Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az 5G másnak is sokkal jobban...

Az 5G másnak is sokkal jobban meríti a telefonját, mint a 4G?

Figyelt kérdés

jún. 6. 14:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
36%

"5G-t ír, de gyengébb a térerő, mint 4G-n, sebesség néha több sokszor hasonló"


Merre laksz? Enélkül nem fog kiderülni, hogy te valójában ugyanúgy 4G-t használsz-e vagy valódi 5G-t.


"Ja, attól, hogy felsőkategóriás egy telefon, nem azt jelenti, hogy alapból többet fogyaszt"


Általában de. A takarékos magjai is általában többet fogyasztanak ezeknek a készülékei. Nem hiába nem ezek szoktak az üzemidő bajnokok lenni.


"A másik az Ios optimalizáltsága, de ez egy másik dolog"


Az iOS nem tud semmit sem optimalizálni egy tőle teljesen független szabványon.


"Androidosban meg nagyobb az akku."


Nem az operációs rendszer függvénye az aksi méret. Vannak kisebb aksis, Androidot futtató telefonok is, meg vannak nagyobbak is. Ahogy iOS-t használó telefonokban is van viszonylag méretes aksi, csak nem a kicsi méretosztályban.

jún. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Szirty ***** válasza:
54%

"Ja, attól, hogy felsőkategóriás egy telefon, nem azt jelenti, hogy alapból többet fogyaszt, mivel spórol mindennel, ha kell a teljesítmény, akkor nem fog"


Pedig nagyjából azt jelenti, mert sokkal gyorsabb akar lenni, sokkal több memória van benne, sokkal nagyobb felbontású kijelző, ami 100Hz vagy akármennyi.

Továbbá olyan szoftveres szolgáltatások futnak a háttérben ami segít megtalálni a készüléket, bekapcsolva tartja a GPS vevőt, sokat (többet) forgalmaz wifin meg mobilneten ezek miatt, stb, stb

Ez mind-mind sok-sok energiát jelent (fogyasztásban).

jún. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Morzsi007 ***** válasza:
0%

A processzor frekvenciát lejjebb veszi, a képfrissítés lehet akár 1 Hz-is,( max 120Hz), ha nincs mozgás. Ezekben fejlettebb többfajta mag van, nem hiába. Egy olcsóbb SOC egyszerűbb felépítésű.


Az IOS és hardver összhangjáról beszéltem, egy iphone jóval kevesebbel is beéri, mint egy android, ezért is van/kell nagyobb aksi az utóbbiba, de most nem akarok erről beszélni, főleg nem vitát.


Megkérdezhetem, hogy milyen telefont használtok? Nem érdekel a márka, csak a kategória.

Az enyémen minden mindig be van kapcsolva, GPS, mobilnet, BT este 11-től reggel 6-ig repülőmód így az én használati szokásaim mellett 1,5-2 napot, hétvégén 2,5-3 napot bír (több wifi). Heti 3x töltöm általában. Ezt tudják a mai csúcs mobilok, ez a kisebb méretű, egy nagyobb, Pro Max vagy S24 ultra még többet. Nem hiszem, hogy egy alsó- vagy középkategóriás ilyen használat mellett és minden funkciót bekapcsolva tovább bírná. Legjobban a mobilnet és magas fényerő zabálja az akkut.

jún. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
37%

13# Csak az időt nézed a telefonon vagy másra is használod? egy iphone 15 pro jó esetben is egy napot bír a kis akku és nem túl hatékony proccesszornak hála,

középkategóriás telefonok íntenzív használat mellett napi 4-5 óra kijelző ídő mellett is bírnak 2 napot.

jún. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Morzsi007 ***** válasza:
0%

“ 13# Csak az időt nézed a telefonon vagy másra is használod? egy iphone 15 pro jó esetben is egy napot bír a kis akku és nem túl hatékony proccesszornak hála,”


Viccet félretéve,

a válaszodból erős tudatlanság érződik, fogalmatlan vagy és tájékozatlan, neked soha nem volt semmilyen iphone-od, de újabb biztosan nem. A 12 Mini bírt 1 napot, abban kis akksi van. 3 évig használtam, tudom miről beszélek. Ez azért más liga, minden szempontból.

Ha nem használtál ilyen telefont és nem ismered, akkor legalább hülyeségeket ne írogass már.

jún. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Szirty ***** válasza:
36%

Nálam a Xaoimi 5-7 napot megy egy töltéssel.

GPS, WiFi, mobilnet, kikapcsolva. Csak akkor kapcsolom be ha szükséges, nem nyomkodom folyton, de sokat telefonálok.

jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

Felső kategóriás iPhonom van, az első 1 évben tényleg jó üzemidő jön ki belőle, főleg ha keveset használod, de ettől eltekintve tényleg jellemzően sokkal jobb üzemidejük van a középkategóriás készülékeknek. Ezekben is modern processzorok vannak, alacsony csíkszélességgel, takarékos magokkal (is), stb.


De igazából nem tudom minek offolod a kérdést, az egész arról szól, hogy többet fogyaszt-e az 5G. És igen, többet. Ezen kár vitatkozni, meg iOS és egyéb sokadlagos dolgokat idekeverni.

jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
#15 "Ha nem használtál ilyen telefont és nem ismered, akkor legalább hülyeségeket ne írogass már" Neked biztos hogy nem volt ilyen telefonod ha olyanokat terjesztesz hogy 3 napot bír ki az akksija meg jobb mint egy középkategóriás.
jún. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Morzsi007 ***** válasza:
0%

Csak ilyen telefonom volt 2008 óta, ha tetszik, ha nem, fejezd már be a gyerekes viselkedést. Vannak emberek, akik normális választ tudnak írni. Te viszont nem tudsz és nem vagy képbe a dolgokkal, attól még azok igazak.

Azt írtam, amit tapasztaltam.

jún. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Morzsi007 ***** válasza:
46%
Visszakanyarodva a témához, a kérdéshez, nem az volt a kérdés, hogy olcsóbb vagy drágább telefonon merül jobban az 5G-kapcsolat ezt csak Szirty vagy valaki más kezdte el írogatni, hanem a 4G-hez képest, mekkora a különbség üzemidőben. Nekem jelentéktelen, mert nem merítem le egy nap alatt, ha sokat nyomkodnám, biztos jobban érezném a különbséget.
jún. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!