Nokia 2.2(and 10) belső tárhelyről sd-re app-okat mivel lehet átpakolni?
saját tárhelykezelője semmire nem jó
leszedtem csomó appot, amik erre valók, de szokás szerint mind egy kalap...
melyik az ami tuti megoldja ezt?
Alapesetben semmivel. Azt megteheted (természetesen rootként), hogy egy megfelelően partícionált SD-kártyára linkeled a belső tárhelyről a fájlokat (appokat sőt ha igazán perverz vagy, akkor akár a rendszert is), de itt a kártya sebessége eléggé korlátozza a felhasználói élményt...
De ha ez megfelel, keresd a Playboltban a Link2SD appot - de mielőtt használnád, ajánlatos alaposan áttanulmányozni a dokumentációját illetve megfelelően előkészíteni a használni kívát memóriakártyát...
köszi
ilyen van a telóban
és az miért van, hogy van amit alapból sd-re tesz? pl real racing 3, ami hibátlanul fut
Android 6 -tól van/volt több alternatíva az eredeti (Android 5 -ig létező) "native app to SD" (alkalmazás áthelyezése SD kártyára) funkció kiváltására. Az egyik lehetőség az, hogy a készülék a memóriakártya helyezése (vagy újraformázása) esetén felajánlotta azt az opciót, hogy a memóriakártyát a belső tárhelyhez formázza. Ebben az esetben a felhasználó és szinte minden alkalmazás (a rendszert kivéve) egy tárhelyként érzékelte a belső tárhelyet és a memóriakártyát. Viszont eközben valójában a rendszer automatikusan vagy a belső tárhelyre mentette a dolgokat vagy a kártyára úgy, hogy ebből a felhasználó semmit sem vett észre a sebességen kívül. Általában az alkalmazások ilyenkor a belső tárhelyre kerültek, más tartalmak (amik elérésének sebessége nem annyira fontos) pedig a memóriakártyára, mindaddig amíg valamelyik meg nem telt. Onnantól a rendszer szelektálni kezdett és áthelyezte ide vagy oda azt, amit úgy ítélt meg, hogy "jó helyen lesz az ott"... Ez a háttérművelet persze lassítja a készüléket. Tehát ez nem egy optimális dolog.
A másik alternatíva úgy működött/működik, hogy ami támogatja az menthet fájlokat/adatokat memóriakártyára vagy belső tárhelyre (beállítás kérdése). Illetve az olyan alkalmazások, amik támogatják, azok a memóriakártyára kerülhetnek azonnal (ez is beállítás kérdése), amik viszont nem támogatják, azt nem lehet ennél a változatnál áthelyezni. Vannak olyan alkalmazások is, amik csak azt támogatják, hogy csak az adatok kerülhetnek át a memóriakártyára.
A harmadik lehetőség már nem az eredeti "native app to SD" funkció utódja, hanem fejlesztői beállítás (amit néhány alkalmazás nem képes elviselni, egyszerűen összeomlanak), ami pedig úgy működik, hogy a rendszer kikényszerítheti hogy az alkalmazások a memóriakártyát használják az adataik mentésére, de maga az alkalmazás így nem helyezhető át.
És itt jön egy kis csavar:
Root jogokkal mindegyik esetben ("native app to sd" támogatás esetén Android 5 -ig és a többi utódmegoldás/fejlesztői opció esetén is) a megfelelő partícióra (a memóriakártyán is) bármi át mount -olható (áthelyezhetőek egyes mappák/fájlok, az alkalmazások mindenestől, vagy csak az adatai, vagy egyes rendszerkomponensek sőt akár a teljes rendszer is (ami nagyon nem ajánlott).
Persze ezen módszerek alkalmazásánál mindig az a probléma, hogy a belső tárhely jelentősen gyorsabb, mint a memóriakártya, így ha valami a memóriakártyára kerül, az lassabban érhető el (írás és olvasás szempontjából is). Emiatt a sebesség különbség miatt "nem divat" egyik opció sem (bár néhány gyengébb készülékben előfordulhat valamelyik utódja az eredeti funkciónak, illetve ott van a fejlesztői beállítás is, ami az adatok áthelyezését kényszerítheti ki).
"illetve van olyan file kezelőm, ami másolja a kiválasztott app-ot sd-re backups mappába"
Az csak biztonsági másolatot készít az alkalmazás telepítőcsonagjáról (ha helyhiánnyal küzdesz, ez csak helypazarlás).
*BEhelyezése
(A "BE" szócska lemaradt a második mondatból)
De, arra pont jó, hogy így másik eszközre is feltelepítsd ugyanazokat az alkalmazásokat, feltéve, hogy azonos architektúrájú a másik eszköz, vagy az alkalmazás architektúra független...
Ha esetleg eltérő architektúrájú a másik eszköz, akkor az architektúra függő alkalmazás telepítése vagy nem sikerül és az eszköz jelzi, hogy az alkalmazás nem kompatibilis, vagy (bár ez nagyon ritka) hibát okozhat a készüléken (például komoly lassulás, esetleg rosszabb esetben rendszer összeomlás), bár az alkalmazás eltávolítása (legrosszabb esetben factory reset -el, jobb esetben ADB -n keresztül, legjobb esetben ami a leggyakrabb is, az alkalmazás kezelőböl) megoldja az esetleges hibát. De ismétlem, ilyen hiba nagyon ritkán fordul elő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!