Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hány éves kortól kell a...

Hány éves kortól kell a gyereknek telefon? És szerintetek milyen kellene hogy legyen az első telefon?

Figyelt kérdés

A kérdés magért beszél, nem ismétlem!

Esetleg még 1 pluszkérdés:


Ha megláttok egy kb 7-8 éves gyerek kezében egy telefont, azt gondoljátok korai még neki, vagy hidegen hagy titeket az egész, hogy más gyereke mikor kapja meg élete első telefonját?


Remélem érthetően tettem fel a kérdést, de ha nem világos, akkor nyugodtan kérdezzetek rá :)


2010. aug. 19. 21:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
az enyém 8 lesz januárban,gondolkozom h telót kap,az osztálytársainak már van,csak vmilyen szinten felesleges,ugy tudom a suliba nem viheti be,.a nővérem fiának 10 évesen volt,de elvesztette igy nem kapott újat.
2010. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%

ha kap akkor ilyet:

[link]

persze ő érintőképernyőset szeretne,de azt biztios nem.

(előző)

2010. aug. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 3.-as lehettem,mikor kaptam először telefont(megvoltam őrülve érte..),ekkor Siemens A50-est kaptam..nagyon bírtam:)

Aztán lejárt...utána 5.-es voltam,mikor kaptam a Sony Ericcson K300i-met..ami 8.év végéig kitartott.Utána lett Samsung S5230-ám:D azt is imádom..eddig nem panaszkodhattam semelyikre sem.Jól tartom őket,nem ejtem le,nem dobom vízbe..stb.:D

2010. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
93%

Én ha meglátok egy kisgyerek telefonnal, mindíg mondtam magamban, hogy minek az neki. De ha belegondolok a mai világban azért csak kéne neki egy telefon. Főleg akkor, ha nem tudsz érte menni az iskolába, egyedül jön haza, meg ilyenek. Beviheti az iskolába a telefont, csak le kell némítania, már hogyha ért hozzá. Nem kell komoly telefon neki, az alap dolgokat persze tanítsd meg neki.

Röviden: Szerintem vegyél neki.

2010. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor amikor már egyedül jár. Amíg a szülő megy érte addig felesleges.
2010. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikortól egyedül jár, mondjuk edzésre.

Pl. egy falusi kisgyerek már 8 éves korában bejár a városi iskolába egyedül, vagy az én lányom pl. a megyeszékhelyen egyedül járt haza, gyalog 2km-t, vagy egyedül járt a táncpróbára. Neki kell, mert ha bármi történik, vagy nem ér oda időben tudjon szólni. Ő pl. egyszer állt az esőben negyed órát, mert ott kellett várnia a testvérét, és nem mert beállni a kapu alá, mert mondtuk, hoyg ne mozduljon.,Akkor kellett volna. Vagy egyik kis osztálytársának edzés végére ellopták a nadrágját. Igaz, az edző megoldotta, d emégi sjó volt felhívni anyut.

De pl. egy pesti gyereknek, akit hoznak-visznek, kísérnek, neki nem kell, mert a suliiban csak nyűg, és ha elveszti , baj. Igazából drágát nem szabad adni, mert nehéz még annak a kicsinek vigyázni rá. Alsósnak csak olyat, mi nem baj, ha elvész, vagy megsérül. Felsősnek már lehet játékszerként is ajándékozni. Alsósnak meghosszabbított köldökzsinór.

2010. aug. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
64%

szerintem annyira gáz egy 8 évesnél a telefon..most minek neki? hozzák, viszik a szülei iskolába, háztól, házig( jó esetben). én 14 voltam mikor először kaptam telefont, és egyáltalán nem hiányzott korábban. Egyénként az öcsém 8 éves, és el sem tudnám képzelni, hogy telefonja legyen. Meg minek? Utálom a telefonnal villogó szarosokat..Szerintem olyan kortól kell a telefon, amikor már elengeded egyedül akár kimenőre a haverokkal, vagy ilyenek..addig szerintem értelmetlen, mert mire használná? Ja am szerintem olyan 12-3-4 körül kezdődik ez a kor, addig fölösleges.

18/L

2010. aug. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
Én olyankor arra gondolok hogy nem való egy ilyen korú gyereknek. Nem tudja megbecsülni.(legalábbis a legtöbb)
2010. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
ha lehet ne legyen túl drága mer ha a "nagyok" elveszik tőle akkor ne egy Iphone-t vegyenek már el:D
2010. aug. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%

én 11 évesen kaptam előszőr telefont.

előtte nem is volt rá szükségem.(volt olyan osztálytársam aki már 10 évesen kapott) de persze akkor hol voltak az érintőképernyősök:DD

17/F

2010. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!