A RAM Plus funkciónak mi az értelme/lényege?
A54 5G telefonom van, 8/128GB
Be lehet állítani még + 2-4-6-8GB RAM Plust, de semmit az ég világon nem vettem észre sebességben, akár 6 vagy 8-at kapcsoltam be.
Rövid válasz: alapvetően a te telefonod esetében, ahol bőséges 8 giga áll rendelkezésre, nagyjából semmi értelme nincs a virtuális memóriának. És 3-4-5 év múlva se nagyon lesz. Ha a telefonod virtuális memória használatára szorítkozna extrém esetben, azt azért tenné, hogy működőképesek legyenek a megnyitott appok és az operációs rendszer, nem pedig azért, hogy gyorsabban fusson.
Hosszú válasz: amikor a telefonodon valamilyen appot futtatsz, akkor az a memóriban (a RAM-ban) elfoglal bizonyos helyet. Már maga az operációs rendszer működése is elvesz ebből. Ez nem telefon specifikus dolog, minden számítógép így működik.
Ez mind szép és jó, addig a pontig, amíg el nem fogy a memória a megnyitott appoktól. Manapság 8 gigabájt bőségesen elég egy telefonba, szóval ez maximum olyan helyzetekben fordulhatna elő, ha nagyon sok applikáció van egyszerre megnyitva és ezeket nem is zárja be a háttérben az operációs rendszer.
Mind az Andorid, mind az iOS alapvetően arra van kondíconálva, hogy az aksi kímélése szempontjából inkább zárja be a háttérben azokat az appokat, amiket szerinte te már nem használsz. Ezt igazából elég agresszívan csinálja szinte az összes mobilos operációs rendszer verzió és variáns, szóval 8 gigánál szerintem nem nagyon jöhet össze olyan eset, hogy a telefon megtartaná a futó appot, csak kényszerből zárja be, mert elfogy a memória.
A virtuális memória pedig azt jelenti, hogy ha az operációs rendszer úgy érzi, hogy ki fog futni a memóriából, de nagyon szükség lenne még többre, akkor a háttértárból csippent le egy mennyiséget és azt fogja kvázi memóriaként használni. A háttértár (ez az ami a te telefonodban 128 giga) viszont sokkal-sokkal lassabban működik mint az igazi memória. Ennélfogva ha egy program a virtuális memóriából fut, akkor lassabb lesz. Ilyenkor tipikusan az egész rendszer nekiáll laggolni, döcögni, viszont legalább nem omlik össze.
Tehát összefoglalva, alapvetően a virtuális memória használata egy kényszermegoldás, nem gyorsít semmit.
Esetleg - bár ebben nem vagyok biztos - használhatja a telefon a virtuális memóriát arra, hogy a még futó appokat nem bezárja, csak átteszi a virtuális memóriába, majd szükség esetén gyorsan előkapja onnan őket és átteszi az igazi memóriába. Ez esetben talán annyi pozitívumot tapasztalhatsz, hogy kevésbé lövi ki a telefon a háttérben futó appokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!