Miért népszerűbbek a mobilok már mint a számítógépek?
#10 "Az okostelefon is számítógép."
Meg az Arduino mikrovezérlő is, meg az automata mosógép vezérlő áramköre is, sőt, a mai számológépek 99%-a is technikailag számítógép. Egyáltalán nem mondtál hülyeséget. :)
De használat tekintetében azért vannak komoly különbségek az egyes "számítógépek" között. ;)
Kérdező: "Miért népszerűbbek a mobilok már mint a számítógépek?"
Én azért hozzátenném, hogy csak egy bizonyos területen hasonlítható össze a két kategória. Egyébként a PC és az okostelefon nagyon másra való, a két kategória nem mindig hasonlítható össze.
De természetesen értem a kérdést, azokra vonatkozik, akik csak a PC és telefon közötti átfedést, a mindkét eszközön meglévő funkciókat szeretnék kihasználni. Ez tipikusan az internetezést jelenti, azon belül is Facebook, Instagram, GMail, meg némi webböngészés. Náluk tényleg népszerűbbek az okostelefonok. Ennek több oka is van:
- A telefon könnyen hordozható. A PC nem; és még egy notebookot is sokkal macerásabb mindenhová magaddal cipelni, mint egy telefont.
- Akármennyire is nyersen fogalmazott, #1 is fején találta a szöget. Akkor is, ha ezért lepontozták. :) Az átlag felhasználó nem szeret tanulni. Neki az kell, hogy nulla szaktudással is tudjon Instagramra csücsörítős képeket posztolni, meg Facebookon 5G-konteós írásokat továbbosztani. Ő nem akarja megtanulni, hogy hogyan kell egy programot elindítani Windowsban (vagy Linuxban), és pláne nem akarja megérteni, hogy mi az a weboldal, és hogy először a Firefoxot/Chrome-ot kell megnyitni, és utánna beírni, hogy instagram.com. Ő azt akarja, hogy legyen ott egy ikon, amire rányom, és már működjön is.
- És ha már a telefon úgyis alkalmas rá, akkor minek PC??
Személy szerint pedig inkább szomorúnak tartom azt, hogy láthatóan csökken a számítógéphez értő emberek mennyisége. Amikor '97-ben az első PC-met megkaptam, a korosztályom kb. fele tudta úgy, ahogy kezelni a számítógépet. Akkor azt hittem, hogy ez majd 100% körüli értékre fog felkúszni pár évtizeden belül. Most meg megint azt látom, hogy az iskolás korosztály fele képes elbondolgulni egy PC-n. A "digitális generáció" meg annyiban digitális, hogy még a vécére is kötelező a telefont magukkal vinni. De ha már nem Fb vagy Instagram-posztolásról van szó, akkor már menten nem olyan digitális ez a nemzedék.
Ami pedig a táblagépek és okostelefonok teljesítményét illeti: RAM tekintetében majdnem ugyanott állnak. A processzormagok száma, meg a lapkavastagság egészen irreleváns, tekintve, hogy teljesen más architektúráról van szó. De még a MHz is. Ezek csak azonos, vagy nagyon hasonló artchitektúra esetén hasonlíthatók össze. Egy x64, meg egy ARM proci tök más teljesítményt fog mutatni, ha MHz-ben és magok számában megegyeznek. Ráadásul ez csak a hardver. A teljesítményhez és a felhasználói élményhez szervesen hozzá tartozik, hogy az operációs rendszer hogyan tudja kezelni az erőforrásokat.
De telefonon is van office, szóval mindent lehet amit a pc-vel.
És egyre élvezhetőbb játékok jönnek ki rájuk. :)
Asztali pc-t szerintem már nem is árulnak. :)
Szerintem minden elérhető telón, nem csak a közösségi oldalak.
De igen, kaphatók még asztali pc-k is, nézz csak körül Árukeresőn, viszont egy laptop mégiscsak praktikusabb!
Az, hogy a telefonos játékok mennyire élvezhetők, relatív! Én egyszer a Google Play-ből letöltöttem az NFS valamelyik részét/verzióját, a grafika valóban élethű, abban hiba nincs, de annyira mobilos a játékmód - karrier nincs, gázadás helyett az autó magától megy, és annyira alulkormányzott... játékoknál inkább maradok a pc/laptop vonalon, szerintem ezerszer jobb!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!