Valóban kemkednek?
Sajnálattal kell közölnöm feléd, hogy MINDEN telefon gyűjt -és továbbít rólad adatokat onnantól kezdve, hogy telefon -vagy internethálózathoz csatlakozik.
Az említett kínai készülékek pedig ezen a téren eltörpülnek az Apple készülékeihez képest.
Milyen adatokat gyűjthetnek szerinted? Azt sem tudják, ki vagy, legfeljebb az e-mail címed és a neved, ha a valódit adtad meg. Mire mennének vele? Szerinted van felesleges erőforrásuk több milliárd ember követésére? Erre semmilyen bizonyíték nincs, pedig szerintem már előkerült volna valami rég. De feltételezem, csak megerősítésre vártál, és hiába tépem itt a számat. Vegyél Samsungot, Sony-t, Asus-t, Apple-t, ezek még nem kínaiak. Plusz amit a listán látsz:
Kedves #4! Izgalmas kérdéseket vettél fel... :D
"Milyen adatokat gyűjthetnek szerinted?"
Nevet, születési dátumot, lakcímet, nemi identitást, családi állapotot, lakcímet, ismeretségi kört, kapcsolati hálót, felhasználói viselkedést, politikai -és vallási hobatartozást, anyagi helyzetet, munkahely jellegét... És még hosszan sorolhatnám.
"Mire mennének vele?"
Arra mennének, hogy teljesen ki vagy szolgáltatva. Kereskedhetnek az adataiddal, bármikor ellehetetleníthetnek, irányítani tudnak akár a tudtod nélkül is.
"Szerinted van felesleges erőforrásuk több milliárd ember követésére?"
Tisztában vagy a jelenlegi technológia kapacitásával...? Mesterséges intelligencia -és ""okos"otthonok" mellett szerinted lehetetlenséget jelentő kihívás lenne egy teljesen közönséges listázásra alkalmas program megírása? Ezt remélem nem gondoltad komolyan...
"Erre semmilyen bizonyíték nincs, pedig szerintem már előkerült volna valami rég."
Milliárdnyi bizonyíték van erre :) A milliárdból egy pedig ott van a kezedben. Vedd elő a telefonodat, és vizsgáld meg egy kicsit. (Elég szomorú, hogy "X" ideje használsz valamit, amiről fogalmad sincs hogy mi az, miért hozták létre, miből áll, és mire képes... Tudatosság és intelligencia szintjén nem állsz túl magasan.)
"Milyen adatokat gyűjthetnek szerinted? Azt sem tudják, ki vagy, legfeljebb az e-mail címed és a neved, ha a valódit adtad meg. Mire mennének vele? Szerinted van felesleges erőforrásuk több milliárd ember követésére?"
Alapvetően kétfélére.
Egyrészt bűnmegelőzés, másrészt marketing.
Ezt persze nyilván nem úgy kell elkélzelni hogy ülnek bent az alkalmazottak és egyesével böngészik a szöveges üzeneteid. De egy AI-t ráállítva, hogy bizonyos kulcsszavakra szűrjön, például ami terrorizmussal vagy tiltott pornográfiával lehet kapcsolatos, máris lehet szűrni online bűnözőkre.
A másik pedig ugye a célzott marketing. Szintén mesterséges intelligencia figyeli hogy milyen témaköröket, milyen oldalakat látogatsz gyakran, ez alapján kialakít rólad egy profilt, hogy milyen típusú termékek, szolgáltatások, hírek érdekelhetnek téged jobban, mik kevésbé, és ezek alapján fogja neked ezeket feldobálni.
Zárd a témát ahová akarod. Te matadsz sötétségben... Egyéni döntés, tudatosság, -és lelkiismeret kérdése.
Ez nem a pénzről, hanem a hatalomról, a világ gazdaságának, erőforrásainak működtetéséről szól, amihez az "elit" pontos képet szeretne kapni.
Alkalmazásokba hogy ne látnának bele...!? Másképpen nem is működhetne.
Honnan tudják...? Minden általad megadott adat alapján. Amit Faszbúkon, és egyéb közösségi mérgezéseken önszántadból szolgáltatsz ki feleslegesen, telefonbeszélgetésekből, és minden olyan információból, amit a közeledben hallani / olvasni képes az adott telefonkészülék.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!