Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha melegvízes fürdőt veszek...

Ha melegvízes fürdőt veszek akkor lehet valami baja a telefonnak? Vagy a repedés lehet a gond?

Figyelt kérdés

kb 4-5 hónapos telefonomat leejtettem 2 hete. Még mielőtt valaki kérdezni volt rajta védőfólia, csak gyárilag olyat adtak hogy a sarkán pár mm kimaradt, na most én voltam az a szerencsés aki olyan ponton ejtette le a földre hogy átlósan végigrepedt a kijelző.

Egy ideig teljesen jól ment.


Utána észrevettem hogy egyes pontokon érzéketlen volt a kijelző.

Leszedtem a fóliát is aztán.

Most meg már teljesen érzéketlen, olyan mintha lent nyomogatná valami, néha látom is hogy a jobb alsó sarokban érintés van rajta.

Előtte vettem egy hosszabb fürdőt, 40 perces sófürdőben, ilyenkor szoktam mindig youtube-on nézni valamit. Ezt nem tudom mennyire ártalmas. Szerintetek?


Nem gond hogy hazalett vágva, nem egy csúcstelefon. Csak érdekel hogy mi lehetett a gond, sajnos nekem mindig valami gond van a telefonokkal. Nem értek hozzájuk. Csak szerintem 20.000 Ft os telefonokra felesleges lenne biztosítás. Viszont ha a forró fürdő okozhat gondot akkor nyilván többet nem használom. A kezemből/ zsebemből így is úgy is kifog esni...



2021. máj. 21. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Még ha tudnánk pontosan hogy milyen telód van és zudnánk pontosan a sérülése mértékét, még akkor is nehééz lenne megjósolni hogy a leejtés vagy az áztatás árt neki jobban.

A lényeg az, hogy ha sajnálsz rá egy komoly tokot, akkor ilyen kérdéseknek a kérdezőjévé válhatsz. Más fejével nem tudunk gondolkodni, ugyanazokat a dolgokat szinte mindenki másként értékeli.

Ás amúgy is lehet bármi, nekem a vízálló telóm 4 évig teljesített hibátlanul, míg egy forró nyári napon kiírta hogy túlmelegedett, és letiltott pár funkciót emiatt. Nosza, a csap alá tartottam, legyen neki karácsony, lehűtöttem.

Erre jött egy ilyen hibaüzenet:

[link]

Gyanús volt, hogy a víz nem annyira hideg, ezért gyorsan rákerestem a neten, és a hiba egyik lehetséges okaként a beázás is szerepelt. Spuri haza, szétkaptam a telefont, tényleg víz volt benne. Sikerült időben kiszárítani, megmenekült a telefon.

A tiéd lehet hogy nem fog. Ha a vízpára sokáig van benne, az akku biztosította feszültség segítségével a panelján lévő réz vezetősávokat szépen elgalvanizálja. Nem azonnal, szép lassan. És közben olyan helyen is vezetőképes összeköttetések jönnek létre, ahol egyébként szárazon nem, így különféle zárlatok is keletkeznek benne. Innen csupán idő kérdése hogy mikor jut el addig a szintig, hogy már nem tudod majd bekapcsolni.

Jelzem, a rizses módszer idiótaság, ilyenen nem segít.

2021. máj. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szirty ***** válasza:
100%

"Csak érdekel hogy mi lehetett a gond"


A gond a leejtés és a vízbe merítés.

2021. máj. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!