Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt telefont honnan?

Használt telefont honnan?

Figyelt kérdés
Hol érdemes használt telefon hirdetéseket keresni? Korábban a Marketplace bevált nekem, de annyi lett a kamu hirdető, hogy már szinte lehetetlen bármi értelmes hirdetést találni rajta.

máj. 25. 18:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Rejoy
máj. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
Sehonnan! A használt telefon vásárlása mindig zsákba macska. Mindig csak új telefont vegyél. Éppen ezért mert sok a kamu hirdetés, meg az átverés. Éppen ezért használt telefont soha se vegyél. Mindig csak úja vegyél!
máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%

Használt telefont nem hírdetésekből veszünk hanem a Rejoy ról.


Én most vettem egy iphon 12 t 130 ért úgy hogy egy karcolás nincs rajta.


Egyébként minden telefonhoz 2 év garancia jár mivel nem bizományosi értékesítésben adják tovább hanem darabokra szedik és átvilágítják, újratesztelik tehát olyan mintha a gyárból jött volna ki vagy nagyszervízből. Az akksit is bemérik és 70% alatt nem értékesítik tovább. Emellé új aksit is kérhetsz 15e ft ért kb.


A telóm használt aksival jött ,ugyan azt a formát hozza mint ha új lenne.

máj. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
A Rejoy f ság mivel lehet hogy ugyanúgy szürkeimportos készüléket kapsz mintha megvennéd egy GSM-ben újonnan. Ráadásul jó drágán is adják. Akkor már inkább megveszem a GSM-ből újonnan és az sem drágább. Ha olcsón akarsz telefonhoz jutni akkor keress egy korrekt, jó értékelésű GSM üzletet és ott van sok használt készülék sokkal normálisabb áron. Bizonyos helyeken akár 1 év garanciát is kapsz. Esetleg vehetsz hardverepron egy jó értékelésű eladótól.
máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Használt telefont én se ajánlanék, zsákbamacska! Ha egyösszegben nincs pénzed új telefonra, akkor vegyél részletre!
máj. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem pedig ha nincsen pénzed valamire akkor se vegyél részletre semmit. Sem telefont, sem TV-t sem autót. Kivéve házat, mert arra nehéz összegyűjteni.


Csak a buta prolik vásárolgatnak részletre telefont

máj. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

4 es össze vissza hablatyolónak :


Már a szövegednek sincs értelme mert pont azt mondod hogy a GSM boltban is rádsózhatnak szürkeimportos készüléket újjként. De te "inkább" megveszed azt miért is...

Azt mondod a rejoyon ráadásul "jó drágán" .Marhára képben lehetsz :D


Ki nem szrja le hogy milyen értékelése van a zug GSM bizományosi csencselőnek ,ő nem csinál semmi mást csak kiteszi a pultba a bizományosi szrodat.


Ellenben amit fikázol ők meg vállalják hogy 68 lépéses átvizsgálás után egy teljesen nulláról felépített pszeudo új telefont adnak el és ezért merik bevállalni a 2 év alap garit.


A hazugságoddal ellentétben nem forgalmaznak új telefont és nem azért olcsó mert szürke de új hanem azért mert használt és ennek a nyomai kívül látszanak is. Szürke meg csak úgy lehet ha valaki egy szürke telefont adott el nekik és te megvetted de ez a szituáció a tescos GSM bazárban is fennál csak ott tényleg elmehetsz a csába 14 nap után.


Meg 14 előtt is ahogy engem le akart rázni egy ilyen tetves féreg amikor 16 évesen vettem egy térerőhibás szart és visszavittem látta hogy gyerek vagyok elfordította a fejét ,nem akarta átvenni a garancialevelet és végül csak úgy sikerült szabadulnom hogy az ő mocskos butikjában kellett egy másik telót vennem még ráfizetéssel mert megfenyegetett hogy pénzt nem ad vissza pedig jogilag köteles lett volna ...


Nagyon jó emberek ezek aztán 25 évesen is vettem egy nokia telót egy másik butikban ,annak meg a hangszórója volt szar , visszamentem erre jót röhögött a pofámba hogy hát igen a c5 ös nek gyárilag hibás a hangja ne is akarjam megjavíttatni . Ahan és ezt nem az eladásnál kellett volna mondani amikor rámsózta?


Éppen hogy akkor szívod meg ha a GSM butikba sóznak rád egy szürke telefont mert akkor szaladgálhatsz vissza és veszekedhetsz az eladóval hogy mért nem javítja meg ellenben a Rejoynál odarendeled a futárt és ingyenesen elviszik a 2 év alatt a garanciális javításra . Ezenkívül 14 napig indoklás nélkül is hívhatsz egy futárt aki visszaviszi és visszakapod a lóvét.

Te meg arra vered magadat hogy "bizonyos helyeken akár 1 év garit is adnak":D


Az az érv hogy hát megszűnik a cég és nem lesz kinek visszaküldeni is elég ostoba egy jóval nagyobb volumenű cég esetében mint egy hülye butik GSM nél.


Ráadásul a Rejoy nem is állítja hogy a készülékhez gyártói garancia tartozna mivel eleve megbontják utolsó csavarig így nem is vonatkozhat rá gyártói gari de nem is kell ha egyszer ők maguk a szervíz és ezt vállalják.


Egyszóval vakon hülyeségeket beszélsz.Biztos egy gyerek vagy aki ott ugrabugrált a tömegben amikor az a két retardált telefontokos leszórt a háztetőről háromdarab ezrest. Te tényleg vegyél tőlük telefont meg is érdemled.

máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én nem akarok itt hitvitába szállni, de ne nagyon képzeljétek azt, hogy a Rejoynál megbontják a telefonokat és tényleg az utolsó csavarig átnézik. Lefuttatnak rajta egy diagnosztikai programot, átnézik kívülről, aztán helóka. Ha ténylegesen megbontanák a telefont, akkor annak elég brutális munkaóra költsége lenne és egyáltalán nem érné meg a buli.


A kérdésre válaszolva: ha félsz az átveréstől, akkor először érdemes családi, baráti, ismerősi körben körbekérdezni vagy nézni, hogy cseréli-e valaki mostanában a telefonját és arra lecsapni. Ha ez nem megy, akkor marad az, hogy személyes átvétellel vásárolsz (lehetőleg hardverapróról, olyantól akinek pozitív értékelései vannak) és bizony átnézed a telefont. Nagyon durva rejtett hibái nem lehetnek, ez azért mégsem egy autó vagy egy ház.

máj. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nos, itt bemutatják, hogy milyen vizsgálatokon mennek keresztül a telefonok, persze ez egy támogatott, lényegében reklám videó, nem kell minden szavukat elhinni, amit bemutatnak benne, de segíthet véleményt alkotni róla:

[link]


A 2 év gari mondjuk a Rejoy mellett szól minden más alternatívával szemben.


Én alapból inkább az első/előző tulajtól vett telefont választanám, korrekt áron, hogy én is jól járjak vele és a közvetítők kimaradjanak belőle. Volt már egy pár ilyen készülékem, sosem volt velük gond. A mostanit is csak azért kell lecserélnem, mert beázott és tönkrement tőle.

Ezen viszont a gari sem segítene és valószínűleg pont ezért is mernek garit vállalni, mert esélyes, hogy a legtöbb telefon előbb ázik/törik külső behatásra, minthogy garis probléma legyen vele. Szóval kisebb kockázat nekik garit ajánlani, mint amennyi ügyfelet hoz.

máj. 26. 15:47
 10/17 anonim ***** válasza:

Az általad linkelt videóban 16:35 körül említik, hogy a telefonok 20%-ában nyitják fel a házat. Magyarul 80%-ban nem. Az sincs részletezve, hogy az a 20% az mivel jár. Gondolom lesznek olyan telefonok, amiket felnyitnak és látják hogy kuka az egész (ázás miatt mondjuk), de a legnagyobb részben szerintem csak annyi történik, hogy aksit cserélnek.

Egyszerűen nem éri meg ilyen manufaktura módszerrel használt telefonokat komolyabban nézegetni, szétszedni, összerakni, munkaórákat vágni bele, ha utána eladják és keresnek rajta pár tízezer forintot, miközben 2 év garit is vállalnak.

Biztosan jó az, hogy valamilyen checklist alapján végignézik ezeket a telefonokat, amivel a szemét 99%-át tuti ki lehet szűrni, csak azt kell eldöntni, hogy megéri-e a felárat a használt piachoz képest.

máj. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!