Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Részletre jobban megéri...

Részletre jobban megéri telefont venni mintha ember fizetne 100ezret telefonèrt szerintem!?

Figyelt kérdés
2021. aug. 24. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az attól is függ hogy mennyit kell pluszban ráfizetni. Ha kamatmentes, akkor jobban megéri.
2021. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kamatmentesen megérheti, hiszen az inflációt visszanyered az egyösszehű fizetéshez képest. Kamatnál meg ott a THM.
2021. aug. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Részletre biztosan nem éri meg jobban.
2021. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 0% a THM, akkor igen. Azon felül, hogy egy normális fizetésből észre sem veszed azt a havi 3-4 ezer forintot (míg a -100 ezer feltűnne), valószínű, hogy mondjuk 15 hónap múlva az a 3 ezer forint az infláció miatt kevesebbet fog érni, a fizetésed is több lesz, de neked akkor is csak annyit kell majd fizetned.
2021. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Részletre jobban megéri telefont venni mintha ember fizetne 100ezret telefonèrt szerintem!?"


Mindenképpen 100 ezret fizetsz. A részletfizetés csak azonknál megy csodaszámban, akinek egy összegben probléma ezt megfizetni. A végeredmény szempontjából ugyanaz, a pénzedtől megválsz mindenképpen.

Hogy előre spórolok, vagy utólag? Hát aki előre nem tud, az majd utólag.


Szóval ezek a nullaszázalékos áruhitelek a fizetőképes kereslet kiterjesztésére lettek kitalálva. Pont ez a lényege, ahol az igény felmerül, de a financiális feltételek nem adottak, megoldást tudjon nyújtani. Enélkül egy adott réteg nem, vagy alacsonyabb árkategóriában vásárolna.

2021. aug. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

#5

Ez így van, de emellett játszik az is, hogy az infláció miatt kevesebbet fizetsz ténylegesen.

Irreális ugyan, de ha 3 ezresével teszel félre, akkor kb. 3 év különbség van az első félretétel és az utolsó részlet befizetése között. Ennyi idő után sokkal kevesebbet ér az a 3 ezer, ráadásul általában a fizetés valamilyen szinten követi az inflációt. Lehet, hogy most egy 250 ezres fizetésből teszed el, de három év múlva már ugyanazon a munkahelyen, ugyanolyan munkakörben 300-330 ezres fizetésből fogod fizetni a részletet.

Nem buzdítok senkit a hitelre, nincsen annál undorítóbb, mikor azzal a tudattal élsz, hogy egy betegség és kiraknak a házból/nem fogsz enni, de kamatmentesen havi párezer forint szerintem abszolút nem ez a kategória.

2021. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ennyi idő után sokkal kevesebbet ér az a 3 ezer, ráadásul általában a fizetés valamilyen szinten követi az inflációt. "

Hidd el, a részletfizetős árképzés is követi. :)

Valahogy eddig, amit a szolgáltatóknál részletre lehetett venni, azt máshol egyösszegben olcsóbban kaptam meg. De lehet, hogy én vagyok a kivétel, ami erősíti a szabályt.

2021. aug. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen szolgáltatókra gondolok, hanem ott van mondjuk egy MediaMarkt vagy iStyle. Utóbbiban a Watch SE akciós áránál még használtan sem tudod sokkal olcsóbban megvenni, viszont ugyanúgy tudod 0%-os részletre fizetni. Persze ez az inflációs számjáték szerintem még mindig nem a legjobb ebben az egészben: sokkal jobb, hogy ha amúgy jól élsz, meg sem érzed, tehát 2 év múlva olyan lesz, mintha ingyen lenne egy telefonod, mert azokat a párezer forintos részleteket meg sem érzed.
2021. aug. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!