Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg igaz, hogy a régebbi...

Tényleg igaz, hogy a régebbi iPhonokhoz több kiegészítő járt az alap csomagban?

Figyelt kérdés
Tényleg igaz, hogy a régebbi iPhonokhoz több kiegészítő járt az alap csomagban? - iPhone 13 mini-vel kezdetem. Most van egy iPhone 15 Pro Max-om. De az alap csomagban / a készülék dobozában csak az iPhone és a töltő kábel van / volt. Korábbi hírekben / posztokban azt olvastam, hogy az iPhone X-ig járt az alap csomagban / dobozban. Töltőfej / adapter is, és Apple Earpods is. Ezek utóbbiak most miért nem járnak az utóbbi években. Ráadásul az Apple termékek amúgy is túl árazottok. Ezt mindenki tudja! Ezért árért miért nem jár már? És korábban miért jártak az iPhonekhoz? Na már most külön - külön meg véve egy töltőfej / adapter újonnan 10000 Ft. Ugyan ez a helyzet a Earpods is. Ami szintén 10000 Ft. Egyébként zseniális le húzás az Appletől. Mert igy, ha kell neked akkor ved meg külön!

jún. 28. 17:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%

Én is 13 minit vettem. Engem csak az zavart, hogy c-s volt a kábel vége nem pedig A-s. A-s fejem volt. Szóval vettem hozzá az ikeában egy kábelt és a mai napig azzal használom meg a régi Samsung töltőfejjel amit még haverom hagyott egyszer itt ezer éve.

A füles hiánya se nagyon zavart. Abból is van itthon egy csomó. Némelyik talán sose volt használva. Igaz abból már kb. egyiket se lehet a mai telefonokon használni a csatlakozó hiánya miatt.

jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A 4 éve vett 11es telefonban se volt már, csak kábel
jún. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
11-es. Épp tegnap vettem az iPhone 15 Pro Max-hoz egy Apple Earpods-ot. USB C csatlakozójut. És kiválóan müködik! Igaz hogy már a 13 mini de a 15 Pro Maxon is jack csatlakozó. Az mondjuk engem is zavar hogy az Apple kábelek USB-C csatlakozójuk és nem USB A csatlakozójuk. Épp ezért kelletett vennem egy USB-C csatlakozóju adapter / töltőfejelt. Azt is az Apple 9990 Ft ért adta!
jún. 29. 08:59
 14/21 anonim ***** válasza:

"Az mondjuk engem is zavar hogy az Apple kábelek USB-C csatlakozójuk és nem USB A csatlakozójuk."


Ne zavarjon, mert az USB-A már kövület, szépen kikopik mindenhonnan. Szinte minden telefont és elektronikai kütyüt két végű USB-C-vel adnak. Töltő adaptert is könnyebben találsz C-set, a laptopokon, számítógépeken is egyre több a C bemenet, de az új autókon is évek óta ezek vannak.


"Épp ezért kelletett vennem egy USB-C csatlakozóju adapter / töltőfejelt. Azt is az Apple 9990 Ft ért adta!"


Mondjuk ezt kifejezetten jó nagy baromság megvenni az Appletől két-háromszoros áron. A feléből már veszel egy jó minőségű Samsung adaptert, nekem sem volt soha iPhonehoz olyan adapterem, amit külön az Appletől vettem.

jún. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
14-esnek! "laptopokon, számítógépeken is egyre több a C bemenet" 2 hónapja azaz 2024 áprilisban vettem új laptopot! És még 2 USB-A csatlakozó is van rajta! E-mellett csak 1 USB-C port / csatlakozó van rajta! Szóval még 2024-ben is árulnak úgy laptopot hogy USB - A-val szerelt.
jún. 29. 11:50
 16/21 anonim ***** válasza:

"Szóval még 2024-ben is árulnak úgy laptopot hogy USB - A-val szerelt."


Egy szóval nem mondtam, hogy ne lenne rajtuk USB-A. Azt mondtam, hogy "egyre több a C-s bemenet rajtuk". Nyilván az olcsóbb laptopokon még valószínűleg több lesz az A, mert "maradékból" legózzák őket össze részben, de eléggé kikopóban van. Nekem csak pár régi, de még használatban lévő filléres egerem és billentyűzetem van, ami USB-A-t használ, de ezeken kívül már évek óta minden C-s.

jún. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
16-os! Egy szóval sem említettem hogy nincs rajta USB - C port. Sőt van rajta! De csak egyetlen egy DB! És 2 db USB A port van rajta. Az ára: Tényleg az olcsóbb kategóriás volt. Csupán 299 990 Ft volt az ára. Viszont az alap lapi bios-a szerint 2023 novemberi gyártású. Tehát aránylag új gyártás. Plusz a BIOS-a a leg fissebb szoftver fut amit 2024 májusában adtak ki. Szóval nem tünt el az USB-A csatlakozó!
jún. 29. 13:23
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem említetted, hogy nincs rajta USB-C, nem is gondoltam rá, de ezzel a mondatoddal eléggé arra utaltál, mintha én azt mondtam volna, hogy már nincs semmin USB-A:

"Szóval még 2024-ben is árulnak úgy laptopot hogy USB - A-val szerelt."


Van még bőven USB-A, de sok területen már teljesen kikopott és idővel mindenhonnan ki fog.

jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
76%
Fúú kérdező, minden bajod van :))
jún. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#19 Nagy a meleg. :)
tegnapelőtt 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!