Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tároljam a nem használt...

Hogyan tároljam a nem használt telefonjaimat?

Figyelt kérdés

Van pár régi telefonom (2016-2021 között gyültek össze), mindegyik működik, de csak egy telefonból tudom kivenni az akkut. Hány %-on tároljam őket?

Jelenleg az egyik 31%, másik 68%, harmadik 45%. Így jók, vagy töltsem 100-ra?


jan. 29. 15:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Főként azért is kérdezem, mert hiába mutat x százalékot, hirtelen leugrik 0-ra, most feltettem mindet tölteni, majd lemerítem és megint feltöltöm aztán meglátjuk hogy alakul
jan. 29. 15:42
 2/14 anonim ***** válasza:
10%
Ha nem tervezed használni akkor érdemes kidobni
jan. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
De mi a fenének tárolod őket feltöltve?! Egyáltalán minek tárolod? Érzelmi okokból? Mert eladni ugye nem lehet.
jan. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
50%-on tárolás tesz a legjobbat neki. De mivel magától, kikapcsolva is merül, 60-70%-on tenném el, és félévente feltölteném.
jan. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért tárolom, mert működnek, nincs semmi bajuk, csak régiek. Eladni felesleges, jó ha 20 ezret érnek egyben.
jan. 29. 16:20
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
50-70% közötti töltöttségi szinten tárold a telefonjaidat és kapcsold ki őket. Amelyiknek kivehető az akkuja azt vedd ki. Pár hónaponként kapcsold be őket és ha szükséges töltsd fel 50-70%-osra.(Ha túl alacsony töltöttségi szinten van sokáig mélykisülés történhet, károsodhat az akkumulátor, előfordulhat, hogy el se indul. A magas töltöttségi szinten való hosszútávú tárolás csökkenti a Li-ion akkumulátor élettartalmát.) Frissítsd rajtuk a szoftvereket, ha hosszú ideig nem használod.
jan. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Állandó 20-80% között tartani optimális, az tesz legjobbat az akksinak, akár használatban lévő telefonról van szó, akár csak bekapcsolva tárolni. Se csutára lemeríteni, se fullra feltölteni nem ajánlott, mindegyik csökkenti az akkumulátor élettartamát, és ezt a gyors merülés is jelzi!

Ha hirtelen sokat merül, akkor érdemes megnézni, mik vannak bekapcsolva rajta (pl. wi-fi, Bluetooth, stb.), mert azok is merítik, és azokat kikapcsolni, ha úgyse használod a telefonokat, illetve a kijelző fényerejét is lejjebb venni, amennyire lehet!

jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
És melyik a jobb, egy 20 ezres, vagy mindig ezekkel baszakodni?
jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Most hogy feltöltődtek, elkezdtem meríteni őket, 10 órás fhd videót indítottam, már 1 óra 20 perce megy max fényerőn rajtuk, de még mindig 85-83-82%-on van a 3 telefon. Úgyhogy az akksijuk még biztosan jó.

8: Lehet annyit sem érnek...

Samsung J3 2016, Huawei P30 lite, LG K22 telefonokról van szó. Egyik sem egy erőgép, eléggé lassúcskák ezért lettek lecserélve, de mindig eltettem ezeket tartalék gyanánt. Talán a P30 lite-ot odaadom egy rokonnak, csak meg van repedve, ki kellene cserélni a kijelzőt.

jan. 29. 20:39
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezt viszont nem értem, kérdező: minek akarod szándékosan lemeríteni őket?
jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!