Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung S23 Snapdragon vagy...

Samsung S23 Snapdragon vagy S24 Exynos procival éri meg jobban megvenni?

Figyelt kérdés
ápr. 5. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

S24 7 év támogatást kap, szóval inkább azt.

Amúgy makró kamera nélkül nem vennék telefont, szóval leginkább egyiket sem.

ápr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
1. Van benne zoomkamera, az majdnem olyan jó makrózásra mint az autófókuszos széleslátó. Nekem megfelel. Amúgy az S24-et venném.
ápr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#2.

Helyzetfüggő éppen melyik a jobb, ezért sem mondanám, hogy kiváltható lenne.

Kíváncsiságból lőttem pár képet mindkettővel, van amikor ez jobb, van amikor az.(15 Pro)

De igazság szerint az a legjobb ha van mindkettő, azt pedig csak az S24 Ultra tudja a Samsungok közül.

ápr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, az S24 ultra Snapdragon 8Gen 3-al jött ki, szó sincs Exynosról hálistennek. Illetve (oké, lehet elfogult is vagyok), de én az S23 ultrát ajánlanám, mivel szabad szemmel jól láthatóan olcsóbb az S24 ultránál, és utóbbi nem sokkal tud többet. A hosszútávú szoftveres támogatás ugyanúgy adott, épp a napokban jött ki rá a frissítés, amivel már kvázi funkcionálisan is megegyezik az S24 ultrával, mivel megkapta az összes AI alapú funkciót. Hardveresen pedig elenyésző a különbség, legalábbis nekem eszem ágában sincs lecserélni az S23 ultrámat S24 ultrára.
ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ultra-ról nem volt szó, igazából ha kis méretű telefon kell egyértelműen iPhone 15 Pro.

Ha nem gond a méret akkor S23 Ultra vagy S24 Ultra, az szerintem sokkal jobb telefont, mint a 15 Pro Max.

ápr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, tényleg elnéztem. Viszont a válaszom igaz a sima és a + modellekre is, S23-24 esetén. +1 pro érv az S23 mellett a Snapdragon proci. Nem tud annyival többet az S24, amennyivel többe kerül. Az iPhone sem egy sz*r, de ár-érték arányban nem jobb, presztízstelefon. Én elhiszem, hogy valakinek az jön be, engem ugyan nem zavar. Ízlésről vitatkozni felesleges.
ápr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen van túlárazva, a 15 Pro annyival jobb, mint az S24 amennyivel többe is kerül.

Az S24 Ultra perpillanat egy árban van a 15 Pro Max-szal.

Nincs igazán különbség árban és tudásban sem(én IOS user vagyok, de itt én az S24U-t választanám).


Nem is vita miatt tettem hozzá, az S24 egy butított csúcstelefon, a 15 Pro egy valódi csúcstelefon, éppen ezért én a 15 Pro-t választanám a kettő közül ha van rá keret.

ápr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd kérlek általánosságban, hogy szerinted mi a különbség egy "valódi" és egy "butított" csúcstelefon között? Milyen szempontok alapján értékelsz?
ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

S24 Ultra a csúcstelefon, mindent belerakott a Samsung ami abszolút csúcs.

Az Apple-nek ezzel szemben a 15 Pro Max és 15 Pro a csúcstelefon, amik között 1 különbség van, mégpedig hogy az egy 5x teleszkópos Zoom kamerával rendelkezik, míg a sima 15 Pro csak egy sima 3x-ossal.

Itt annyira elhanyagolható a különbség, hogy a 15 Pro is csúcstelefon.


A Samsung ezzel szemben a S24 esetén EU-s modell esetén csak Exynos-t tett bele, csak 8GB RAM-os változatot értékesítik sok esetben. Nincs makró mód, nincs még 1 zoom kamera, rosszabb szenzorokat és kamerákat kapott, mint az Ultra modell. Nem kapta meg az S pen-t sem.

Piszok jó telefon ezek ellenére, de nem csúcstelefon azt be kell látni.

Az az S24 Ultra. Máshova pozícionálta a Samsung, de ők nem is akarnak csúcstelefont kiadni már kis méretben ez elég egyértelmű.

Apple viszont igen, azért is nyírta ki végül a Mini szériát teljesen és maradt meg végül is a sima Pro széria.

ápr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De hozzátenném, hogy az S24 Ultra jelenleg non plus ultra, ami a telefonokat illeti. A Gen 3-t leszámítva nem lehet belekötni.

Kamerája legjobb, kijelzője legjobb, üzemideje kicsit rosszabb, mint a 15 Pro Max-nak, de összegezve tényleg jelenleg felülmúlhatatlan.

7 év támogatás, az S Pen miatt olyan szoftveres extrákat kapott, hogy az Apple az sosem fogja beérni.

Szóval összegezve persze a Samsung szerintem jobban áll, többet kínál.

Szó sincs arról, hogy Apple fan lennék, csak ők máshogy építik fel a termékek pozicionálását, mint az Apple.

9-es vagyok.

ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!