Mit jelent az,hogy utángyártott akkumulátor de gyári cellákal?
10/
Mert ezt a gyári cellásnak állított aksit nem ismerem.Ahonnan eddig rendeltem ott szokott lenni gyári is meg gyári minőségű tényleg ellenőrzött de most nincs max aftermarket aztán gondoltam hátha valahol találni jobbat vagy gyárit.
A tömeggyártás úgy működik, hogy kisebb az egy termékre eső költség, ha nagyobb mennyiséget gyártasz. Nagyobb mennyiségben több kedvezménnyel lehet beszerezni az alkatrészeket és több előállított darabra kell leosztanod az állandó, nem darabszám függő költségeket (fejlesztés, tervezés, gyártósor előállítása, rezsi költségek, stb.)
A tömeggyártás velejárója, hogy nem minden elkészült termék lesz egyforma minőségű. Viszont nem minden elrontott termék teljesen használhatatlan attól, hogy nem felel meg a magasabb minőségi elvárásoknak.
Minden gyártónál van minőség ellenőrzés, tesztelik, kimérik a termék műszaki paramétereit. Amelyik használhatatlanul rosszul sikerült, az megy a szemétbe, mert selejt.
Ami átmegy a gyártó A szintű minőségi elvárásain, azt a gyártó eladja a saját márkaneve alatt. Ezekért ő vállal garanciát, hogy a saját termékeitől elvárható minőségben fog majd működni. Ha mégsem, akkor meg a gyártó (A brand) vállalja, hogy ők javítják/cserélik, mivel saját termék.
Amit úgy adnak el más gyártónak, hogy felvállalják és rá is írhatják, hogy az A márka alkatrészével készült, azért a B gyártónak még mindig sokat kell fizetnie, így nem lesz sokkal olcsóbb, mint az A gyártó által árult termékek, csak ők más egyéb értéket tesznek hozzá.
Pl. A Nikon is Sony érzékelőket használ a fényképezőgépeiben, míg a Canon saját magának gyártja az érzékelőket (a komolyabb képeibe - olcsóbbakhoz ők is vásárolnak olykor, úgy tudom). Viszont ez a termékek árában nem jelentkezik jelentős költségcsökkentő tényezőként, mert hasonló kategóriában hasonló áron is adják a termékeiket.
Az Apple is a Samsungtól veszi az iPhone-ok képernyőit, de ettől nem olcsóbb a telefonjuk - sőt...
Amit úgy adnak el, hogy nincs ráírva, hogy A gyártó készítette, de neked elmondják az eladók a tutit, hogy ebben is A gyártó alkatrészei vannak, azok a működképes selejtből készülnek. Amit normál esetben A gyártó kidobna, mert az ő minőségi elvárásaiknak nem felelt meg, mert a gyártás során valami félresikerült benne. Kicsit sorjás a széle, kicsit nagyobb, kicsit egyenetlenebb, kicsit több áramot vesz fel, kicsit pontatlanabb a színhelyessége, kicsit ebben, abban, amabban eltér, ezért A gyártó nem veszi a nevére. Az ő minőség elvárásai szerint szemét.
Viszont ha a selejtet kidobnák a kukába, az amellett, hogy rengeteg felesleges személttel járna, a szemét elszállításáért is nekik kéne fizetniük, de főként a termékeik előállítását is megdrágítaná. Hiszen a selejtet ugyanúgy le kell gyártani, mint az A minőségű terméket is és csak utána derül ki, hogy selejt lett. Ha minden második termék selejt, akkor az azt jelenti, hogy az A minőségű termék előállítása 2x annyiba kerül, mert a két elkészült termékből csak egyet tudnak eladni.
Ellenben, ha a működőképes selejtet eladják más gyártóknak olcsóbb alkatrészként, akkor tudnak belőle bevételt csinálni. Annyit nem kérhetnek érte, mint B gyártó fizetett az A vagy B minőségű, vállaltan A gyártó által készített termékekért, de a hibák és a termék megbízhatóságának szintjétől függően C-D-E-F-G-...-ZS márkajelzéssel, vagy noname termékként eladva még mindig több bevételük van belőle, mintha szemétként még az elszállításért is fizetni kellene. Ezzel pedig csökkenteni tudják a selejtek miatti költségeket, vagyis a saját márkanéven árult A minőségű termékek előállítási költségeit.
Az emberek meg vagy észreveszik az olcsóbb termék gyengébb minőségét, vagy nem. Ugyanis a gyengébb minőség sok esetben nem szembetűnő, nem feltétlenül annyira érzékelhető és nem is mindenki ugyanúgy használ minden terméket.
Kínában ezt a végletekig képesek fokozni, mert ott sok esetben még a ténylegesen használhatatlan szemetet is simán beteszik a működő termékek közé. Ha neked feltűnik a hiba, miután megrendelted AliExpresszről, Temuról, Ebayről, vagy akárhonnan, akkor se biztos, hogy megreklamálod, mert szemét olcsón kaptad, egyszerűbb kidobni, mint reklamálni. (A legtöbb terméket eleve nem egyedi megrendelők veszik, hanem cégek, boltok, nagykerek, akik nem néznek át egyesével minden beérkezett terméket. Ha a vevőjüknek feltűnik, hogy gond van, akkor a vevő a boltnál reklamál. Aztán ők vagy tovább reklamálnak a gyártónak/beszállítójuknak, vagy benyeli a bolt a veszteséget, mert úgyis olcsón vették.)
Ha mégis reklamálnak az eladónak, akkor a kereskedő talpraesettségétől függően kapsz valamennyi, vagy akár teljes visszatérítést is. Te elégedett vagy, hogy megoldották, ők örülnek, hogy nem pontoztad le őket. Ha minden második ember reklamál, még akkor is nyereséget termelnek a szemét 50%-án. Ha minden 10-100-adik ember reklamál, akkor pláne megéri nekik szórakozni vele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!