Androidosok! Kifejtenétek miért “zárt rendszer” az ios?
Nem vitát szeretnék kelteni ezzel a kérdéssel, lényegtelen azon veszekedni, hogy melyik rendszer jobb, vegye mindenki azt amelyiket akarja, és nem is ez a lényeg...
Szóval már több helyen olvastam, higy sokan arra hivatkoznak, hogy az ios zártabb. Nem értem, hogy ez milyen funkcióbeli dolgokat jelent.
Mármint egy átlag felhasználói szempontból mit takar?
Mégegyszer leszögezem, hogy tényleg nem szeretnék vitát a kérdés alatt csak már régóta gondolkozom ezen.
az a bajuk, hogy nem tudják a warezolt sz.rjaikat feltelepíteni.
mert a csoró droidos nem képes vagy nem akarja azt a pár dollárt kifizetni egy appért amit amúgy használ és tök megérné neki ha biztos forrásból megkapná az appot és lewarezolja. Aztán utána meg jön ide a gyakorira sírni, hogy "miért vírusos a telefonoooom????" zenékkel dettó.
A másik meg hogy nem értenek hozzá és nem tudják mit hogyan kell csinálni, tehát: zárt (és sz.r)! érted a logikát? :DDDDD
múltkor is volt egy srác aki vinnyogott, hogy milyen prosztó már az ájfón, mert nem tudja lementeni a képeket!! fúj fúj apple!
a megoldás: rá kell dugni kábellel a win-ws gépre és kész. de eddig nem jutott el, csak itt anyázott, hogy sz.r az ájfon. Amikor megírtam neki hogy kell leesett az álla, hogy ja hát ez milyen egyszerű.... :DDDDD
Egy vérbeli Apple-fanboy részletesen kifejti ezt: https://www.youtube.com/watch?v=_Cb_9RK9dQg
De egyébként röviden:
- Az Apple hardverei nem kompatibilisek más hardverekkel. Legfeljebb akkor, ha megveszel hozzá egy 10-szeresen túlárazott átalakítót. Más rendszernél ez nincs így. Ha veszek a PC-mhez egy fülest, azt tudom használni Windows alatt, tudom használni Linux alatt, tudom használni az Androidos tabletemen, a telefonomon... csak az Apple termékeken nem. Kivéve, ha megveszek hozzá egy átalakítót, ami drágább, mint maga a hardver, amit használni akarok.
- Az Apple szolgáltatásai nem, vagy csak kompromisszumokkal kompatibilisek más platformokkal.
- Mókolás nélkül nem lehet közvetlenül telepíteni semmit, csak ami az áruházban van.
utolsó mire alapozod ezt?
tapasztalat?
az intel alapú Mac-ekre simán felmegy a win...
ja nem kompatibilis :D
és minden apple cuccot tudsz használni win-en is.
az airpods is megy minden bluetoothos eszközzel.
"az a bajuk, hogy nem tudják a warezolt sz.rjaikat feltelepíteni."
Addig gondolom véletlen sem jutott el az elcsökevényesedett agyad, hogy ha elrontanak valamit az új verióban, akkor be lehet szerezni a régit, igaz?
Persze, minden androidos egyből csóró csöves.
A Bluetooth korlátozások?
A fájlkezelési korlátozások (nem a lopott zenékre gondolok, hanem a dokumentum kezelésre)?
Sorolni lehetne tovább is...
#2: Jelezném, hogy annyira vagyok csóró, hogy jócskán átlag feletti a fizetésem, de a fene nem venne rá, hogy Apple termékeket vegyek. Nem csak "elvből", mert ez egy mohó, pénzéhes troll vállalat, ami mindenét mocskosul túlárazza. Hanem mert a rendszer folyton korlátokat gördít eléd. Persze, mindenre van megoldás, csak nem mindegy, hogy mennyi sz*pás árán. Életszerű helyzet: meghívott előadó szeretne egy prezentációt kivetíteni az MacBookjáról. Az aott intézményben meg csak VGA-képes projektor van. Semmi pánik, nála van az átalakító! Ami nem akar működni. Oké, semmi baj, másoljuk át pendrive-ra, és hozzunk egy másik notebookot, amin van VGA kimenet. De pendrive-ot sem lehet beledugni, mert nincs USB foglalata. Jó, akkor netre felteszi, aztán a másik gépen letölti. Csakhogy az előadóteremben nincs wifi, ethernet-port meg nincs a Macbookon. Oké, oké, hozunk wifi-routert...
Ez egy megtörtént eset. Igen, jogos a kérdés, hogy a 21. században mi a fenéért nincs mindenhol wifi. Részben az is jogos, hogy miért nincs egy nyamvadt HDMI-képes projektor. De talán nem a teljes világnak kellene egy adott gyártó termékeihez alkalmazkodni. A munkahelyen is az Apple-termékekkel csak nyűg van. Windowson, Linuxon, Androidon minden többé-kevésbé gördülékenyen megy. Nem mondom, hogy ezeken a rendszereken nincsenek hibák, de nem olyan mértékűek. Az Apple-fan kollégákat rendszeresen ki kell segíteni, mert mindig van valami gebasz.
Egyébként meg akár csórózol, akár nem, az, hogy te a saját magad által írt alkalmazást sem tudod mókolás, vagy anyagi beruházás nélkül a többi munkatársnak feltelepíteni, az gáz.
A központosított szoftvertár meg kétélű fegyver. Igen, valóban kiszűri a káros alkalmazások NAGY RÉSZÉT. Nem mindet, mert rendszeresen felbukkannak hírek, hogy újabb kártékony szoftvereket találtak, szóval messze nem tökéletes ez a "védelem"... Viszont a fejlesztéseket is gátolja, főleg a "házon belüli", illetve non-profit érában. Mellékesen: Androidnál is van Play áruház. Csak itt a felhasználó döntése, hogy engedélyezi-e a más forrásból származó szoftverek telepítését. Mert nem biztos, hogy az a helyes irány, hogy mások mondják meg helyetted, hogy mit csinálj, és mit ne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!