Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért ilyen rossz a 4G alacson...

Miért ilyen rossz a 4G alacsony térerőnél?

Figyelt kérdés
Használtam az összes, jelenleg használatos mobilhálózatot a maga idejében. 2G-n bár az adatkapcsolat nehezen jön létre 3 pálcika alatt, 1 pálcikával még kitűnően lehet telefonálni, a hangminőség pontosan olyan, mint maximális térerővel. 3G-n 0 pálcikával is létrejön az adatkapcsolat és úgy 1 Mbit/s sebességet 300 körüli pinggel hoz. Nem száguld, de böngészésre, levelezésre, gyorsan megnyitni valamit elég, telefonálni is gond nélkül lehet. A 4G viszont már 2 pálcikánál borzasztóan rossz válaszidőket produkál, még ha sávszélesség van is, egyszerűbb weboldalak is akár egy percig töltenek, a hanghívás pedig szakadozik, hangfoszlányokat lehet csak hallani, ami ha szerencséd van és pont elég foszlányt hallasz, érted hogy mit mondott a másik, de gyakran érthetetlen a beszéd. Miben más ez a modern hálózat az elődjénél, amit most terveznek lekapcsolni, hogy gyenge jelnél ennyire alulmúlja? Mert így papíron nagyobb a lefedettség, gyakorlatilag nem igazán. Az előző telefonom 2 pálcikánál visszaváltott 3G-re, talán pont emiatt, a mostani már nem teszi. Belépek az Etele Plázába beszélgetés közben, hang volt-nincs, pedig csak egy üvegfal van, kint maximális a térerő, bent 2 pálcika.

2021. okt. 17. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában az, hogy telefonod kijelzőjén hány "pálcikát" látsz nem sok semmit árul az adott cella állapotáról. Legtöbbször azt láthatod, hogy mekkora vételi jelszint van a cellában, ami önmagában a boldogsághoz még nem elég. A jel-zaj arányát, egyéb interferenciából adodó dolgokat nem látod. Így nem lehet a technológiákat összehasonlítani. Egyébként ha csak a jelszint erősséget ( rxlev a szabványban ) nézzük, akkor a 4G,5G működéshez kevesebb is elegendő. GSMben a -120 dBm-es jelerősség már hanghívásra alkalmatlan, 3Gnél elég szutyok, de egy VoLTE hívás még eldöcög rajta. A telefonod az adott technológiára vonatkozó jelerősséget jelzi ki ( tehát pl GSM cellában -120 dBmnél nem látsz semmit, 4Gben még esetleg egy "pálcikát" :) ).

A 3Gét azért érdemes kivezetni mert a 4G,5Ghez képest sokkal pazarlóbban bánik a spektrummal , több előfizetőt és jobb szoltáltatással lehet kiszolgálni az újabb technológiákon ugyanakkora sugárzási teljesítménnyel ( az adott előfizetőre fordítandó teljesítmény meg csökken, lefordítom: 5G használatakor sokkal kevesebbet sugároz a cella adóáramköre feléd mint modjuk 2G használatakor ).

Én nem vagyok cella tervező és optimalizáló de az általad leírt problémák ( amelyek nyilván bosszantóak , teljesen egyet értek veled ) nem a technológiából adódnak hanem az adott operátor cella tervezési / beállítási stratégiájából.

2021. okt. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a telódban van a hiba.telenorról van szó?mert ez nem nagy szám a minőséget tekintve.
2021. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!