Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vízbe esett a telefonon. Kisz...

Vízbe esett a telefonon. Kiszáradhat? Megjavulhatt még?

Figyelt kérdés

Ilyen összehajthatós tokban volt, azonnal kivettem.

Sajnos egyszer már történt ilyen de akkor nem lett semmi baja. Most viszont a hangszórója nagyon recsegős és halk.



júl. 5. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Szerelőhöz vidd el, mi innen nem fogunk tudni segíteni

Milyen víz, milyen mélyre, mennyi ideig...?

júl. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Fürdőkádba két pillanatra. Kicsit hajszárítóztam a hangszórónál, szerintem visszajött a hangja.

Viszont most meg az van hogy hiábaállítgatom a fényerőt maximumon van akkor is ha leveszem.

júl. 6. 00:54
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
A hajszárítózást felejtsd el. Egyrészt befelé fújod a vizet vele, másrészt a forró levegőtől gyengül a ragasztás, emiatt ugrik a vízállóság (ha volt egyáltalán).
júl. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha vízbe esik a telefonod (akár vízálló, akár nem), akkor hagyj neki időt megszáradni, lehetőleg kikapcsolt állapotban.
júl. 6. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
tedd rizsbe
júl. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Csak jönnek a hüje rizzsel állandóan... Ha a készülék egyébknét nem vízálló és a víz bejutott a készülékbe, akkor az azonnali szakszerű szétszedés a megfelelő eljárás. Addig a víz az elektronikus alkatrészekben és a panelon elég jelentős kárt fog okozni. A leírásod alapján éppen ez történik, szóval reálisan érdemes elbúcsúzni a készüléktől és lementeni a cuccokat, amíg működik.
júl. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem eddig 2x esett vízbe telefon pár másodpercre. Bármit csináltam vele tönkre ment mindkettő.
júl. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megjavult a fényerő szabályozás is!

Ez valami csoda!

Remélem most már más hibát nem veszek észre. Viszont tanultam belőle.

júl. 6. 14:19
 9/10 anonim ***** válasza:

5

„tedd rizsbe”

Beleteheti, de minek? Attól nem fog jobban megszáradni, mintha nem tenné bele.

júl. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
beteszed rizsbe, aztán jó rizsporos lesz és azzal baszod szét :D legnagyobb fászság.
júl. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!