Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem tudok megerősítő kódot...

SIDLER22 kérdése:

Nem tudok megerősítő kódot fogadni a Xiaomi-től. Mit tudok ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Bootloader nyitás céljából letöltöttem a Mi Unlockot ami ugye bejelentkezést kér. A bejelentkezésnél nem enged tovább csak ha az SMS-be küldött kódot beírom amit nem kapok meg.

Minden más szolgáltatástól tudok SMS kódokat fogadni: Mobilkincstár, Google, Signal, futárcégek...



júl. 20. 04:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Van egy olyan gyanúm, hogy ők azt a kódot szándékosan el sem küldik. Vagy a másik lehetséges forgatókönyv az, hogy valami el van b.szódva a rendszerükben, és a Xiaomi pont lesz.rja ezt a problémát.

Bár őszintén szólva én az első lehetőséget tartom valószínűnek, ugyanis amikor mondjuk telefonon lépsz be a Xiaomi fiókba, vagy mondjuk gépen böngészőből, vagy igazából bárhonnan máshonnan az unlockolós alkalmazás kivételével, az SMS megérkezik. Szóval szerintem ezt ők szándékosan tiltják.


Ezt nem netről másoltam be, de egyébként Redditen is találsz panaszkodó embereket gazdagon, hanem ez saját tapasztalat. 2022 nyarán rootolni szerettem volna a telefonom, vagy talán custom rendszert akartam rá tenni, már nem is emlékszem pontosan. Ez egy Mi11 Lite volt, és ugye ahhoz, hogy ezt meg tudjam tenni, fel kell oldani a bootloadert. Be is léptem a Xiaomi fiókba telefonon, a fejlesztői beállításokban bekapcsoltam az OEM feloldást, szóval igazából a leírást követtem, és próbáltam gépen belépni a Mi Unlock-ba, felhasználói adatokat megadtam, rányomtam hogy bejelentkezés, majd vártam a kódot, és még azóta is várom, mert az nem érkezett meg. Próbálkoztam több napig, hátha tényleg csak valami átmeneti dolog volt a háttérben, és csak rosszkor voltam rossz helyen, de még egy hónap múlva sem sikerült. Aztán fogtam magam, gyáriztam a telefont, kiraktam hardverapróra, eladtam a pichába, és vettem egy Samsungot, ami normálisan működik.


Szóval ha 2 év nem volt nekik elég arra, hogy javítsák ezt a problémát, akkor joggal feltételezhető az, hogy nem is akarják ők annyira azokat az SMS-eket kiküldeni. Tehát amiatt ne aggódj, hogy a SIM kártyáddal van baj, esetleg az előfizetéseddel, egyszerűen a Xiaomi egy byzi. Ilyen esetben nem tudom, hogy hogyan kellene a bootloadert feloldani.

júl. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Amúgy ez vicc...

Most egy másik gépről próbáltam és felmentem a mi.com-ra és beléptem a fiókomba. A Jegyzetek megnyitásához kért megint SMS kódot és 10 másodpercen belül megkaptam.

Visszamentem ahhoz a géphez aminél Unlockolni akarom majd a telót és ugyanúgy megpróbáltam a mi.com-ot. Ott már nem küldte el az SMS-t.

Olyan mintha fekete listára került volna a gép amiről Unlockolni akarom. Majd még holnap újrapróbálkozok hátha a napi 1 SMS-t már elhasználtam és azért nem küld, de amúgy én is elrakom akkor tartalék telefonnak azt kész.

Nagyon szomorú vagyok, hogy ez a helyzet. Direkt azért vettem ezt a telefont mert tudtam, hogy eredeti támogatása van a LineageOS-től és miután lejár a gari és belassul (mint ahogy az lenni szokott) akkor lecserélem a rendszerét és még 3-4 évig jó lesz legalább.

Ehhez képest most vagy megtűröm, hogy bugos meg lassú vagy vehetek új telefont. Még talán egy Hard Resetet megpróbálok, de hát attól még a gyári sz@rok ugyanúgy rajta maradnak. Pár hét és ugyanúgy belassulna :/

júl. 20. 07:31
 3/3 A kérdező kommentje:

Na mégis csak sikerült belépnem :D

Második küldésre megjött az SMS. Most a driverrel szórakozok, hogy melyiket kell vajon felrakni.

júl. 20. 08:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!