Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 200 000 Ft-ért Samsung S23...

200 000 Ft-ért Samsung S23 vagy iPhone 13?

Figyelt kérdés

Telefont szeretnék venni 200 000 Ft körül, és azonos árban a Samsung S23-at és az iPhone 13-at találtam. Tudom, hogy a Samsung újabb, de ezek esnek árban ugyanabba a kategóriába.


Az utóbbi időben megtetszettek az iPhone-ok, ugyanakkor Android felhasználóként hiányozna a testreszabhatóság. Ez alatt főleg azt értem, hogy gyakran nézek telefonon filmeket, böngészőből való letöltéssel (mert ingyenes), ez mennyire lehetséges iPhone-on? Mert laptopról átmásolni iPhone-ra / iCloudba feltölteni az nekem macerásabbnak tűnik, mint az Androidos közvetlen letöltés a telefonra, ilyet lehet valahogy az iPhone-on is?


Érdekelnének tapasztalatok az S23-assal kapcsolatban, hogy mennyire vannak benne bugok, hogy fut a rendszer (és persze a iPhone 13-assal is).


Árukeresőn találtam több olyan eladót is, akik 200 00 Ft körül árulják újonnan, ezek mennyire lehetnek megbízhatók, kell ettől aggódni?


Samsung S23

[link]


iPhone 13

[link]


Azért ezt a kettőt választottam, mert fontos a kompakt méret, nem akarok 6,8 colos tepsi telefonokat, és érdekelne még, hogy ugyanannyi pénzért melyik érné meg jobban, mert jelenleg az egyetlen dolog ami visszatartana egy iPhone vásárlástól, az a rendszer zártsága (hogy hogyan tudnék rajta egyszerű letöltéssel filmet nézni ingyen), mert az alap dolgok adottak (jó kamera, jó teljesítmény, kompakt méret), inkább az apróbb dolgok, amik miatt nehéz döntenem.


Köszönöm a segítséget! :)



júl. 7. 18:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
40%

"Ezt nehezen hiszem el, mert nálam ilyen nincs."


Én is rohadtul meglepődök amikor ezt csinálja, de hidd el megteszi. :) Valószínűleg nem áll a helyzet magaslatán nagyon sokszor és nem tudja, hogy mely háttérben futó appokat kellene kilőni.


"A tesztek sem ezt mutatják, hanem azt, amit írtam, az iOS kevesebb RAM-mal hozza azt, amit a droid"


Speciális iOS tesztet erről nem láttam, de akkor nyugodtan prezentálj párat. Legutóbb arról néztem tesztet, hogy a MacOS használ több RAM-ot mint a Windows. :)


"nagyobb memóriával tud és ez nem a SoC miatt van, hanem nem zabálnak a szoftverek annyi RAM-ot"


Egyik oprendszeren sem zabálják a RAM-ot. Én nem teljesen értem, hogy honnan ered ez a magát makacsul tartó idióta legenda. 1+1 az kettő lesz mindenhol. :)


De isten igazából ez nem változtat semmin: az iOS-en 4 giga RAM egyszerűen nem elég, ha azt is figyelembe vesszük, hogy a telefon mennyibe kerül. Úgy meg, hogy egy droidos belépő szint feletti telefonban már fixen 8/12 giga memória van, már még röhejesebbé válik az egész. Ha még el is hinném, hogy valami fekete mágia miatt mondjuk az iOS 20%-kal jobban kezeli a memóriát (ami már scifi kategória), akkor ott ott vagyunk, hogy 4*1,2 = 5,6, ami messze nem 8 meg 12.

júl. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!