Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg igaz, hogy a régebbi...

Tényleg igaz, hogy a régebbi iPhonokhoz több kiegészítő járt az alap csomagban?

Figyelt kérdés
Tényleg igaz, hogy a régebbi iPhonokhoz több kiegészítő járt az alap csomagban? - iPhone 13 mini-vel kezdetem. Most van egy iPhone 15 Pro Max-om. De az alap csomagban / a készülék dobozában csak az iPhone és a töltő kábel van / volt. Korábbi hírekben / posztokban azt olvastam, hogy az iPhone X-ig járt az alap csomagban / dobozban. Töltőfej / adapter is, és Apple Earpods is. Ezek utóbbiak most miért nem járnak az utóbbi években. Ráadásul az Apple termékek amúgy is túl árazottok. Ezt mindenki tudja! Ezért árért miért nem jár már? És korábban miért jártak az iPhonekhoz? Na már most külön - külön meg véve egy töltőfej / adapter újonnan 10000 Ft. Ugyan ez a helyzet a Earpods is. Ami szintén 10000 Ft. Egyébként zseniális le húzás az Appletől. Mert igy, ha kell neked akkor ved meg külön!

jún. 28. 17:34
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Hogy beszélsz! Nem szégyelled magad? És ha nincs korábbi ájfonom? akkor mi van? Mert nekem tényleg nincs korábbi ájfonom. 13-as mini volt az első ájfonom. De ezért nem kéne csúcsán káromkodva írkálnod a másiknak. 2. Az ájfon is rendes telefon! Éppen ezért ment a piros X. De csak a csúnya beszéd stilusod miatt.
jún. 28. 17:47
 2/20 A kérdező kommentje:
Más valaki?
jún. 28. 17:48
 3/20 anonim ***** válasza:
57%

Az elsö iPhone-tól kezdve egészen a 11-es szériáig mindig járt hozzájuk egy töltö adapter és egy vezetékes fülhallgató is. A 12-es óta csak a kábel jár hozzá.


A #1-es meg irigykedik, mert nincs pénze iPhone-ra.

jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Nekem az első iphoneom egy 6s volt, ahhoz járt adapter, töltőkábel, és fülhallgató is.

Aztán lett egy 11-esem, amihez még adtak mindent. Viszont rá 1 évvel (2022-ben talán) a férjem is vett, neki már csak kábelt adtak, és fülest.

jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%
Nem lehúzás, környezetvédelmi okból van, így kevesebb az elektronikai hulladék. (Pl. ha veszel egy új telefont, de már van töltö adaptered, meg fülhallgatód, akkor fölösleges mindig újat adni hozzá.
jún. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%
Bizony, az én iPhone 3GS-emhez volt a csomagban még egy tábla Milka csoki is.
jún. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
7-es a kis vicces. És milyen ízű volt az a Milka csoki? 5-ösnek! 2021-ben vettem az első iPhone-omat. Ami egy iPhone 13 Mini volt! Ahhoz már csak töltő kábel járt! 6-osnak! Ez bizony kő kemény lehúzás!
jún. 28. 19:10
 8/20 anonim ***** válasza:
47%

troll ízű

mint ez a kérdés

nyilvánvalóan troll a kérdező

véget ért az iskola és nem tudnak a kis taknyosok mit kezdeni az energiáikkal.... szeptemberig ez lesz

jún. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
26%

Igen, ez így van.

Tudod: ez is plusz bevétel nekik, mert ugye még a töltőfejet is kétszeres áron adják.

jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Persze. Régen teljesen általános, sőt alapvető volt, hogy adtak adaptert a telefonhoz és fülhallgatót. Manapság már inkább csak a kínai gyártók adnak sok kiegészítőt a telefonokhoz: sokszor még gyári, előre felhelyezett kijelző védő fólia és tok is jár a telefonok mellé.


"Nem lehúzás, környezetvédelmi okból van, így kevesebb az elektronikai hulladék."


Igen, ez volt az eredetileg behazudott "terv". Valójában pedig nem nehéz rájönni, hogy ez első sorban egy költség csökkentés: ugyanazon az áron most már csak egy puszta telefont kaptál és kivettek a zsebedből esetenként több tízezer forintnyi extrát.

A környezetvédelmi dumát is komolyabban venné az ember, ha az Apple nem húzta volna konkrétan addig a csatlakozó cseréjét a telefonjaiban, ameddig csak lehetett. Ha nem lenne EU-s szabályozás, még mindig bohóckodhatnánk azzal, hogy különböző kábelek és adapterek kellenek különböző Apple termékekhez. No meg ha nem járna az adapter, fülhallgató, stb. külön megvásárlása így még több csomagolóanyag általi szennyezéssel.

jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!