Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez mennyire biztonságos?

Ez mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben egyre gyakoribbá váló internetes csalásokkal kapcsolatban kérdezném

- az ujjlenyomat mennyire biztonságos?

- mennyire macerás egy csalónak távolról belépni valaki telebankjába abban az esetben ha az illető semmiféle adatot nem ad meg?


2024. jún. 11. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"- az ujjlenyomat mennyire biztonságos?"


Mármint mennyi az esélye, hogy az ujjlenyomat szenzor más ujjlenyomatát a tiéddel azonosítja? Egészen minimális, kb. mintha valaki véletlenül kitalálná a jelszavadat úgy, hogy ráver a billentyűzetedre.


"- mennyire macerás egy csalónak távolról belépni valaki telebankjába abban az esetben ha az illető semmiféle adatot nem ad meg?"


Kb. a lehetetlen kategória, hacsak a netbankban nincs valami óriási biztonságtechnikai hiba. Az esetek 99,9999%-ában valami user error miatt törik fel az emberek fiókjait és ez nem csak a netbankokra igaz.


Pár tipp:

- Ne add meg minden frinc-franc oldalnak és noname webshopnak az adataidat. A vásárlásokhoz és más jelentéktelen dolgokhoz használhatsz egy másodlagos email címet (meg akár telefonszámot is, ha van).

- Az elsődleges email címedhez ERŐS jelszót használj, olyat, amit máshol nem használsz. Ugyanez igaz a netbankodra és a telefonodra is. Ez a MINIMUM. (Ha van számítógéped, ott sem rossz ötlet bekapcsolni a háttértár titkosítását és szintén egy erős, máshol nem használt jelszót rendelni mellé.)

- Ha félsz, hogy nem tudod az erős, egymástól különböző jelszavaidat fejben tartani, akkor használj jelszó managert. Kismillió létezik, van fizetős és ingyenes is. Én személy szerint egy Enpass nevűt használok, ez egy általad megadott felhőszolgáltatóhoz titkosítva tölti fel a jelszavaidat és szinkronizálja a számítógéped és telefonod között (Windows, iOS, Android alkalmazás biztosan van hozzá, mert ezeket használom is). Ehhez szintén használj egy erős, tényleg sehol máshol nem használt jelszót. Igazából ezt az egyet kell megjegyezned.

- Mindig legyen egy egészséges gyanakvásod. Kéretlen SMS, email esetén ne kattintgass linkekre, ne tölts le mellékleteket. Ha a bankodtól hívnak, fogadd teljes kétkedéssel. Ha nagyon óvatos vagy, akkor bekérhetsz az állítólag bankodtól telefonálótól különböző adatokat, amiket valószínűleg nem tudott megszerezni (pl. mi a számlaszámom? Mennyi pénz van rajta?). Kérd el a telefonszámát és a mellékét, amin hívni kell, aztán nyomd rá a telefont és hívd fel őt közvetlenül, miután ellenőrizted az általa megadott telefonszám valódiságát.

+ 1: Készítsd fel az átverésekre az idősebb/fiatalabb/tapasztalatlanabb rokonaidat, barátaidat. Én is már 1-2 éve elbeszélgettem a szülőkkel, hogy ha a banktól hívják őket azzal, hogy "gyanús" utalásuk volt, akkor legyenek extra gyanakvóak és nyugodtan basszák rájuk a telefont és inkább hívjanak engem. Volt is haszna, mert apámnál is bepróbálkoztak, de elküldte őket melegebb éghajlatra.

2024. jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ujjlenyomat alatt a telefon feloldást érted, akkor elég biztonságos, jobb mint az arcfelismerés (androidon). Talán úgy lehet veszélyes, ha alvás közben valaki a kezeddel feloldja a telefont, de csak nem laksz egy házban ennyire aljas emberekkel.

Az internetbankodba pedig - ha tényleg nem adtál meg senkinek semmilyen információt - gyakorlatilag lehetetlen 3. félnek bejutni.

2024. jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen csalások során jellemzően a csaló magát banki ügyintézőnek kiadva, banki biztonsági problémákra hivatkozva távoli asztal alkalmazást telepíttet az áldozattal és belépteti a netbankba. A számtechet és ezeket az alkalmazásokat nem ismerő, sokszor idős embereket sajnos behúzzák ezzel a csalással és a számítógépét irányítva kipakolják a számláját.
2024. jún. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Talán úgy lehet veszélyes, ha alvás közben valaki a kezeddel feloldja a telefont"


Veszélyesebb, ha elviszik az ujjad.


De ha valahol nyilvántartásban van az ujjlenyomat, akkor már feloldható ?

2024. jún. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"De ha valahol nyilvántartásban van az ujjlenyomat, akkor már feloldható ?"


Nem igazán így működik.

De megnyugtatok mindenkit, ha rohadtul akarják, akkor az összes telefon kinyitható egy hivatalos szerv számára.

2024. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pegazussal :-)
2024. jún. 14. 06:40
 7/7 anonim ***** válasza:

"Pegazussal :-)"


Nem téged fognak tízmilliókért Pegazussal csesztetni... kivéve ha kokain csempészetből élsz vagy esetleg olyan ősbűnt követtél el, hogy újságíró vagy. :D

2024. jún. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!