Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tároljam a nem használt...

Hogyan tároljam a nem használt telefonjaimat?

Figyelt kérdés

Van pár régi telefonom (2016-2021 között gyültek össze), mindegyik működik, de csak egy telefonból tudom kivenni az akkut. Hány %-on tároljam őket?

Jelenleg az egyik 31%, másik 68%, harmadik 45%. Így jók, vagy töltsem 100-ra?


jan. 29. 15:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Mert azt olvastam, úgy lehet bekalibrálni az akkut, hogy feltöltöd 100-ra majd 0-ra meríted majd megint 100-ra töltöd.
jan. 29. 21:46
 12/14 anonim ***** válasza:
89%
tul sok időd van ,mi csak berakjuk egy dobozba őket aztån kész amikor kedvünk van elviszük az elrktronikai hulladėk lerakobba .
jan. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
76%

Ezeket simán el lehet adni olcsó pénzért. Például egy ismerősöm nemrég vett egy Samsung J3 2016 at használtan. Telefonálásra jó 🤷

Vagy alkatrésznek. Esetleg ahol gyűjtik vagy ilyesmi

jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A legjobb ha 40 és 60%-ra lemerített akkumulátorral tesszük félre. A hosszú állás viszont nem tesz jót neki, ezért még jobb, ha legalább 1-2 havonta lemerítjük és feltöltjük, ezzel tudjuk a legtovább kitolni az élettartamát.


De ha nem használod, lehet érdemes elgondolkozni a készülékek eladásán. Értem, hogy ha meghibásodik, jól jön egy tartalék. De aligha fogod mindet használni. Az elektronikai termékek értéke folyamatosan csökken, illetve hosszú távon az állástól is tönkre fog menni. Sőt, szoftveresen is elavul, pl. Andoid 4 verzióról konkrétan tudom, hogy már több népszerű alkalmazás sem frissül, van ami pedig nem is működik rajta, pl. YouTube csak böngészőből. Ha pedig neked kell SOS telefon és félre teszed az árát, bármikor fogsz kapni ahhoz hasonló tudásút és állapotút használtan, mint amit eladtál.

febr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!