorának kábelén van egy chip ami igencsak okos. Sokmindent figyel az akkumulátorral kapcsolatban, és sokminden adatot tárol az akksiról. Namost a nem hivatalos szervizekben végzett akkucsere során ezt vagy át sem forrasztják az új akksira és akkor nem látod az állapotot, vagy ha átforrasztják (plusz pénzért) annak sincs különösebb értelme mert kinullázzák az adatokat. Vagyis pontosan az lesz mint amikor te egy fenékzárlatos savas akksit átmosol és utána ideig-óráig még jó lesz. Kivülről senki nem mondja meg az akku állapotát, még jól is néz ki, mert faszán letörölgeted, drótkefézed, zsírozod a sarukat, stb. Az iPhone sem tudja neked megmondani az akkumulátor cella valós állapotát mert annak vezérlőjét resetelték. Ilyenkor van ez hogy a minőségileg kifogásolható, elhasználódott, (ki sem cserélt csak resetelt...) stb cella feszültsége be-be esik néha és emiatt lekapcsol a telefon. Ezzel az a gond, hogy mig egy jó vezérlő esetén az meg tudja mondani a telefonnak hogy oké most fogyott el az energia, kapcsolj le, egy rossz cella esetén csak simán megszűnik az áramellátás ami akár szoftveres problémákat, elvesző adatokat is tud okozni.

Ezért nem éri meg kóklerekkel akksit szereltetni egy normális telefonba, mert így lesz drágább az olcsó akksi mint a gyári.

Hivatalos szervizben gyári akksit gyári technológiával cserélnek és az akkumulátort a chip segítségével a telefonhoz illesztik, az apple rendszerében is módosítják az akksi adatait (ehhez a rendszerhez nem férnek hozzá nem hivatalos szervizek) így az akksi tudni fogja hogy milyen telefonba lett beszerelve és a készülék is tudja hogy kapott egy új akksit és annak milyen paraméterei vannak és úgy fog működni mintha új lenne. Ha járművekkel dolgozol akkor tudod hogy a mai autókon egy szájbavert fékbetét csere után is fél órás programozás kell még két laptoppal hogy a kocsi felismerje és elfogadja az új alkatrészt...

És mielőtt valaki elkezdi mondani a magáét hogy fúj apple milyen hülyék már az almások, azoknak megsúgom hogy egy modern autónál sem csak annyi már akksicsere hogy két kábel le, kettő fel és mehet, de a komolyabb androidos telefonokon is így van. Laptopoknál már régóta nagyon nehéz az akkupakkban cellát cserélni, át kell írni a chipet ott is aztán vagy sikerül vagy nem... stb.

júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!