Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone tárhely szabaddá tétele?

Iphone tárhely szabaddá tétele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

9 hónapja vettem meg az Iphone 11 telefonomat. 64 gbset választottam, mert az előző telefonomnál (Huawei) bőven elég volt, 4 év használat után egyszer sem telt meg a tárhely, közelében sem jártam.

Eltelt 9 hónap és sajnos már ott tartok, hogy 59-61 gb között mozog a foglalt tárhely. Ebből 23 gb a Fotók. 300 képem és 20 videóm van csak, de így is sokat foglal szerintem.

Egy-két hete előfizettem az 50 gbs iCloudra, amin csak 10.3 gb foglalt hely van, abból 6 gb a Fotók.

Nem lehet valahogy átvinni azt a 23 gb Fotók-at az eszköz tárhelyéről az iCloud tárhelyére? Vagy esetleg eltüntetni azt a sok foglalt helyet képek és videók törlésével? Hogyan tudnék több szabad helyet csinálni?

Nem mondanám, hogy sok appom van, olyan főleg nincs, ami sokat foglalna. Fotók után a Spotify foglalja a legtöbb helyet, 2.18 gbt. Az alkalmazások kb 13-14 gbt foglalnak összesen (plusz a 23 gb Fotók és az ios - rendszeradatok).

Csináljak biztonsági mentést és gyári visszaállítást és akkor talán kevesebb lesz a Fotók által foglalt hely? Ha valaki járt már így, akkor neki mi segített?

Őszintén, 9-10 hónap után nem szeretnék szintén új telefont venni csak ezért, mert azért ettől hosszabb távra terveztem ezzel a telefonnal.



júl. 20. 06:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"300 képem és 20 videóm van csak"

Az hogyan lehet 23GB??

A 300 kép az cirka 1GB

Milyen videók azok?

A nemrég törölt mappát kiürítetted?

júl. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

300 kép nem foglal annyit.

néz meg a nemrég törölteket

meg az beállítások - általános - iphone tárhelynél a videók méretét

júl. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nemrég törölt mappás tippet!

Nem gondoltam volna, hogy az is foglal a tárhelyből, főleg ennyit. Kb 1100 képet és néhány 1-2 perces videót kitöröltem onnan is, így “csak” 4.95 gbt foglalnak a fotókban lévő képeim és videóim. Nem tudom, hogy ez még mindig soknak számít-e, de szerencsére sikerült így 18 gb szabad helyet szereznem.

Köszönöm szépen!

júl. 20. 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!