Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kell a mostani telefonoknál...

Lightfeeder kérdése:

Kell a mostani telefonoknál aksi csere után resetelni a korábbi adatokat?

Figyelt kérdés

Régebben olvastam, hogy kell rootolni a keszuléket és törölni a régi aksi adatait, mert nem valós töltöttséget fog mutatni a készülék.

Csere után az új aksi is ugyan olyan gyorsan merül.

De lehet hogy csak a nem valós szintet látom?



2023. aug. 2. 16:52
 1/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Rootolni, ne viccelj...

Selejt akkut kaptál inkább.

Esetleg olyan gyanú is felmerülhetne, hogy valami alkalmazás leszívja a háttérben és mondjuk nem jössz rá, ezért inkább újratelepíted (nem root).

2023. aug. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Régen sem volt ilyen. Az android minden töltés/merítési ciklusban reseteli a batterystatot.
2023. aug. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát mindenesetre most elég furcsán Viselkedik még írja, hogy van 10% hátra és mégis kikapcsol.

Amikor kb 8éve egy korábbi készülékben kicseréltem az aksit akkor olvastam ezt a reset dolgot.

Az a telefon meg pont az ellenkezőjét csinálta 0% volt hátra de nem akart kikapcsolni.

2023. aug. 3. 17:30
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ezt magam is leírtam párszor, kalibrálással lehet próbálkozni: addig meríted, míg kikapcsol, majd teljesen feltöltöd. Telefonfüggő, jó esetben ettől beállnak a 0 és 100 % végpontok.

Vagy nem, mert amikor egy telefon nagyobb százalékon váratlanul kikapcsol, azt okozhatja az akku túl nagy belső ellenállása is.

Végeredményben a teljes feltöltés után tapasztalható üzemidő fog mindent elárulni, mert ha nem hajlandó megfelelő ideig működni, akkor elvileg a fenti két eset lehetséges (1.).

2023. aug. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!