Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IMEI szám alapján a szolgáltat...

IMEI szám alapján a szolgáltató hány évre visszamenőleg tud adatot szolgáltatni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy egy ismerősöm csúnyán átvert. A nevemre hoztam ki neki telefont, ő nem fizette a részleteket, a telefont eladta és mindent tagad. Az IMEI nem lett letiltva, meg lett téve a feljelentés is, de a rendőrség kétséget kizáró bizonyíték hiányában lezárta a nyomozást. Az IMEI-ről semmilyen tájékoztatást nem kaptam. Van még remény, hogy valami nyom előkerül, mert az IMEI még aktív, nem lett letiltva. Lehet, hogy a rendőrség nem is keresett rá?


Azt a kört most hagyjuk, hogy hogyan lehettem ekkora pancser, hogy másnak hozok ki telefont. Megfizettem a tanulpénzt keményen.



2023. okt. 16. 00:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a rendőrség és a szolgáltatók orbitális szégyene, hogy egyáltalán el lehet tulajdonítani egy mobiltelefont!


Mindig azt hazudják, hogy az eltulajdonított készülékeket azonnal szétkapják alkatrésznek, de ez az esetek 99%-ban nem igaz.


Amúgy meg ha valakinek csak úgy átadtál egy telefont, mely nem volt teljesen kifizetve, akkor mindenképpen írásos szerződéssel, vagy eléggé befolyásos tanúkkal kellett volna ezt csinálnod - különben bukta.


A rendőrség pik-pakk meg tudja szerezni a hívásadatokat, ez pedig erős bizonyíték arra, hogy a telefont nem te használtad. Egyszerűen palira vesz a rendőrség a relatíve "csekély" anyagi károd miatt! Amúgy mennyi az anyagi károd pontosan?

2023. okt. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény szerint egy évig:

"159/A. § (1) Az elektronikus hírközlő hálózat üzemeltetője, illetve az elektronikus hírközlési szolgáltatás szolgáltatója – az adatkérésre külön törvény szerint jogosult bíróság, ügyészség, nyomozó hatóság, illetve az előkészítő eljárást folytató szerv, valamint nemzetbiztonsági szolgálat törvényben meghatározott feladatai ellátásának biztosítása céljából, a kérelmükre történő adatszolgáltatás érdekében – megőrzi az elektronikus hírközlési szolgáltatás előfizető, illetve felhasználó általi igénybevételével kapcsolatos, az érintett elektronikus hírközlési szolgáltatás nyújtásával összefüggésben a szolgáltató által előállított vagy kezelt alábbi adatokat:

...

f) mobil rádiótelefon szolgáltatás esetén a szolgáltatás igénybevételekor használt, a kommunikációban részt vevő felek készülékazonosítója (IMEI), valamint mobil-előfizetői azonosítója (IMSI);

...

(3) Az elektronikus hírközlési szolgáltató az (1) bekezdésben foglalt adatszolgáltatási kötelezettség teljesítése érdekében az (1) bekezdés a)–c) pontja szerinti adatokat az előfizetői szerződés megszűnését követő, a d)–k) pontjaiban meghatározott adatokat azok keletkezését követő egy évig, a (2) bekezdés szerinti adatokat azok keletkezését követő fél évig köteles megőrizni."

[link]

2023. okt. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: mielőbb keress fel egy jogászt, ügyvédet és kérj segítséget.
2023. okt. 16. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

" de a rendőrség kétséget kizáró bizonyíték hiányában lezárta a nyomozást. "

Attól függ hogy mit nem tudsz bizonyítani.

Ha a neveden volt, akkor a papírjait bemutatod. Ja nincs meg, a szolgáltatótól kérsz igazolást. Ha nem ad, akkor vagy szórakozik a rendőrség vele, vagy nem.

Ha igazolni tudod hogy neki kellett volna fizetnie, de nem fizetett, akkkor is max. polgári peres eljárásban tudsz ellene fellépni. Egyéb estbn pipafüst.

Az nem bűncselekmény, hogy odaadod neki amit e nevedre vásároltál. Sőt. A szolgáltató felé te követsz el szrződészgést, ha már itt tartunk.

Ha lég sok pénzről van szó, és szeretsz bíróságra járkálni, akkor keress ügyvédet. Ez ugyan nem garantálja hogy valaha is pénzt látsz, de legalább megnyugszik a lelked.

2023. okt. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A kár összege magas, több százezeres nagyságrendű,behajtásra került az összeg, részletekben fizetem.


Ügyvéddel már beszéltem, polgári útra tereljük az ügyet, amint lement a tartozás a szolgáltató felé.


"(1) bekezdés a)–c) pontja szerinti adatokat az előfizetői szerződés megszűnését követő, a d)–k) pontjaiban meghatározott adatokat azok keletkezését követő egy évig, a (2) bekezdés szerinti adatokat azok keletkezését követő fél évig köteles megőrizni.""


A szerződés már rég megszűnt, a telefon elvitele óta más sim kártyája van benne. Elvileg mosz is használják a mobilt.


Ha bíróság elé kerül az ügy a jelenlegi használatról kérhetek ki adatokat egyáltalán?

2023. okt. 16. 04:58
 6/19 Morzsi007 ***** válasza:
82%
Szerintem ezzel nem fog foglakozni a rendőrség, a Te neveden van minden, ez egy nagy hülyeség volt, amit csináltál.
2023. okt. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Összefoglalom:

- Kihoztál egy telefont. Nem fizetted. Aztán elismerted hogy nem fizetted és most kifizeted. Vagyis a szolgáltató részéről itt véget is ért a dolog. A telefon ki lett fizetve, szerződés felbontva, kára nem keletkezett. Hiába erőlködsz az IMEIn meg a tiltáson... nem lesz letiltva, nem is kell letiltani, mert kifizeted. (Ezért nem kell ba.kodni a szolgáltatóval, mert ígyis-úgyis kifizettetik az emberrel amit akarnak)

- Rendőrség bűncselekményt nem talált. Miért is talált volna? Önszántadból adtad át a telefont a haverodnak.

- Vagyis polgári peres eljárásban tudosz a haveroddal szemben fellépni. De nem tudom, hogy érdemes-e... Mit beszéltetek amikor átadtad a telefont? Ajándékoztad? Vagy mit? Le kellett volna papírozni hogy milyen feltételekkel adod át a telefont. Gondolom semmi papír, semmi tanu nincs. Van két állítás a tied meg az övé és semmi más... Sokáig fogtok pereskedni...

2023. okt. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hangfelvétel van, ahol harmadik személyre akarja kenni, hogy ő vitte el a telefont, illetve azt elismeri, hogy az ügyintéző haverjával ő segített kihozni a telefont, de nem ő vitte el. A felvételről nem tudott, így a vallomása ellentmondásba került ezzel, de ez elég kétséget kizáróan a csalás megállapításához, mert magára nem mond terhelőt, csak hazudik. És a hazugság nem elég, hogy kétséget kizáröan megállapítsák a csalást, így ejtik az ügyet, de a leírásban benne van, hogy cáfolni sem lehet, hogy ne követett volna el csalást.
2023. okt. 16. 11:11
 9/19 A kérdező kommentje:
nem elég kétséget kizáróan...
2023. okt. 16. 11:12
 10/19 A kérdező kommentje:
Csak a bűnözők óriási előnyben vannak a büntetőeljárásban, mert a vádlónak kell 100 százalékosan bizonyítani a vádat, az alapos gyanú, a logikai okfejtés kevés, viszont egy polgári bíróság ezt értékelheti és akár pert lehet nyerni vele.
2023. okt. 16. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!