Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért teszik egy idõ után...

Miért teszik egy idõ után működésképtelenné régebbi androidokhoz az applikaciokat, ennek mi értelme?

Figyelt kérdés
Azt értem miért nem engedik telepíteni a frissebb verziót a régi androidhoz, ez oke. De azt nem értem hogy ezzel együtt miért teszik használhatatlanná az azon az android verzion addig tökéletesen működő app verziot is.
júl. 10. 14:23
 1/9 Szirty ***** válasza:
100%

Ez csak akkor van így ha az illető alkalmazás egy online szolgáltatáshoz köthető.


Ilyenkor ha a szolgáltató fejleszt, módosít, újabb funkciókat vezet be hogy életben maradjon, ami miatt módosítani kell az app és a szerver közötti kommunikáción, hát előfordulhat hogy a régebbi módszert használó alkalmazások nem használhatók tovább mert nem ismerik az új módszert.

júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Újabb Android fejlődik, nem csak a kinézete változik de az alaprendszer is. Lehet bevezettek egy módosítást ami miatt át kell írni a programot hogy megfelelően működjön, és régebbi rendszeren emiatt már nem fog.
júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy funkcióbeli a limit, vagy biztonsági. Régebbi rendszereknél több a biztonsági sebezhetőség.


Régi rendszer + internet = kellemetlen.

júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Nekik is meg kell élniük valamiből.
júl. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Függőségek. Nehéz egy olyan agyon fragmentált platformot támogatni, mint az Android. Nyilván az újabbat lesz prió támogatni és a régit addig amíg van rá igény és nem igényel túl sok hacket.


Emellett ott van az is hogy a tényleg régi (mondjuk 3+ éves verziók) amiket már rég nem fejleszt senki, lehetséges hogy már nem felelnek meg az adott app biztonsági szintjének (pl banki appok), hiszen ez nem egy konstans általában. Ilyenkor is célszerű droppolni a túl rizikós verziókat egy idő után, mindenki érdekében.

júl. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 azért 3 éves készülékek még boltban is kaphatók. Én is ilyeneket szoktam venni, mert féláron megkapom és a teljesítménye jobb, mint egy friss de olcsó eszköznek. Csak igen, régi operációs rendszer van rajta. A mostani telómon Android 10 van, 9-el jött csak volt rá frissítés. A rendszerhez frissítés 2021 decemberében jött utoljára, de az alkalmazások a mai napig rendben frissülnek. Teljesen jól használható, nem érzem még hátrányát. Bár a bankot se appon nyitom meg, hanem a webes felületen. Jobban szeretem így, mert a weboldalak nem férnek hozzá annyi adathoz mint egy app, meg nem tudnak értesítésekkel bombázni.
júl. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én egy csomó appot már nem tudok használni android 7-tel és nem a biztonságot igénylőeket, pl a banki appom megy minden frissítéssel, vagy a jelszókezelőm is, hasonlók. Ami nem megy az pont a sok jelentéktelen ebből a szempontból, rossmann, lidl, dm és hasonló shopping appok szóval nem értem én sem.
júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első válasz tökéletes, ez a valódi ok. Ha már nem tudod a klienst frissíteni, akkor előbb-utóbb kiesik a kliens szoftver a backend támogatásából és kész. Ez nem szándékos gonoszság, egész egyszerűen így működik: a backend adatstruktúrája, funkciói megváltoznak, amit már a régi kliens nem tud kezelni.
júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az android 8 futato tabletemen mėg müködik chrom böngészö a youtub, duolingo is . ennél többre nem is hasznålom ezt régi tabletett ,banki appot a telefonon használok azon friss android van ,vagy chrombook hasznålom.
júl. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!